Въпрос за Бюрото по труда

  • 215 803
  • 1 205
  •   1
Отговори
# 60
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
извинявам се за писането на голями букви по-навик е!сумата ,която трябва да получа за месеца.нали е 7.20 дневно обезщетение.нали в 7 дневен срок ,трябва да се регистрираш в бюрото по труда.нои,кога изплаща парите ,от датата на регистрация или от датата на прекрятяване на договора?

Ако се регистрираш в 7-дневен срок обезщетение се изплаща от датата на прекратяване на договора. 7.20 е минималното дневно обезщетение. Ако сте освободена по иницатива на работодателя, то имате право на обезщетение, което зависи от осигурителните ви доходи.

И аз съм с подобен въпрос Heart Eyes
Декември 2011 ми изтече втората година от майчинството. Обаче фирмата (по времето в което излязох в майчинство) е прекратила дейност. Мога ли да се регистрирам в бюрото по труда и да получавам някакво обезщетение.

Първо трябва да ви прекратят договора - във вашия случай по чл328ал1т1 - закриване на предприятието. След това като се регистрирате ще получавате обезщетение, което зависи от осиг. ви доход и осигурителния ви стаж до момента / общ /.

Последна редакция: нд, 05 фев 2012, 19:06 от AnMary

# 61
  • Мнения: 95
И аз съм с подобен въпрос Heart Eyes
Декември 2011 ми изтече втората година от майчинството. Обаче фирмата (по времето в което излязох в майчинство) е прекратила дейност. Мога ли да се регистрирам в бюрото по труда и да получавам някакво обезщетение.

Първо трябва да ви прекратят договора - във вашия случай по чл328ал1т1 - закриване на предприятието. След това като се регистрирате ще получавате обезщетение, което зависи от осиг. ви доход и осигурителния ви стаж до момента / общ /.
Благодаря  bouquet

# 62
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета  Simple Smile!
При мен възникна въпрос, който не съм сигурна дали е точно за тази тема, но не знам към кой друг да се обърна. Аз пропуснах датата си за подпис по график през септември. Съответно ми прекратиха автоматично регистрацията (доколкото разбрах за 6 месеца, т.е. 6 месеца нямам право на повторна). Та въпросът ми е, когато дойде ред тази година да подавам документи за детски надбавки дали това, че съм безработна и не е документирано от септември насам, ще се яви като проблем. Така или иначе към момента все още не работя.
Разчитам на вашата отзивчивост и предварително благодаря  Hug!

# 63
  • Варна
  • Мнения: 8
искам да попитам - до колко време след регистрация НОИ излиза решението за получаване на обезщетение за безработица? има ли фиксирано време?

благодаря!

# 64
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте, момичета  Simple Smile!
При мен възникна въпрос, който не съм сигурна дали е точно за тази тема, но не знам към кой друг да се обърна. Аз пропуснах датата си за подпис по график през септември. Съответно ми прекратиха автоматично регистрацията (доколкото разбрах за 6 месеца, т.е. 6 месеца нямам право на повторна). Та въпросът ми е, когато дойде ред тази година да подавам документи за детски надбавки дали това, че съм безработна и не е документирано от септември насам, ще се яви като проблем. Така или иначе към момента все още не работя.
Разчитам на вашата отзивчивост и предварително благодаря  Hug!

Не, няма да е проблем. Ти ще декларираш, че нямаш доходи, няма значение, че ни се регистрирана като безработна.

# 65
  • софия
  • Мнения: 60
Лично аз съм регистрирана в борсата на 13.12.2011 ,след което на другият ден отидох до нои да подам заявленията и след 10 дни получих писмото в което ме уведомяват, че ми отпускат обещетение.Ако имаш пин код ,може да провериш и по- бързо в сайта на нои, дали са ти приели документите и каква е сумата за обещетението

# 66
  • Мнения: 36
Lady Brinne , благодаря ти за отговора  Hug. Това е добра новина за мен.
Междувременно в мен възникна още един въпрос. Мога ли да се регистрирам в бюрото по труда по настоящ адрес, а не по постоянен, т.е. в друг град, където имам адресна регистрация?

# 67
  • Мнения: 465
Момичета, по сложно стечение на обстоятелствата, се притеснявам, че няма да мога да представя трудовата си книжка в 7-дневния срок. Какви са ми алтернативите, за да не го изпусна? Преиздаване на трудова книжка?
Ще направя всичко възможно да си я взема, но силно ме притеснява, че може да не успея.
Ако някой е преиздавал трудова книжка, ще съм благодарна да сподели нужните стъпки.   bouquet

# 68
Доколкото разбрах, докато получаваме обещетения от НОИ, ще ни осигуряват само здравно. В такъв случай какво можем да направим по въпроса със социалните осигуровки? Нещо от рода допълнително да се осигуряваме в някоя позната фирма, но пък това означава да сме назначени там...Изобщо има ли някаква вратичка. Съмнявам се да има, но за всеки случай да попитам. Благодаря предварително!

# 69
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Момичета, по сложно стечение на обстоятелствата, се притеснявам, че няма да мога да представя трудовата си книжка в 7-дневния срок. Какви са ми алтернативите, за да не го изпусна? Преиздаване на трудова книжка?
Ще направя всичко възможно да си я взема, но силно ме притеснява, че може да не успея.
Ако някой е преиздавал трудова книжка, ще съм благодарна да сподели нужните стъпки.   bouquet

В смисъл да представиш нова празна трудова книжка ли?
Или да представиш такава с наново нанесн трудов стаж?
Не схванах точно.

Доколкото разбрах, докато получаваме обещетения от НОИ, ще ни осигуряват само здравно. В такъв случай какво можем да направим по въпроса със социалните осигуровки? Нещо от рода допълнително да се осигуряваме в някоя позната фирма, но пък това означава да сме назначени там...Изобщо има ли някаква вратичка. Съмнявам се да има, но за всеки случай да попитам. Благодаря предварително!

Това време се зачита и за осигурителен стаж за пенсия, но само като време , без осиг. доход.
Няма как да си осигурена и да си регистрирана на БТ едновременно, че и да получаваш обезщетение от НОИ. Тези нещща са несъвместими.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 19:37 от AnMary

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте,прочетох цялата тема,но не намерих отговор на въпроса си  Embarassed От март 2011 съм регистрирана на трудовата борса,вече не получавам отдавна обещетение и ходех само на подписи.От 17.02 съм назначена на работа,но съм се отнесла /както винаги  Laughing / и не се отписах от Бюрото по Труда.Та мисълта ми беше дали ще има някакъв проблем,а в началото на март съм на подпис и като не отида те сами ще ми прекратят регистрацията,нали?

# 71
  • Мнения: 2 802
Срока за отписване, при започване на работа е 7 дена. Ако започнеш работа и изтекат тези работни дни има май санцкии  Whistling Отиди при първа възможност да се отпишеш!!!

# 72
  • Мнения: 5
Срока за отписване, при започване на работа е 7 дена. Ако започнеш работа и изтекат тези работни дни има май санцкии  Whistling Отиди при първа възможност да се отпишеш!!!



Какви санкции,някой знае ли?И все пак благодаря за отговора  Hug

# 73
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Аз пък се регистрирах в БТ  и НОИ. От последното ми казаха да чакам някакво писмо с решение за отпускане на обезщетението. Но от 16-ти до сега нищо не са ми пратили. Има ли срок някакъв или да звъня да видя какво се случва?  newsm78 И още - изплащането започва от датата на прекратяване на договора или от датата на регистриране в БТ?  newsm78

# 74
  • Мнения: 2 802
Аз пък се регистрирах в БТ  и НОИ. От последното ми казаха да чакам някакво писмо с решение за отпускане на обезщетението. Но от 16-ти до сега нищо не са ми пратили. Има ли срок някакъв или да звъня да видя какво се случва?  newsm78 И още - изплащането започва от датата на прекратяване на договора или от датата на регистриране в БТ?  newsm78

Не ти ли дадоха едно малко листче, а на него дата на която да отидеш в НОИ и да се разпишеш на разрешението за отпускане но пари?

Общи условия

Активация на акаунт