Колко трябва да ядеме?

  • 997
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Моето бебе е на 11дни,кармя го а също така и  го захранвам
с адп.мляко.Искам да знам по колко трябва да изяжда на ден?
И нормално ли е да суче 45мин.от едната гърда.
И с колко трябва да се увеличава дозата хранене?
Днес тя изяде 90мл.Благодаря предварително. Thinking

# 1
  • Мнения: 111
Зарежи захранването и кърми по-често.
Беба сама знае по колко ТРЯБВА да изяжда.

# 2
Njamam dostatachno karma,za tova i davam dobavki? Whistling

# 3
  • Мнения: 9 894
изяла 90 мл и нямаш достатъчно кърма? Та тя е на 11 дни, нали не искаш да стане прасенце Simple Smile яде си съвсем нормално детето/ако си сигурна, че толкова е изяла, може и повече да е/
аз мога само да ти завидя благородно, понеже правя постоянно усилия да поддържам някакво количество Simple Smile

по принцип трябва всяка седмица да се увеличава количеството с 10 мл, но бебетата имат различни потребности и изяждат различно на различните хранения - прочетох аз в кърмаческия форум и го запомних  Wink

# 4
Dnes izcedix 75ml karma i napravix 20ml dobavka,
zashoto ne mojex da izcedja poveche.
Vse oshe sa mi zapysheni kanalite i e po trydno.
Znachi na sedmica po 10ml,az mislex che na den se yvelichava s 10ml.

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
никога не съм знаела по колко изяжда. ако искаш да кърмиш и нямаш други проблеми (здравословни) махни добавката  и кърми на поискване. нормално е да суче и 5 и 45 мин., всяко бебе е различно. някои бързат, други го дават по-лежерно  Grinning. аз също се притеснявах в началото дали поема достатъчно храна (су4еше 5 мин.) и ми казаха, че тя си знае по колко и  е достатъчно. не наддаваше много, но по всички други показатели си беше нормално, жизнено бебе. пак ти казвам, ако пампите са пълни и детето е добре, не се тормози излишно с мерки. Успех!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 603
Зарежи добавката и давай на бебето да си цока, дори и това, което си изцедила й е достатъчно за 1 хранене, пук ако е гладен му дай да цока още. Така тя сама ще ти стимулира лактацията. Прочети в Билблиотеката, там има инфирмация за това, което те интересува. Успех

# 7
  • Мнения: 463
На вашата възраст и моето бебе сучеше по 45 мин,мисля че е нормално,малки са и бързо се уморяват и затова сучат на почивки.За адапт.мляко другите са ти обяснили.

# 8
Toky sho jdoxme....jde ot gardata mi i sega jde dobavka.
Ne sam sigorna che se e naxranila.Dnes cjal den reve i e mnogo
kisela.Sega tarsi pak!Tova normalno li e???? Thinking

# 9
  • Мнения: 111
Njamam dostatachno karma,za tova i davam dobavki? Whistling

Колкото повече суче бебето, толкова повече ще имаш. Не се притеснявай, бебето е мъничко, моята Наталия на 14 дни успяваше да изсуче едва 30 мл, първата седмица след като излязохме от родилното наддаде само 70 грама, педиатърката направо ми предложи да минаваме на изкуствено хранене, добре че не я послушах - сега за 5 мин. удряме рекорда по 150 г наведнъж. #2gunfire

# 10
Az iskam da svikne da jde na 3 chasa.
Tja syche,no jvno ne se najajda i az i davam
adp.ml zashoto zapocva da tarsi i da reve.
Mislja che njamam dostatachno karma.
Ne e li losho da i davash da syche kogato tja iska....
iskam da ima rejim?

# 11
  • Мнения: 432
Из4ети това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22552.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
като на4ало, в Библиотеката  на форума има отговор на вси4ките ти въпроси и притеснения. Зарежи опитите за режим-това е последното от което има нужда бебето ти. Забрави и добавката-това е сигурен път към отбиването. Не слушай разните акушерки , свекърви и тем подобни освен ако нямат опит в дългогодишното кърмене-води се по бебето си-то само ще си изгради режим, след като порасне достатъ4но. Успех и пиши как върви!

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 19:09 от Мирка

# 12
  • UK
  • Мнения: 1 334
аз пък мисля,че не кърмата ти не е достатъчна. бебетата имат нужда и от близост, да усещат мама, кърменето ги успокоява. освен това бебето ти може да стои на гърдата по 45 мин., но това не значи че суче активно през цялото време-може просто да държи зърното като биберон и да се успокоява с него.
въпреки,че детето ми е кърмено на поискване-почти винаги това е било на 2.5-3 часа, втория месец започна да прави и 6 часова пауза вечер.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Az iskam da svikne da jde na 3 chasa.
Tja syche,no jvno ne se najajda i az i davam
adp.ml zashoto zapocva da tarsi i da reve.
Mislja che njamam dostatachno karma.
Ne e li losho da i davash da syche kogato tja iska....
iskam da ima rejim?
Хайде да разкажеш малко повече,мамче - даваш ли и двете гърди на всяко хранене или само едната,от шише ли даваш кърмата или на гърда?
Момичетата са казали,аз само ше потвърдя всичкото - бебето ти е много малко,за да може да го вкарваш в рамки.Ако се водиш по него,нещата ще са много по-лесни и за двете ви.Имай предвид,че около 10-тия ден,3.седмица,6.седмица и 3. и 6.месец бебетата минават през период на скок в растежа,т.е. за няколко дни се лепват за гърдата и искат да сучат непрекъснато,мрънкливи са и нищо освен гърдата не ги успокоява - това е нормално поведение и има своя смисъл - колкото по-често се изпразва гърдата,толкова повече ще се увеличи млякото.Това показва защо е невъзможно и неразумно да я учиш да яде определен брой пъти през определено време - така не може чрез учестено сучене да даде сигнал на гърдите да произвеждат повече мляко и като не откликваш на нуждите й,кърмата наистина ще намалее.Бебето и гърдата са в прецизно равновесие и намесата на часовника само обърква нещата.Замисли се и сама - бебето ти разбира ли,че не са минали 3ч,за да му бъде позволено да я де пак?То знае само едно - че е гладно и иска да папка.Не кърмата ти недостига - кърмата се усвоява много по-бързо от адаптираното мляко,защото е съвършената храна за бебето и не товари стомахчето му.Адаптираното се смила много по-трудно и остава по-дълго в стомаха на бебето - т.е. не защото засища,а защото е трудносмилаемо.Много често мамите се бъркат,че кърмата им не стига или не засища бебето,защото огладнява по-често от предписания 3-часов график - само че проблема не е в кърмата,а в графика.Имай предвид,че кърмата са разгражда за около час и малко,т.е. - е съвършено нормално кърменото бебеда огладнява през такива интервали.
Нещата са лесно поправими - просто да се кърми,когато бебето е гладно(ако се вслушаш в инстинкта си,той също ти казва да нахраниш детето,а не да разнасяш на ръце,да даваш вода и да чакаш час),да се дават двете гърди на всяко хранене,да се гушкате на воля и да оставите всичко на природата,която е изпипала нещата хиляди години преди да се появят часовниците и измислени от някого схеми.С порастването на бебето нещата сами се регулират - то ще си направи някакви предвидими интервали.Сигурно няма да са на 3 часа,нито ще са винаги през равни часове - но ще са предвидими.
Ако държиш на режим,винаги можеш да го въведеш - но не е разумно да се правят такива опити,докато кърмата не се е регулирала и тепърва ви предстоят големите скокове в растежа.Поне първите 6 седмици не трябва да се ограничава сученето на детето,ако държиш да кърмиш - за да може гърдите да се стимулират и да имаш достатъчно кърма - а след това вероятно няма да ти се наложи да правиш нищо по въпроса,защото детенце самичко ще си го направи.
И да,,съвършено нормално е бебето да суче и много повече от 45 мин - то е само на 11 дни,за бога - уморява се,все още не владее техниката добре и му трябва време.Гърдите ти също не са свикнали все още с работата,минава време,докато задейства рефлекса на потичане,трябва им малко време и докато стане второто и последващите спускания на порции мляко - на гърдата млякото не тече винаги с еднакво темпо,а има моменти,в които много се забавя и само с търпеливото сучене на бебето тръгва отново силна струя.Ще мине малко време,докато и гърдата,и бебето се научат бързо и ефективно да се справят с кърменето - но това ще стане,стига да им дадеш шанс Grinning

# 14
# 15
  • София
  • Мнения: 43 904
и аз да се включа с малко въпросче - и ние се опитваме да се кърмим и както ме посъветваха всички давам и от двете гърди при всяко кърмене - само че после наистина ли всеки път трябва да се доизцеждам - някака това се превръща в мисия невъзможна - бебчо много го мъчи стомахчето и след хранене се носим поне половин час на ръце понякога и повече - не мога да го метна да си плаче и да сие вкопча в помпата - пък ме е страх дали бебчо ще стимолира сам достатъчно гърдите - не е безумен лакомник newsm78

# 16
  • Мнения: 432
Изцеждаш само, ако чувстваш гърдите си напрегнати и болезнени, инак може да си докараш хиперлактация. Правилото доколкото знам е : даваш от двете-на следващото хранене запо4ваш със последната-така бебето полу4ава и от задното мляко, останало в гърдата, което е по-хранително, а след това си подслажда живота със предното, което изцоква от другата Wink.
Ние от на4алото още се храним през 4ас, та аз ги менкам и двете гърди по няколко пъти, ама кво да праим кат се е метнала на мене да замезва по малко и на4есто. Mr. Green

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
...пък ме е страх дали бебчо ще стимолира сам достатъчно гърдите - не е безумен лакомник newsm78
Разбира се, че е ги стимулира, при условие че го кърмиш "на поискване", а не на режим.
Ако откликваш на глада му или просто на желанието му да се успокоява с гърдата ти той ще стимулира лактацията така, че скоро ще имаш точно такова количество кърма, колкото му е необхдимо на него, нито повече, нито по-малко Wink

Изцеждането е излишна и неблагодарна работа и на е най-сигурното средство за увеличаване на лактацията. Бебешката уста и вродения и сукателен рефлекс са много по-ефикасни в такива случаи.

Не е задължително бебето да суче и от двете гърди на едно хранене. Много по-важно е, както е казала и Мирка, то да изсуква едната гърда напълно за да получи не само предното, рядко мялко, но и задното, което е по-хранително. Ако след приключване с първата гърда бебето все още изглежда гладно и тъси да суче, предложи и другата. На следващото хранене започни с нея.

# 18
  • Мнения: 2 531
evanss   внимателно прочети съветите на hedra. Ако искеш да кърмиш бебето си по- дълго , зарежи режимите и НЕ СЛУШАЙ КАКВО ТИ ГОВОРЯТ ЛЕКАРИТЕ! 3- часовия интервал ще си го въведете по- късно, сега трябва да се регулират нещата и да прмахнете добавката! Само ще ти кажа че аз имах по- малко мляко от теб и успях, така че ПОВЯРВАЙ и ти ще успееш!

Общи условия

Активация на акаунт