Помощ-българско име за момче!

  • 6 184
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Помогнете ми да избера име на бебко!
Не  ми остава никакво време- на 11-04 ми е датата, а все още съм неподготвена. Иска ми се да е с буквичката "Ц", българско и да звучи мъжкарско. Но като гледам именниците, освен Цветомир, което не ми харесва, друго не мога да избера. В крайна сметка, мога да направя компромис с буквичката, но да не е от тези масово разпространените:Александър, Виктор, Валентин, Калоян...., и да е българско.
Хайде Кръстници на помощ Praynig!

# 1
  • София
  • Мнения: 291
Бързам да ти предложа името Лазар.   Simple Smile
Може пък да си дойде с името.

# 2
  • Мнения: 4 569
Този критерии "да звучи мъжкарско" какво означава?  Rolling Eyes

Цветан,Цветомир,Цветелин...

Ако държиш да е цветно име
Цитат
Имен ден празнуват всички, които носят имена, произлизащи от названия на растения:

    Айнур
    Биляна, Беляна
    Божура
    Виолета, Върба, Върбан, Върбинка, Венета, Венцислав, Ванеса
    Гергин(а), Гроздан(к)а
    Далия, Дафина, Делия, Дилян(а), Делян(а), Динка, Детелин(а)
    Елица - (от Ела)
    Евелина — в превод от френски означава горски орех
    Жасмин(а)
    Здравка, Здравко, Зюмбюл(ка)
    Ива (име)
    Иглика
    Калина (име), Калин, Карамфил(к)а, Китка, Камелия, Кестен,Кала
    Латинка, Лили, Лила, Лилия, Лиляна, Люляна, Лора
    Маргарита, Магнолия, Малина

Нева, Невен(а),Незабравка HAHA

    Петуния , Паулина
    Ралица,

(от фр.сорт ябълка), Роза, Розалина, Роксана

    Росен
    Росица
    Смилян(а), Сияна
    Теменуга, Теменужка, Трендафил(ка)
    Фидан(ка),
    Цвета, Цветан(а), Цветанка, Цветелин(а), Цветомир(а), Цветослав(а), Цвятко, Цветин(а)
    Череша
    Явор(а), Ягода, Ясен(а), Ясмина
от уикипедия- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

И Сияна я има тук.
К'ви са тия мъжки имена, бе - Карамфил, Трендафил, Смилян, Зюмбюл?  Shocked Rolling Eyes #Cussing out ooooh! Tired

# 3
  • Мнения: 8 880
Симеон, Филип, Константин, Боян, Петър, Теодор,Слав, Борис...
Български, т.е. такива, които отдавна са популярни и приети у нас, нали?

# 4
# 5
  • Мнения: 198
Да Ева Луна, точно това имах предвид.
Колкото до това да е цветно името, само първата буквичка да е Ц, а не да е такова, което се почита на цветница.

# 6
  • Мнения: 8 880
Трудна буква е Ц, само Цанко, Ценко, нещо с корен Цвет. Но никак не са ми "мъжкарски".
Евентуално предложението на Мимина, но в по-характерен вариант Царимир.
Ако кажеш защо искаш да е с "ц" -  на конкретно име ли, човек ли, може да се измисли нещо, близко по съдържание Thinking

# 7
  • Мнения: 15 379
Първото "цветно" име за мъж, за което се сещам и е с "Ц" е Цветан.

# 8
  • Мнения: 198
Искам да е с Ц, за да носи буквичката на мойте родители-мама е Цецка, а тати Цветан/ с един коршум два заека/. Но и на мен всички имена с корен цвет не ми звучат мъжкарско. Това е причината, поради която се замислям дали изобщо ще е кръстен на някой бебко. Предлагайте ми и други български имена, които не започват с Ц. Може да се спра на вариант с А/ на тати буквичката/ или на никого, стига да е хубаво името само по себе си.

# 9
  • София
  • Мнения: 291
Цанислав.
Цанимир.
Царимир не е лошо.
Цезар?   Rolling Eyes

# 10
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Цветослав, Цветозар, Цвятко, Цветан

Аспарух, Кубрат, Кардам, Ангел, Данаил, Кирил, Огнян, Павел, Пламен, Чавдар, Ивайло, Ясен, Явор, Преслав, Христомир

# 11
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
с А Андрей,Адриян иначе предлагам Мирослав  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 8 880
Може да се спра на вариант с А/ на тати буквичката/ ...
Освен предложеното Андрей (колко по-мъжко от това, само май ще стане и то много експлоатирано), допада ми Антон. Антон обикновено му дават значенията "безценен" или "влизащ в бой" ( пак мъжкарско!), но пък на гръцки "антос"е цвете, така че е близко до имената на родителите ти.
Огнян и аз много го харесвам Peace и няма сякаш индикации да стане много популярно.

# 13
  • Мнения: 6 991
Цветан е най-хубавото с Ц и не е женствено като Цветомир, Цветелин и прочие  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 795
С "Ц " имена не харесвам, единствено Цветан е долу-горе приемливо. Всичко останало ми звучи ужасно.
С "А" предлагам също Андрей.

Други - Георги, Ивайло, Константин, Михаил, Павел, Симеон

Общи условия

Активация на акаунт