Борба ли е кърменето?

  • 1 023
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте, мами! Аз съм съвсем нова тук и искам да ви благодаря за подкрепата, макар вие и да не знаете, че сте ми я дали, защото досега само четях форума без да участвам.  Издържах и аз трудното начало и кърмя бебето си успешно. Само едно не можах да разбера: Защо е нужно една майка да води такава борба с медицински персонал, роднини, педиатри и всякакви други, както и да преживее толкова угризения и толкова физическа болка, за да може да прави най-естественото нещо - да кърми детето си. newsm78

Последна редакция: нд, 27 ное 2005, 22:41 от Anita73

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Въпросът реален ли е или риторичен?!  Tired В смисъл... ние сега трябва да почнем да плюем пак педиатрите и да издигаме на пиедестел кърмачката, нали...

# 2
  • Мнения: 854
За мен това дали ще кърми или не е решение изцяло на майката. Никой друг не може да каже ти сега няма да/ще кърмиш щото... Хубаво е да получаваш подкрепа от околните, ама не винаги се получава. Аз реално не съм имала проблеми с хората около мен по въпроса за кърменето. Мъжът ми малко ми се чудеше докога мисля да кърмя, ама в един момент се усети, че с нашето алергично дете опрелено няма как Rolling Eyes Другите ми близки също ме подкрепят, ама и да не беше така хич нямаше да ми пука. Цялата работа е да си уверена в себе си, пък другите да си говорят. Никой не го интересува дали си кърмя детето, има ли режим, няма ли, до първи клас ли ще го кърмя и прочие. Та така. Моето мнение по въпроса е това. Поздрави Wink

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Защо е нужно една майка да води такава борба с медицински персонал, роднини, педиатри и всякакви други, както и да преживее толкова угризения и толкова физическа болка, за да може да прави най-естественото нещо - да кърми детето си. newsm78
Изобщо не е нужно! Всъщност много е важно как майката гледа на нещата. Ако ти си уверена в себе си и знаеш какво правиш, угризенията са последното нещо, което ще те спре. Вярно, че е непериятно, когато околните не те подкрепят, но и за това си има решение -  ignore2 и толкова Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Вярно, че е непериятно, когато околните не те подкрепят, но и за това си има решение -  ignore2 и толкова Wink

  202uu newsm10


Каква ти борба... И с кого ще я водиш... Детето си е твое и ти решаваш, ще го кърмиш или не... Какво значение има тук нечие мнение... Било то на близки, роднини, приятели или лекари... Нали те не са майка на детето ти... Дори и нашето мнение, на татковците, не е чак толкова миродавно... Решението го вземаш ти... Както е казала по-горе Мушу, ако искаш и до първи клас го кърми...

Горд съм с мама, че все още кърми бебка!

# 5
  • Мнения: 3 146
Въпросът реален ли е или риторичен?!  Tired В смисъл... ние сега трябва да почнем да плюем пак педиатрите и да издигаме на пиедестел кърмачката, нали...

Я как разбираш вече от половин дума. Grinning Почвай да плюеш, бързо!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Действително се иска много убеденост от страна на майката,за да може да издържи на съмненията,които й се насаждат и на неодобрението,свързано с някои неща (като кърмене на поискване и недаване на вода).Особено пък за мама с първо дете това е свързано с големи терзания дали все пак не наврежда на детето и постоянното усещане,че на всяка консултация се явява като на изпит създава излишно напрежение.Но тези неща постепенно ще се променят Grinning
Браво на теб,че си издържала и се включваш в редиците на мамите,които с личен пример променят нещата,за да е по-лесно на следващите мамчета Grinning

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ми добре дошла и толкоз, няма смисъл от плювки и пиадестали

# 8
  • Мнения: 111
А знаете ли какво се случва, ако една майка е неуверена ?
За мен това бяха най-трудните дни от живота ми досега.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Знаем,мила - всички тук сме минавали през такива притеснения и сме се сблъсквали с описаните от теб трудности.Напълно те разбираме,просто когато поставиш нещата така(макар че действително си е трудна борба),това обикновено предизвиква едни безкрайни спорове и нападки,които на всички са ни омръзнали (имаш наблюдения из форума,така че сигурно си попадала на такива титанични битки) - затова и мамите избягват да коментират.
Разбира се,че нещата не трябва да са такива - това и се опитваме да поправим тук във форума и на живо,доколкото ни е по силите Grinning

# 10
  • Мнения: 8 451
А знаете ли какво се случва, ако една майка е неуверена ?
За мен това бяха най-трудните дни от живота ми досега.
Знаем.чети си спокойно материалите в Библиотеката и питай,когато имаш нужда от помощ!Едва ли някоя от нас е била напълно уверена след раждането на едно дете,всеки си има своите съмнения,дали прави едно или друго нещо по най-добрия начин.Поздравления за това,че кърмиш!  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Е,ами не е лесно.Всички сме имали тежки моменти,свързани с кърменето.Но ако една майка е уверена,че иска да кърми детето си,нищо и никой не може да й попречи.
И аз,както и много други мами тук,кърмя благодарение на форума и информацията,която намирам в него.И подкрепата я намирам само тук.Освен майка ми и баба ми,които са кърмили на поискване дълго време,никой не ме подкрепя.Как може да се храни така безразборно дете,трябва да почива,давай му вода-жадно е,колко точно изяжда,трбява да яде еди-колко си,не толкова.Абе,тези критики край нямат.Жалкото е,че и мъжът ми вече се поддава всеобщото мнение,че щом има АМ не си струват усилията да кърмиш и т.н..И много се вслушва в педиатърката,за него аз не съм права,защото не се ръковдя по нейните съвети.Просто край нямат проблемите и доводите на хората,които искат да те убедят,че не си права.Гледай си детето както ти смяташ за добре и това е Laughing Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 111
Гледай си детето както ти смяташ за добре и това е Laughing Laughing Laughing
Тъй ще направя.  Peace
А мъжете за да ни подкрепят и те трябва да са добре информирани. Или просто да ни имат доверие.  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 1 581
Ами само да споделя...
При мене кърменето беше борба, много сложна и неравностойна. Само че не с педиатри, роднини и прочие - всички те настояваха да кърмя, + примери за кърмили по не знам колко месеца и години...
Обаче моето дете не искаше да суче. Не искаше и толкоз. След 3-месечна борба не просука. Не че нямаше причини... И все пак беше на кърма 8 месеца.
Та се борих с чувството, че детето ми не ме иска, че съм лоша майка и нищо не правя като хората... Едно "най-естествено нещо като кърменето" аз не го мога.

Само исках да кажа, че кърменето "на всяка цена" ми е много неприятен спомен.

Бих била много доволна и благодарна на възможността да се боря само с роднини и педиатри  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
За мене лично никога не е било борба.Сигурно съм късметлийка Thinking

Общи условия

Активация на акаунт