Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 ноем. 2005, 21:14 ч.

Запознанство с животно?

• 463
  • 6
  •   1
Отговори
Тази тема е провокорана от неуспешните ми опити да запозная Калоян с животинка.
Аз много обичам животни, при майка ми имам 4 кучета, имала съм и котки въобще израснала съм с животни. Сега обаче животно нямаме. Първо заради детето и второ заради невъзможността ми да се грижа за куче на този етап. Калоян от своя страна много обича животинките, така отстрани да ги гледа и да им се радва. Знае как правят кучето, котката, кончето, вълчо...имитира ги дори. разказвам ви всичко това за да разберете недоумението ми, когато се опитах да го запозная с едно двумесечно кокерче от близо и той изпадна в истерия направо. Като писна , като ревна това дете, а кученцето се върти около не го и му се радва, Ужас!!! Не ми се иска да стане от тези деца, които като видят куче например  започват да пищят. Чудя се дали реакцията му е нормална, вашите така ли правиха при първа среща? Преди 2 месеца се опитах да го запозная с едно от моите кучета, но той много се уплаши. тогава обаче беше разбираемо, за
отъо говоря за овчарка и то доста едра, но сега ви говоря за едно дребосъчесто кученце, толкова сладко...Хайде разкажете как беше при вас, когато запознавахте децата си с животни ?

# 1
Досега по-близък контакт с животно Марти е имала само с коте.При родителите ми е моето персийско коте и тя много му се радва.Постоянно я търси под масата,където тя се крие от нея и иска да я гали.Давала съм и няколко пъти да пипне котето и е много щастлива от този факт.На кучетата,които виждаме на улицата  също се радва и отива към тях,но не ги е пипала.Това при вас може да е моментна уплаха,той иначе би ревал всеки път като види куче.

# 2
Ние нямаме животно в къщи, но родителите ми имат 3 кучета, от които едно което е къщно, а другите две дворни. Така че всеки път когато ходим при родителите ми дъщеря ми още от бебе общува с тези животни. Не проявява никакъв страх, даже по-скоро кучетата ги е страх от нея, защото тя ги гони и ги дърпа. Laughing Едното куче е голямо (лайка) и е вързано. Дъщеря ми не се приближава много до него (то и на мен не ми се иска Wink), но стои на няколко крачки и му приказва нещо. Като вземе да лае, тя започва да му вика и то се кротва. Така прави и с други дворни кучета като вземат да лаят като минаваме по улиците. Не знам колко ще продължи това. Аз самата като малка и даже по-голяма имах панически страх от кучета. Мина ми чак в пубертета. Но и досега не съм съвсем спокойна. Все ме е страх когато Мишел вземе да подвиква на уличните кучета.

Иначе мисля, че не трябва да насилваш детето, но да му показваш животни и постепенно да го приближаваш до тях или по-скоро да го оставиш то да се приближи до тях като се почувства готово. От собствен опит знам, че насила не става.

# 3
Не трябва да насилваш детето, но да му показваш животни и постепенно да го приближаваш до тях или по-скоро да го оставиш то да се приближи до тях като се почувства готово.

Съгласна съм напълно. Естествена реакция е като те карат да правиш нещо насила, ти да се дърпаш. Ако не подходиш дипломатично и го насилваш, може да развие някаква страхова невроза / подобно на децата, които ги карат да се къпят в морето преди да са готови за това/.

Иначе при нас не е имало драми с животни. Дъщеря ми винаги се е кефела на животните, но желанието да ги докосне се развиваше с възрастта. Като по-малка се престрашаваше само с по-малки кучета. После нещата си дойдоха от само себе си.

# 4
  • Варна
При нас първият контакт беше с каракачанското куче на братовчед ми. Той е много голям, но много добродушен, та проблема беше по-скоро него да опазим-да не му бърка в очите, устата, да не дърпа ушите му. Никакъв страх не прояви, напротив беше във възторг! Сега на улицата иска да милва и прегръща всички кучета, които види и се сърди, че не позволявам. Нямам възможност да се грижа за животинче, но съм обещала, ако  е послушна Дядо Коледа да донесе костенурка(малка в аквариум)

# 5
Ние имаме животинки навсякъде - и у дома и у двете баби, така че децата ми са свикнали от бебета. Изчакай датето да узрее за идеята, после непрекъснато, ще слушаш:
   Иакам куче, искам куче,
   котенце поне,
   ама темата на мама
   е да казва не!!!

# 6
  • по пътеката
ne se zapoznahme s zaek i magareta nali ima mnogo v tunis  vsiakavi mutanti i krustoski na kon s magare nasho hlape gi iazdi  obojava da se truska po karuci  no nai mi e kef da ia gledam kak se goniat s zaeka na ruskiniata   kazva se mihael i e domashen nauchen kato  decata  i mnogo poslushen  nai se shashka kato mihael skacha az ne znaeh che te skatat taka visoko i udriat s predni lapi kato se iadosat ama nali sme shkola cial jivot
obichame kotki kucheta mravkite ne pipame no  gi gledame hahaha

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт