На разходка всеки ден, ДЕКЕМВРИйчето е вече с тен № 6

  • 27 487
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Kimbarly, много хубаво заглавие  newsm10

Пипи, дано наистина е нещо еднократно и не се повтаря повече, че наистина си е стряскащо  Hug
Поли вица беше много смешен  Joy

За къпането- ние ползваме едно дюшече, купихме го от Джъмбото, още две мами имат същото, мисля, че едната мама беше Adda, дори имаше снимка във фейса с него, много е удобно, ние като го сложим Влади в него и той премира, дори има една снимка на която е заспал, много е удобно и за него и за мен. Ще сложа снимка във фейса да го видите  Peace
За захранването- живот и здраве смятам да захраня след 6 месец с  тиква и морков или оризова каша, като смятам зеленчуците да ги варя на пара  Peace

А в 6 месец пак ли от вената се взима кръв? И задължително ли е? newsm78

# 16
  • Мнения: 838
Благодаря за новата тема, заглавието е страхотно.  Hug
Майка ми днес взе детето, аз ще поизчистя вкъщи, че едва успявам като съм с малкия.
  bouquet

# 17
  • Мнения: 844
Привет!
Кимбърли благодарим за заглавието , Декември 2010 благодарим за новата тема!  Hug
Пипи и на нас ни се е случвало такова повръщане , но еднократно. ДАно и при вас да е такова , моментно!  Hug
За къпането - и ние къпем МАрио като николинко. АМа доста е понатежал. Пробвахме в анатомичната вана, но нещо много трудно ни се получава. БАнята ни е топла , но ще поизчакаме още малко да се стопли времето и се местим в банята ( че иначе трябва да минаваме през коридора , който не е студен , но все пак....да не го разнасяме толкова малкия)

Аз мисля да захранвам след 5тия месец. ТОгава тамън ще има наши зеленчуци ( ако не се лъжа  newsm78) Мисля да ги приготвям  на пара .

# 18
  • Мнения: 6 253
Вместо запис да кажа за къпането: от самото начало се къпем в банята, в анатомична ваничка-http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=5491&cat=59.
Сега вече почти не се налага да се придържаме, бебо си свикна в нея..На финала на къпането обливаме с една приставка към ваната, която е надупчена като душ:)  Като стане по палав, сигурно ще трябва да пълним по-малко вода newsm78

# 19
  • Мнения: 838
Нашата вана е ето такава: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3909&cat=59
отначало го беше страх в нея и го къпахме в неанатомична, а сега вече сме с тази, свикна с водата и не иска да излиза дори.
Препоръчайте някакво приспособление за приготвяне на пара на детска храна.

# 20
  • Мнения: 1
Нашата вана е ето такава: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3909&cat=59
отначало го беше страх в нея и го къпахме в неанатомична, а сега вече сме с тази, свикна с водата и не иска да излиза дори.
Препоръчайте някакво приспособление за приготвяне на пара на детска храна.


И нашата ваничка е такава.
Има специални уреди за готвене на пара. Аз лично имам приспособление към тенджерата за готвене на пара. Една обикновенна решетка ти върши същата работа.

# 21
  • Мнения: 16
имам един въпрос:
една приятелка ми подари шише и биберони на чико на бибероните пише "2+m" това означава че за след 2 месеца нали?

# 22
  • Мнения: 397
Здравейте и от мен в новата тема.
Вече съм по-добре и нямам температура,имам само малко хрема.Дано повече да не се разболявам.

Аз все още не съм давала сокчета,но моята лекарка каза,че  в по-късните месеци са по подходящи да се въвеждат.
Аз мисля в при навършен 4 месец и вече в 5 месец да захранвам първо с плодово пюре(ябълка),понеже то е по неутрално и след това зеленчуково(само картоф,   след това с картоф и друг зеленчук).
Ще си купувам пюрета,защото както ми обясни тя,зеленчуците трябва да се приготвят задължително на пара,а аз нямам такъв съд.Иначе губят полезните си вещества.

# 23
  • Мнения: 838
Има ли някой впечатления от този уред:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/12156

# 24
  • Мнения: 20
И аз днес разглеждам уреди за готвене на пара: http://www.zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&a … p;product_id=2732 не съм ползвала такъв уред и все още съм в чуденка...
имам един въпрос:
една приятелка ми подари шише и биберони на чико на бибероните пише "2+m" това означава че за след 2 месеца нали?

Да, това означава.

# 25
  • Мнения: 0
Мами препоръчайте ми прожекционна лампа ,някой купувал ли е  newsm78 знам,че са скъпи и заслужава ли си newsm78 newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 128
запис   bouquet

# 27
  • Мнения: 276
Хайде да ни е честита новата тема, радвам се че заглавието ви харесва.  Hug

За къпането - къпем я в спалнята, в анатомично коритце със стойка - удобно е и го имаме още от каката. Ади обожава да си лежи в коритцето, гука и цвърчи от кеф. Отдолу слагам една хавлиена кърпа да й е по-мекичко. Още малко да се позатопли и ще се къпем в банята.

На 6м. има задължително профилактично изследване на кръв и урина, после на годинка и на две, също има, доколкото си спомням.

Аз знам че се захранва с купено пюре, поне така препоръчват повечето педиатри, но всеки сам си решава. Уред за готвене на пара ми се струва скъпа и излишна покупка, същата работа ще ви върши решетка или цедка в която слагате продуктите.  Peace

# 28
  • Шумен
  • Мнения: 15
Здравейте и от нас!

Мрачно, студено време е при нас и пак сме си по стаите, дано да не е за дълго!
Много благодаря на майките , които споделиха мнения относно питането ми за захранването! ЛЛ каза , че при децата на адаптирано мляко има възможност от развиване на анемия, та затова реших да видя и вашите мнения, които долу-горе съвпадат с моето!

Относно къпането: ние се къпем в стаята, имаме си ваничка и възглавка за къпане и там, само дето моята мома много я е страх като я сложим там! Все си пери ръцете и иска да се докопа да се хване за нещо! Но сигурно ще престраши като порасне!
 Пипи, дано наистина е нещо еднократно и не се повтаря повече, че мога да си представя как си изкарала нощта!

Чудесно ново заглавие на темата! Браво  Kimbarly

# 29
  • Мнения: 844
Нямам впечатления за този уред .Вижда ми се удобен , НО скъп и ненужен. Мисля ,че уред за готвене на пара е по-добре (струват към60-70лв) В тях може да се слага и по-голямо количество (примерно и за вас ако обичате) и след това може да намачкаш или пасираш зеленчуците. А и да дадеш 300лв и колко пюрета и докога ще правиш? Ти си знаеш де , ама само изказвам мнение Hug

Общи условия

Активация на акаунт