Градинки, паркове, дръвчета оглеждат се за ЯНУАРСКА-та чета

  • 32 687
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!
Много веселяшко заглавие и тема, дано само приятни случки се изписват!
И болните да оздравяват, аман от болести... а още нищо не сме видели или поне тези с едно дете.
Ири, леко и успешно финализиране на бременността  Praynig
Ние също сме с приготвен от аптека крем против подсичане и съм много доволна.
Лъчко спи само по веднъж на ден, ако ще и да е 30 мин...не успявам да го приспя втори път. Ляга рано и става рано, а аз не успявам както се подразбира. Неделята ми мина добре. Тати беше съпорт 24 часа, а аз го играех консулт. Не ме е закачал освен за сериозните неща като хранене и приспиване. Намазахме и едно кафе в квартала, дойде леля ми да го загледа за 2 часа, че ние да подишаме въздух. Добре ни дойде, влязохме в един магазин за 1 лв. и се забравихме  Laughing Такива ми ти простички удоволствия Simple Smile
Свекървата и свекърят идват в неделя. Те са от старо загорско и им е ммнооооооооого далече Сф, за това идват на 3 месеца за 1 нощувка... Не се интересуват, не питат, не звънят, имат един син и един внук. Намислила съм една пледоария... че при нас няма баници, оферти за гостуване и т.н. екстри  Confused Да видим  Twisted Evil
Да ви е лека и приятна седмицата! И без болести!

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Кафе?

Добро утро, наистина скоро темата не беше живвала така. Радвам се, само дето аз нямам много време да пиша, че съм с двамата в къщи. Каката ми е конюктивит, дано и Ники не го лепне само.
Уф, много се депресирам като се разболее някое и като знам, че ще чакам 2ч пред кабинета на лекарката още по-зле ми става. Пфууууу нямат край тия болежки  #Cussing out

dimfand, хич не се коси за свекитата - колкото по-далеч, толкоз по-добре. Wink Ако бяха край теб пък други ядове щеше да имаш  Laughing

След малко ги строявам моите и излизаме малко на разходка, че Ники е голям кривчо като е в къщи - само на входната врата стои с маратонките в ръка  Laughing

# 47
  • Мнения: 97
Добро утро и от мен   bouquet и честита Пролет, въпреки, че при нас времето хич не е пролетно  Crazy
Една от нас. нямам теле, а стрелец, дева, козирог и моя милост-рак. Мъжът е стрелец, малката е дева, а малкият е козирог  Laughing
Адели, както каза Една от нас, с второто е по-лесно. Поне при мен е така, но аз си починах от първото гледане де. Разликата им е 7.5 години. Сега ми е много по-лесно и приятно. Наслаждавам  се на всеки миг, защото надали още ще гледам бебе  Sunglasses Grinning Те колежките ме питат, кога ще се връщам, но аз не бързам. Живот и здраве и късмет ще си го погледам до градинката. Има да работяяя  ooooh! цял живот  Mr. Green.Ренкси, какви са тези закуски  #2gunfire Laughing Има хора на диета.
Това е от нас, ще ставам да се пооправя, докато дребният спи. Бандита такива номера почна да ми върти в кошарата... сваля си чорапите, завърта се на 180 градуса, заварвам го отвит, завъртян и по корем заспал  Laughing

# 48
  • Мнения: 1
Честита първа пролет на всички!!! smile3525  bouquet newsm51 Макар, че времето навън въобще не е пролетно ConfusedНо хаѝде после ще продължа с писането....

# 49
  • София
  • Мнения: 222
Още съм тук  Mr. Green Изчаках си овнето Simple Smile Аз исках овне, че с козлето малко да си облагородяват нрава. А и двамата с мъжа ми сме лъвове (аз пък все на такива налитам) и рибите са ни мноооого далеч от характерите - майка ми е риба и не ща такова вкъщи Wink
Естествено, че и тук ще се оповестя, няма как да не стигне новината  Wink Тази нощ си усетих първите болезнени контракции - цели две  hahaha И се успокоих, че все пак има намерение да излиза, макар че явно ще има още време.
А за кърменето - аз много държах да продължа да кърмя, докато се роди бебето, а и Ели хич не се дърпа, така че всичко е ок. Мисля да я ползвам за помпичка, след като се наяде бебето  Heart Eyes  Коремът пък изобщо не ми играе роля. Аз я кърмя седнала в поза люлка, лекичко се навеждам напред, повдигам и главичката с ръка и и давам. Имаше един виц, малко грубиянски, ама..
"- Бабо, бабо, може ли да си поиграя с ц**ите ти?
- Може, бабо, само не се отдалечавай... "
Та те и моите така.. Където и да я сложа Ели, мога да и дам да яде  Mr. Green
Аз не съм се спряла, откакто съм забременяла. А тук напоследък съвсем... все гледам да им е изчистено, сготвено, оправено, че аз като вляза в болницата всичко да е наред.. Та това го причислявам към графата ежедневни леки упражнения, които водели до по-леко раждане Simple Smile Не, че миналото ми беше много тежко, но защо пък това да не е по-леко Wink Дано...

Тихичко да се похваля и от моята свекърва. Почти всяка седмица в неделя и водим Ели и я гледа по няколко часа, та до цял ден, разхожда я, а и им готви някакви работи на Ели и на мъжа ми, дето аз не ям и не готвя като зеленилки разни например  Grinning И една вечер през седмицата обикновено я викаме, а ние изчезваме за по едно кино, мноооого обичам  Grinning

От утре го дават затопляне, ще го видим и пролетното време, спокойно  Hug

# 50
  • Мнения: 373
Здравейте и честита пролет и от мен!   bouquet
Adelly, де да знаех да се обадя  Wink Не ходим често натам, но ако имам път ще имам предвид. Не можах да купя най-важното, за което бях отишла, но нямаше вече. Може да те ползвам за агент, че тази седмица промоциите продължават  Laughing
Хайде да идва това хубаво време, че да се съживим малко  Sunglasses

# 51
  • Мнения: 1
Аз, доколкото разбрах, времето ще се оправя към сряда- четвъртък. newsm44 Иначе, относно бабите- те са далеч от нас и затова ние се гледаме сами.Но, когато ни доѝдат на готи- не отказвам помощ!

# 52
  • Мнения: 1
Имах предвид– "на гости"( изпуснала съм една буквичка Joy). А относно свекървите–аз, моята си я обичам, дори повече от маѝка ми. Two Hearts newsm10. Оле, в момента пуснаха невероятна песен по Радио 1– френска е, но в момента не се сещам за изпълнителката!!! newsm20

# 53
  • Мнения: 445
Честита първа пролет!

# 54
  • Мнения: 2
Честита Пролет! Simple Smile Абе, хора, тя тая пролет изобщо ще дойде ли?! Почвам да се чудя да не би докато съм била по майчинство и да сме се преместили в друга географска зона на север и да съм изпуснала Simple Smile Егати пролетта , как само я чакаме, а тя се назландисва нарочно да ни изнерви Simple Smile Утре или даже май днес беше в Кюстендил имат първа пролет, горките момичета какъв студ ще берат .... Само дано не сме минали към Норвегия, Швеция или някъде там без да разбера и да си чакам тука без време Simple Smile

Navi, френската певица да не е Patricia Kaas



Мерси за кафето и закуската Simple Smile много добро Simple Smile

Edna ot nas, не съм чувала нищо за кърмата по това време, ти направо си герой Simple Smile и на работа ходиш, леелеее почуствах се ужасно мързелива като те слушам. Все се чудя аз как ще се оправям като дойде времето ама засега само си се чудя. Супер се възхищавам на жени като тебе. Сега ще видя къде какво мога да прочета и ще доложа ако намеря нещо по твоя въпрос Wink



# 55
  • Мнения: 2
Edna ot nas, прочетох на две места , на които имам доверие, че са сериозни източници (за референция):

http://www.breastfeeding.com/reading_room/wean.html
http://www.familienhandbuch.de/cmain/f_Aktuelles/a_Ernaehrung/s_203.html

и на двете места се споменава, че има данни за кърменето между 16-тия и 30-ия месец - със сигурност влияе положително на имунната система. Децата боледуват по-малко и по-леко и това е доказано. Други споменати предимства на кърменето след 1 год. са : по-малко проблеми с храносмилането и дори свързани с диабет и пр., по-умни деца, по-уверени , пак опитно доказано. Жалват се, че данните им били малко понеже процентно днес малко жени успяват да стигнат до кърмене след 1 год. Световната здравна организация и Американската педиатрична органиация препоръчват кърмене до 1 година, а UNICEF до 2 години. Според последните им наблюдения върху други бозайници и данни отразлични култури са стигнали до извода, че хората са биологично пригодени да се кърмят до 5.5 година поне (докато израстат първите постоянни кътници и докато започне половото осъзнаване психологически). Според тях модерните хора спират да кърмят твърде рано и последиците от това не са известни съвсем още. Но със сигурност колкото повече, толкова по-добре за детето. Никъде не открих обаче за това "чудо" дето викаш точно в този период. Дано да бях полезна. Понеже си на работа да ти спестя малко ровене.

Хубава вечер, хора, утре пак Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 454
Една от нас аз доколкото съм чела става на въпрос за момента в който кърмата вече намалява и кърменето е към края си.Тогава гърдите започват да отделят отново като коластра, което спомага за по-лесното адаптиране на детето
Това ми се върти като спомен от прочетеното Peace
Аз все още се притеснявам малкия как ще се адаптира на ясла заради ърменето, но скоро ще разбера Laughing

# 57
  • Мнения: 647
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ И ОТ МЕН!!!  newsm51

Ири, разбирам те напълно, защо не искаш риба, майка ми и баба ми са риби, знам какво е.  Wink Радвам се, че дочака овена.

# 58
  • Мнения: 432
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!

# 59
  • Мнения: 1
Даааааааааааааааа!!!Певицата е точно Patricia Kaas newsm10 smile3501 newsm74 Благодаря за подсещането, Азула!

Общи условия

Активация на акаунт