За чувствителна бебешка кожа какъв сапун?

  • 2 068
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте мами, с кожата на беб4о имаме проблем понеже е много бял (със сини очи), кожата му е почти прозрачна и много чувствителна. Постоянно му излизат пъп4ици или обрив. От известно време крачетата са му леко грапави като че ли има много малки пъпки по тях, но са безцветни. Аз ползвам сапуна на нивеа. Посъветваха ме за един сапун на Ла Рош който е доста скъпичъ 9 лв.
Вие какво мислите ? Някой ползвал ли е таковя нещо.

# 1
  • Мнения: 7 803
никакъв сапун  Naughty

# 2
Здравей,
ние ползвахме отначало сапун на Klorane, но ми се стори, че леко изсушава кожата и сега правим ваничката с шампоан Bubhen, а сапуна само за дупето.
Само 1 седмично я къпем със шампоан  - в другите дни само със вода.
А ти сигурна ли си, че обрива е от сапуна? Какво казва лекарката ви?

# 3
  • Мнения: 129
Как така? Че нали ако не измия дупето със сапун пак ще си мирише на ако. Rolling Eyes

.
А ти сигурна ли си, че обрива е от сапуна? Какво казва лекарката ви?

Не съм но предполагам, почвам да сменям едно по едно сапуни прах за пране и други мазила докато открия от какво е? Лекарката каза 4е обривите били от претопляне но аз съм сигурна 4е не го претоплям защото в стаята не дигам пове4е от 20 град.само за къпане с 1,2 отгоре

# 4
  • Мнения: 7 803
не няма да мирише на ако
ти всеки път като ходиш по нужда после се миеш ли? и ако нямаш възможност да се измиеш миришеш на ако ли?

# 5
  • Мнения: 46 403
Имахме подобен проблем в началото. Оправи се така:
-спряхме сапуна, минахме изцяло на гел душа на Чико
-разредихме къпанията през 2 дни
-при наакано минахме на мокри кърпи
-вечер, ако не е ден за къпане миех ръце, дупе и лице.

Успех   bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969

И аз така мисля,махнете сапуна и почни да го къпеш с душ гел или нещо от сорта  Peace

# 7
  • Мнения: 7 106
Понеже и дъщеря ми е с много нежна и деликатна кожа, сапун не използвам (освен за ръцете). За къпане ползваме гела на Бюбхен . Освен че е без сапун, мирише страхотно Wink. След баня задължително мажи с подходящо овлажняващо мляко, особено сега зимата, когато кожата става още по-суха и чувствителна.

# 8
  • Мнения: 129

ти всеки път като ходиш по нужда после се миеш ли? и ако нямаш възможност да се измиеш миришеш на ако ли?

MaмaНаБлизначки, тука не съм съгласна и може да се поспори
Наистина се мия секи път. А няма как да мирише ако не се измия понеже акото не се е размазвало по дупето ми и не е седяло там полвин 4ас. Wink

# 9
  • Мнения: 7 803
ами измий се в големите магазини  Mr. Green и какво като не ти се е размазало тя кожата попива или как ? тогава моето що не мирише на пако рабан ????

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
а zащо го къпеш с шампоан  сапун? къде е станал толкова мръсен ?  newsm78...само на два месеца ти е бебчето.....
от както Голяма уста гладен се е родил нито веднъж не е къпан с шампоан или нещо подобно....къпя го всяка вечер само с БАДЕМОВО МАСЛО....кожата му става мекичка като кадифе, няма никакви пъпчици....при акане полzвам мокрите кърпички на Пенатен и няма нужда от миене....

# 11
  • Мнения: 7 803
най после още една мама с "миризливо" бебче вече мислех че съм само аз  Wink

# 12
  • Мнения: 1 613
Аз също бих казала без сапун Wink

Тук препоръчват бебето до 6 месеца да се къпе само с вода.
Обаче аз - не!
И мойта калпазанка се обриваше от всичко. Чак към 7-ми месец започнах да я къпя с душ гел на Авент. До преди това само с вода!

# 13
  • Мнения: 46 403
.....Наистина се мия секи път. А няма как да мирише ако не се измия понеже акото не се е размазвало по дупето ми и не е седяло там полвин 4ас. Wink

Не бих сравнявала кожата на възрастен с тази на бебе. Обикновено човек на твоите години ходи по голяма нужда веднъж дневно, бебето ми през първите 2 месеца го правеше по 14 пъти на ден. Първо, че кожата й е 100 пъти по-нежна и второ- едно е да я мокря 1 път, друго е 14 пъти, кожата се изсушава и ефекта- разранено дупе беше на лице.

# 14
  • Мнения: 287
 ThinkingМоя син е също с много бяла и чувствителна кожа, до 5-6 месец го къпехме само с вода, а когато се наакаше му слагах малко сапун. До днес го мажа само с хидратиращо мляко на КЛОРАН (13,70 лв.), но ефекта е невероятен. В момента в месеца му слагаме 2 пъти шампоан във водата (през останалото време само чиста вода).

Общи условия

Активация на акаунт