Отговори
  • Мнения: 4
Имам въпрос, поради киста  /33 мм/ на левият яиchник /не се отпеchатва буквата, по незнайни за мен приchини/ ми беше казано, chе не съм могла да забременея в теchение на 2 години,,,, т. е. откакто опитвам,,,,след третиране с  Primolut nor  цикълът ми влезе в "нормалата" , но след като вече бях в овулация/ купих си тестове ,за да установя с точност/ и два дни подред  правих sex for a baby, сутринта на 3-ят ден имах зацапване,,,,розово, което продължи до обяд, а после изчезна,,,,,вече съм тотално объркана, нямам си на идея какво да правя,,, Моля за помощ, ако някоя от вас е имала същото преживяване.... Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 84
На мен се случи същото, оказа се киста, а точно тогава бях на море и мислех че е от промяната в климата. Но на УЗ прегледа се видя кистата.
След като си пила "Прумулот нор", той как се е отразил на кистата ти тя изчезна ли? Ако си била с киста около 2 години това означава, че най-вероятно тя не е фоликуларна и няма как да изчезне с "Примулот нор".

# 2
  • София
  • Мнения: 35 910
Консултирай се с АГ.
Зацапването може да е от много неща.
Това, което са ти казали -  че '' не може да забременееш в течение на 2 год. ''  е Голяма глупост!!! И какво направиха за да се преодолее това?!

# 3
  • Мнения: 4
Последният път, когато посетих лекарката си, огромната киста се беше спукала, но на другият яичник се бяха образували 4 нови много малки,,,, съответно ми беше казано,че имам поликистозни яичници. Възможно ли е някоя от тях да се е спукала междувременно и затова да имам кървене? Днес до обяд бях добре, но преди 15 минути отидох до тоалет и пак избърсах, но този път не розово, а вишняво-кафеникаво,,,,,
Също така ми беше казано, че се налага да си направя снимка на матката и тръбите, за доуточняване дали са проходими или не,,,,,,
Не ми е било казвано за кистата/33 мм/ в течение на 2-те години, а аз редовно посещавам гинеколог,,,,,с направление..... Този път реших да си платя прегледа и кистата изведнъж "лъсна"! Абсолютно безобразие! Дай, като си там по здравна каса, да ти се спестяват толкова важни неща ...

# 4
  • Мнения: 84
Отиди на АГ, и то във специализирана клиника. На мен лично ми изглежда като киста, но АГ ще кажат. Преди 2 години ходих за второ мнение за моя киста която беше 4 см., прегледаха ме на коремен ехограф и ми казаха че няма нищо и че въобще няма киста. Повече и не съм стъпила при този лекар. От тогава имам доверие само на вагиналните УЗ апарати.
Имам въпрос, поради киста  /33 мм/ на левият яиchник /не се отпеchатва буквата, по незнайни за мен приchини/ ми беше казано, chе не съм могла да забременея в теchение на 2 години,,,, 
От къде знаеш че кистата е била от преди 2 години?
Освен, че те пращат за проходимост на тръбите, правена ли е Спермограма на мъжът ти? Това определено ще е по-безболезнено отколкото цветната снимка.

# 5
  • Мнения: 4
Спермограма не му е правена тук, /той не е българин/а в Шотландия, показателите са положителни...
Ходих на преглед и видеозон в Майчин дом във Варна при доцент Янева,,,каде другаде във Варна бих могла да намеря по-способен лекар?

# 6
  • Мнения: 84
doris78, не съм от Варна и не са ми познати тамошните лекари. Ама много ми е объркано това което пишеш, първо че има киста 3 см, а после ти казват че имаш малки кистички. Големите и малките кисти са съвсем различни диагнози и се лекуват по различен начин. При диагностицирането на овулацията се проследяват поне 3 цикъла, ако е установен проблем като киста например. Пускат се изходните хормони на 3-ти ден от цикъла, и т.н.
Важно е и да кажеш на кой ден от цикъла си била на преглед когато доцент Янева е видяла, че 2 годишната киста се е спукала и че имаш 4 малки кисти ???

# 7
  • Мнения: 4
На 5-ти ден от цикъла бях на преглед, голямата киста се беше спукала /беше на левия яичник/, но когато лекарката провери десният, на него вече се бяха появили тези нови малки кистички. Не ми изписа лекарства, а ме посъветва да си взема тестове за овулация и да опитвам за бебе при наличие на такава. Нищо друго!
Днес продължава да ми тече ръждива течност, дали тези 4 глупави кисти не се пукат една след друга?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт