Предизвикване на раждане с таблетки Цитотек

  • 11 909
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Здравейте

  Лекарството не се разпостранява в българия официално - но се използва за предизвикване на раждане и се спестява информацията за рисковете при използването му.

"PATIENT INFORMATION
Read this leaflet before taking Cytotec® (misoprostol) and each time your prescription is renewed, because the leaflet may be changed.
Cytotec (misoprostol) is being prescribed by your doctor to decrease the chance of getting stomach ulcers related to the arthritis/pain medication that you take.
Do not take Cytotec to reduce the risk of NSAID-induced ulcers if you are pregnant. (See boxed WARNINGS .) Cytotec can cause abortion (sometimes incomplete which could lead to dangerous bleeding and require hospitalization and surgery), premature birth, or birth defects. It is also important to avoid pregnancy while taking this medication and for at least one month or through one menstrual cycle after you stop taking it. Cytotec has been reported to cause the uterus to rupture (tear) when given after the eighth week of pregnancy. Rupture (tearing) of the uterus can result in severe bleeding, hysterectomy, and/or maternal or fetal death. "


За повече инфо:
http://www.drugs.com/PDR/Cytotec_Tablets.html
http://www.midwiferytoday.com/articles/Misoprostol.asp

Надявам се тази информация да помогне на бъдещите майчета и ако ви предизвиват раждане питайте с какво и дали има странични ефекти имате пълното право да знаете и да бъдете информирани.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако се намери някой да го преведе...ще е просто чудесно:))

# 2
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не бих могла да го преведа, но аз като раждах, щяха да ми слагат някакви подобни таблетки. Поразпитах и се оказа, че освен че са скъпи, не са толкова ефикасни - горе-долу при 50 % действат.

# 3
  • Мнения: 1 613
Само с 2 думи ще го преведа, че нямам време  Embarassed


Не трябва да се използва по време на бременност, може да предизвика аборт, преждевременно раждане, дефекти на плода! Да не се използва, когато се правят опити за забременяване и/или да се изчака един цикъл след спирането на лекарството. Може да предизвика руптура на матката, когато се използва след осмата седмица на бременността. Руптурата може да доведе до обилно кървене и/или смърт смърт при майката и/или бебето!

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 19:00 от Devina

# 4
  • Мнения: 353
Цитотек е простагландин,създаден за лечение на стомашна язва,но май у нас се използва главно за получаване на по-лесно разкритие при предстоящо раждане и за аборт по желание в по-късните г.с.
Нашите гинеколози си го пазаруват от Турция и после дерат кожи за 1-2табл.
Чувала съм от някои гинеколози,че раждането ставало неконтролируемо с тези табл.Иначе скъсяват процеса на изглаждане и разкритие на шийката(тъй болезнен за всички),но повлияват ли контрактилитета на матката newsm78.....
Иначе от прескрипциата става ясно,че не може да си бременна и да си цериш язвата с Цитотек(освен ако не искаш да си разтроиш бременността).

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Т.е. доколкото разбирам противопоказанията не се отнасят за предизвинването на раждане с това лекарство...

Все пак е добре да се знаят..Simple Smile   bouquet

# 6
  • Мнения: 7 640
Цитат на: Devina link=topic=
57210.msg1046733#msg1046733 date=1133186550


Може да предизвика руптура на матката, когато се използва 8 седмици след бременността. 
моля коригирай това-преводът е след осмата седмица на бременността.

Аз не виждам в какво е проблема с Цитотека-той се дава за ускоряване на разкритието и узряване на шийката на жени на термин с активни контракции с цел по-бързо протичане, а не предизвикване на раждането и спестяване на голяма част от болките.

# 7
  • Мнения: 1 613
Цитат на: Devina link=topic=
57210.msg1046733#msg1046733 date=1133186550


Може да предизвика руптура на матката, когато се използва 8 седмици след бременността. 
моля коригирай това-преводът е след осмата седмица на бременността.



От бързане...  Embarassed Embarassed Embarassed Поправих се  Flutter

Последна редакция: пн, 28 ное 2005, 21:14 от Devina

# 8
  • Мнения: 353
Може да предизвика раждане без да е започнало нормално и именно това целят някои гинеколози с уговорка (до края на дежурството си да си свършат работата по-бързо,а не повикване в малките часове).
Не е ясно,както писах по-горе,по какъв начин повлияват маточните контракции(възможно е да ги отслабват).

# 9
  • Wonderland
  • Мнения: 702
zdraveite  az  rajdah  sas  tezi  hapcheta ,  davat  se  na  jeni  sas  razkritie  pri  koito  termina  za  rajdane  nablijava ili  e  minal . Prednia  den  predi  da  rodia  imah 6  santimetra  razkritie  i  doctorkata  mi  kaza   che e opasno  da  stoia  s  takova  razkritie  i  mi  dade   dve  hapcheta Citotec  da  gi  izpiia  na  drygia  den .  Tova  koeto  moga  da  kaja  e  che  sled  kato  izpih  parvoto  hapche  izwednaj   zapochna   adski  da  me  boli  korema ,  otidohme  v  rodilnoto  i  razkritieto  mi  besche  stanalo  9 santimetra  , wednaga  me  kachiha  v  rodilna  zala  i  sled  10 minuti  rodih ,  vsichko  stana  mnogo  barzo ,  chak  i  az  ne  mojah  da  poviarvam .  Parvita  dymi  na  doktorkata  mi  kato  rodih  biaha " Adi  rodi  malko  kato  cigankite " Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз също родих второто си дете с помоща на Цитотек!Нямах никакви признаци за родова дейност и никакво разкритие и ми сложиха вагинално 1/4 таблетка в 14.00ч.В 22.15ч. роди.Болките започнаха някаде към 16ч.
Също така познавам доста жени-раждали с помоща му и мисля,че не е опасно.
Има също и едни ленти Пропес,които са на същия принцип като Цитотека,но не съм се интересувала кое е по-добро.

Общи условия

Активация на акаунт