първокласници в Стара Загора 2011-2012

  • 3 437
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

вчера ходих на родителска среща, която е само въвеждаща, после ще има още две в избраното от нас училище.
Спряхме се на най-близкото, което е квартално и за други познати деца.Не мога да преценя дали е добро, във всеки случай има и по-елитни училища.  Базата му не е обновявана, дограмата не е сменяна, иначе мебелите им са нови.
Чудя се да кандидатсваме ли и в друго училище. Накъде сте се ориентирали и какви са критериите Ви?

# 1
  • Мнения: 25 568
Дограмата не учи децата. Питай за учителите.

# 2
  • Мнения: 128
И аз ще имам първокласник тази есен. Ще бъдем във Второ основно, понеже ми е най-близо. Ходих на родителска среща, но не познавам никой от учителите. Ще бъда благодарна, ако някой сподели впечатления от тях и от училището като цяло.

# 3
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Дограмата не учи децата. Питай за учителите.
  newsm10 newsm10 newsm10
Дори и в най-добрите училища има не дотам добри учители и обратното.

# 4
  • Мнения: 1
Преди години на такава родителска среща в Шесто основно една учителка започна така своята презентация: "Аз не обичам деца, но ето, че ще съм класна на бъдещ първи клас..." Ужасих се!!! Моят съвет е: не избирайте училище, а учител! Специално за децата до четвърти клас това е определящото. Детето ми 2 години учи в шесто и след като се смениха 5 класни ръководителки за тези 2 години го прехвърлих в XIто при определена учителка и не съжалявам. Трябвало е там да започнем! Училището и директорката са пълна скръб, но класната беше за нас и децата неоценима. Беше странна в методите си, много директна, много близка до децата. Беше и остана учител и приятел.

# 5
  • Мнения: 5
Здравейте,
след недълго умуване, записахме дъщеря си в 4 ОУ Кирил Христов, в 1 а клас с английски език при г-жа Златка Колева.
Ако някой има впечатления от училището и учителката, моля пишете.

# 6
  • Мнения: 4 936
Дограмата не учи децата. Питай за учителите.
  newsm10 newsm10 newsm10
Дори и в най-добрите училища има не дотам добри учители и обратното.

Абсолютно подкрепям! Ние бяхме в 'базовото' при Румяна Иванова - страхотен учител! Невероятен човек!, но сега води първи за втори клас. За 1вият клас нямам лични впечатления. Но съм категорична: от значение е класния - детето е по цял ден с него. И училището има значение: за рабтещите родители: проверете занималните след 1 клас!!!! Оказа се, че в шесто и в първо основно занималнята от 1-до 4 клас е безплатна, а ние след 1 клас давахме луди пари по частните занимални

Общи условия

Активация на акаунт