СПКЯ и забременяване

  • 2 702
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 169
Здравейте!
От тийнеиджърка съм със СПКЯ.Лекувана съм само с Дуфастон и Диане.Вече съм на 27 ...
Знам че със СПКЯ е трудно да се забременее, но не и невъзможно.
Въпроса ми тук е от къде идва трудноста от забременяване с този синдром?Липсата на цикъл и съответно на ову или и нещо друго също пречи ?
От известно време мисля за бебе, но понеже не ми е било на дневен ред ту съм пила хормони за да ми дойде цикъла, ту не съм.Имало е моменти в които не ми е идвало с по 5-6  месеца/знам!много безотговорно от моя страна/ и разбира се тогава и да искам не е могло да забременея.Та за това може би НЕ се шашкам засега, че от 2-3 години не успявам да зачена.От 2 месеца започнах да пия дуфастон, за да имам редовен цикъл.Предстои и спермограма, та ще видим дали проблема е само в мен.Хормоните ми иначе са в норма, което много ме очуди въпреки, че от години съм с тази диагноза... Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 35 935
За СПКЯ си има причина и ако не се открие и лекува тя самата -  нищо не се получва.
С Дуфастон и ОК  се повлиява на някои  симптоми - но това не е адекватно лечение.
Т.е с тях се стреля на сляпо - ако проблема са андрогените - ок. ОК и Дуфастона помагат.
Но, ако проблема напр. е Панкреасната /ИР/или Щитовидната функция /Хипо/хипер - функция/ няма как да стане с това 'лечение'
Обърни се към специалист АГ-Ендокринолог.
Трябва да се проследи О. и да се направят всички необходими изследвания
Успех
Не е страшно лекува се, и се забременява със СПКЯ

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте!
При мен проблемът е на хормонална основа. Правих си изследвания септември 2010г. и от всички хормони които изследвах само Андростендион ми беше извън референтните стоиности: 3.70 при референтни стойности до 3.40. Моите оплаквания бяха: много нередовен цикъл, акне и косата ми започна да пада доста. Моят гинеколог ме преглежда редовно с ехограф и казва че яйчниците ми са наред. Никога не са ми казвали че имам ПКЯ. От време на време яйчниците ми образуват по големи кисти, дори май месец 2010 ми правиха операциа- лапороскопия за премахване на киста около 10 см. След което от юли до октомври правихме опити за бебе, но не успешни и тогава направхме хормоналните излседвания. Пропуснах да спомена, че аз съм на 25 години от Варна.
Когато установихме че андростендиона е повишен лекарят ми изписа ОК - Хлое. Пия ги от 6 месеца. След третия месец правих изследвания и андростендиона беше 3.20 при горна граница 3.40. Беше спаднал, но не достатъчно за да ги спра. Реших да се консултирам и с друг гинеколог от София, но и той ми каза категорично, че няма друг начин за лечение на този хормон. Той ми препоръча за си направя изледване на инсулиновата резистентност, но все още не съм ги направила.
Проучвам варианта за лечение чрез билки и хомеопатия, ако някой знае нещо по въпроса моля за помощ!     

# 3
  • Мнения: 4 324
Има цяла поредица от теми за СПКЯ
Ето я последната http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=555422.0 

Успех момичета!

Общи условия

Активация на акаунт