Къде във Варна има да се продават домашни млечни продукти?

  • 5 548
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Интересува ме къде във Варна има да се продават домашни млечни продукти? Ако може да не е по крайните квартали, а по към центъра. Става въпрос за домашно прясно мляко най-вече, но ако има и кисело мляко или сирене, кашкавал, масло...още по-добре Simple Smile

# 1
  • Мнения: 419
Побутвам темата, че също ме интересува. Добавям и въпрос. От къде може да се закупи козе мляко?

# 2
  • София
  • Мнения: 30 079
какво разбираш под домашни? Някой човек от селата да носи и да продава?
Ако е така, има ги на почти всеки пазар напр. Чаталджа, но не бих те съветвала да купуваш, защото не си наясно с хигиената и т.н.

# 3
  • Мнения: 17
Домашно кисело мляко има на Г. Бенковски, магазин за млечни продукти до магазина за бременни

# 4
  • Мнения: 419
В Пловдив до нас има една машина, която прилича на кафе машина, но е за мляко директно от фермата. Слагаш си бутилката, пускаш си стотинките и бутилката ти се пълни с мляко. Наистина има страхотен вкус и на машината са залепени разни сетрификати и разрешителни от ХЕИ. Дали във Варна някъде има такава машина за мляко?
В Пловдив също забелязах един бус с цистерна за мляко, мисля "Еко" беше или нещо подобно и човекът в буса каза, че освен мляко, пордават и домашен кашкавал и сирене, но във веригите като "Сани". Влезнах в "Сани" и казаха, че няма, защото много бързо свършва. Та има ли такова нещо и във Варна?

# 5
  • София
  • Мнения: 30 079
В Пловдив до нас има една машина, която прилича на кафе машина, но е за мляко директно от фермата. Слагаш си бутилката, пускаш си стотинките и бутилката ти се пълни с мляко. Наистина има страхотен вкус и на машината са залепени разни сетрификати и разрешителни от ХЕИ. Дали във Варна някъде има такава машина за мляко?
В Пловдив също забелязах един бус с цистерна за мляко, мисля "Еко" беше или нещо подобно и човекът в буса каза, че освен мляко, пордават и домашен кашкавал и сирене, но във веригите като "Сани". Влезнах в "Сани" и казаха, че няма, защото много бързо свършва. Та има ли такова нещо и във Варна?

аз поне не съм срещнала нещо подобно  newsm78

# 6
  • Мнения: 122
Домашно кисело мляко има на Г. Бенковски, магазин за млечни продукти до магазина за бременни



Може ли да разясниш малко повече, моля те. Как така домашно кисело мляко, а пък същевременно се продава в магазин? Нещата някак не се вързват.
А относно темата, авторката може би се надява някой да препоръча сигурен човек, който да продава домашно мляко и евентуално собственоръчно направени млечни продукти. Аз поне така го разбирам. На много места в града (разбирай пазари) ежедневно има хора, продаващи домашно мляко, яйца и т.н., но аз самата също не мога да се доверя ей така, без да познавам човека. Как да купя от някой, без да съм наясно с хигиенните му навици, здравословното състояние на животните му, както и с какво са хранени тези животни. Ето защо и аз се ослушвам за ПРЕПОРЪЧАН и ЧЕСТЕН човек, който продава дом. мляко, млечни, евентуално яйца, мед. Ако някой знае нещо, нека сподели моля.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Подобна информация и за София би била полезна  bouquet

# 8
  • Мнения: 419
Домашно кисело мляко има на Г. Бенковски, магазин за млечни продукти до магазина за бременни
Взех от там няколко кофички различен вид. Уж в срок, а двете бяха вкиснати.

# 9
  • Мнения: 0
Една  година по късно...някой да е успял да намери истински млечни продукти във Варна ?  Thinking

# 10
  • Мнения: 27
Аз купувам кисело мляко "Мая", много е вкусно и хората си го правят сами. Магазинът им е на кърстовището на Сливница и Отец Паисий, посока кварталите, блока от ляво след светофара до градинката.

# 11
  • Мнения: 0
Взимала съм от там и наистина съм доволна, но се интересувам по скоро от извара, кашкавал, масло  и сирене, а те продават само кисело и прясно мляко.  Sad

# 12
  • Мнения: 27
Взимала съм от там и наистина съм доволна, но се интересувам по скоро от извара, кашкавал, масло  и сирене, а те продават само кисело и прясно мляко.  Sad

На колхозния пазар има 2 магазинчета за такива работи, те доколкото знам сами си произвеждат. Те са на главната 2 стъклени магазина (Пюскюлиев)

# 13
  • Мнения: 0
Благодаря! Ще ги проверя обезателно.  Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 948
В Пловдив до нас има една машина, която прилича на кафе машина, но е за мляко директно от фермата. Слагаш си бутилката, пускаш си стотинките и бутилката ти се пълни с мляко. Наистина има страхотен вкус и на машината са залепени разни сетрификати и разрешителни от ХЕИ. Дали във Варна някъде има такава машина за мляко?
В Пловдив също забелязах един бус с цистерна за мляко, мисля "Еко" беше или нещо подобно и човекът в буса каза, че освен мляко, пордават и домашен кашкавал и сирене, но във веригите като "Сани". Влезнах в "Сани" и казаха, че няма, защото много бързо свършва. Та има ли такова нещо и във Варна?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=682113.690

Общи условия

Активация на акаунт