ДЕПРЕСИЯ!

  • 1 154
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 510
Депресия! Причини много в съвременния свят.
Как да се справим?  Дайте идеи.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
О, как така се дават идеи без никакви подробности....
Зависи от тежестта и причината....Най-добрия вариант е психолог май.

# 2
  • Мнения: 3 330
През есента бях изпаднала в есенна депресия и пуснах тази тема. Дано нещо от нея ти помогне. На мен най- много ми помогна хобито ми и излизанията с приятели.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=534084.0

# 3
  • София
  • Мнения: 12 095
Депресия! Причини много в съвременния свят.
Как да се справим?  Дайте идеи.
Диагноза ли е или предположение?
Ако е истинска депресия е нужен специалист. Ако е просто подтиснатост лечението е действие, активност с очевидни и бързо видими резултати- преаранжиране на дома, спорт, земеделие, сътворяване на кулинарни шедьоври, шиене и тн. Нужна е и информационна хигиена- без новини, форуми, срещи с други подтиснати, съчувстващи и прочее. И никакво четене на популярна психология и книги са самопомощ, еди какво си може всичко, Тайната, Хорхе Букай и тн.

# 4
  • Мнения: 4 916
Лекар.

# 5
  • Мнения: 2 510
Благодаря beba. Аз също участвах в тази тема. По-скоро я отдадох на сезона.

Парци
, нямам впредвид медицинския случай.
Депресия може да се изпадне поради безпаричие, без работа, без сигурност в утрешния ден, със здравословни проблеми, и т.н.
Но как вие се справяте, когато сте на дъното.
Може би, не е точната дума депресия. Да кажем безпереспективност, отчаяние. Въпреки, че мисля, че последното е по-тежко и от депресията.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам, нямам време да се депресирам.  Laughing
Иначе акъл с удоволствие ще дам, как.
 Joy
Повече активност. Физическа. Някакъв спорт, който да ти носи удоволствие.
Отделно любов, ама повечко.  Laughing

# 7
  • Мнения: 2 510
Не  Бoяна , не е диагноза, просто може би нежелание за нищо.
Все повече хара виждам, които ходят и вършат нещо по инерция.
Ставаш, излизаш, работиш/ако има къде/, прибираш се...
Ежедневие, просто съществуваш.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 095
Снежа63 Разбирам, и аз виждам такива хора, но причините са много. Най- вече хората свикнаха да живеят по инерция, в някакъв омагьосан, повтарящ се ден и това може да подтисне и най- здравата личност. И както ще да прозвучи, но постоянното, многочасово гледане на телевизионни новини и предавания /не филми/ също е много сериозен катализатор на безсмислено отчаяние.

Има едно прекрасно упражнение за повишаване на мотивацията. Всяка сутрин рисуваш четири кръга. В първия пишеш какво искаш от днешния ден, във втория от настоящия месец, в третия от годината и в четвъртия от живота си. Няма ограничения какво да напишеш вътре. Можеш да напишеш едно и също и в четирите. Идеята да не губиш фокуса от целите си и да прекратиш зомбираното живеене. Има и други полезни техники, но без добра ментална хигиена надали ще имат голям успех.

ПП Василиса Права си, депресирането изисква сериозно количество свободно от занимания и активности време.

# 9
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Детските очи, усмивка, прегръдка, топлата дума. Лекуват всякакъв вид депресия. Когато знаеш , че има за какво и за кого да живееш, светът е красив. Peace

# 10
  • Мнения: 4 569
http://www.puls.bg/illnes/issue_149/part_1.html

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 19:56 от Естел

# 11
  • Мнения: 2 510
Да, Бояна и лошото е, че все повече забелязвам хара, които дори и омраза нямат вече. Някакво безразличие.
По-рано срещнеш човек, ще се усмихне или ще се скара за нещо. Сега, срещаш хора и каквото и да се случва, просто отминават.
По-рано и не много по-рано се чуваше музика от блока, сега минаваш и сякаш си в някой гробищен парк. Среща те някой и просто "здравей", даже и не това а "добро утро", ако си на работа или по улицата, само кимване с глава. Дори си мисля, дали ме познава или просто съзнанието не му е запечатило някаква позната физиономия.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 095
Снежа63 Ако си подтисната е добре да не обръщаш толкова внимание на останалите хора. Депресираните имат нужда целият свят да е депресиран, за да останат депресирани и да докажат, че това състояние е норма. Реално има много хора, които никак не са подтиснати, но е обичайно един подтиснат човек да среща само подтиснати. Принципа е, че когато другите го видят подтиснат включват своите защитни механизми и също дават вид на подтиснати или поне некомуникативни.

По тази схема се намират и извинения за депресията и ти си описала някои- тежки времена и прочее. Истината е, че времената никога не са били по- леки. Само допреди 70- 80 години в повечето страни войната е била ежедневие, не е имало достъп до здравеопазване, животът е бил далеч по- кратък, хората са умирали от банални инфекции, условията на живот са били далеч от съвременния комфорт и тн. Времената са ок, но телевизията е в повече, а осъзнатото съществуване в по- малко.

ПП Уточнявам, че депресия и депресирам използвам като думи синоними на подтиснатост, а не в смисъла на диагнозата депресия. За последното нямам компетенции да давам акъли.

# 13
  • Мнения: X
За мен най-доброто лечение е физическата активност и заниманията с различни неща, които ти носят удоволствие. За един това е четене на книга, за друг фитнес, за трети хубав филм...Лично на мен много добре ми действа дългото ходене пеша, по възможност бързо. Не става въпрос само за разходки сред природата, на планина, може и в града, но друго си е като ходи човек. Целият организъм се радвижва, засилва се кръвообращението, човек се чувства по-добре. Моето настроение се подобрява и като си купя книга или някоя дрешка или изгледам едно добро представление. Също йога-много помага! С две думи- за мен рецептата е, да правиш любимите си неща, тези които те радват, а не тези, които вършиш по задължение. А когато все пак депресията те хване за гърлото-дишай дълбоко, и с пълни гърди, страшно успокоява. Peace

# 14
  • Мнения: 3 330
Времето се затопля и през топлите дни много ме зареждат разходките в парковете. Моето дете е голямо, но имам приятелка с малко дете и излизам с нея и детенцето. Сядам с тях и гледам тичащите деца, младите майки....Всичко е едно такова пъстро, шумно, динамично...

Общи условия

Активация на акаунт