РОЗОВ ЛИШЕЙ

  • 4 426
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
ЗДРАВЕЙТЕ,
Имам един ужасен проблем.Моля Ви помогнете.
Бременна съм в 9-та седмица а ме напъплиха  Розови лишеи. Нещо страшно е. Ако някоя от вас е патила , моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 368
Привет Simple Smile
Аз изкарах същото в 6-та седмица Wink Не е страшно, добрата новина е, че не повтаря. Ти консултира ли се с дерматолог, за да определи, че е това? Аз се мажех с цинкова паста, никакви кортикостероиди (които са реалното лечение). Купуваш си обикновена цинкова паста и мацваш на лишея. Минава за около седмица. Най-неприятното е, че не трябва да се мокри, нито да се третира с разни сапуни, душгелове и пр.  Confused Душът трябва да е кратък, с хладка вода, без измиващи кожата субстанции.
Лека бременност   bouquet

# 2
  • Мнения: 3
Ходих на лекар.Изписа ми антибиотик|който не посмях да пия|,едно жълто мазило,което ми го забъркаха в аптеката и за което гинеколога ми ми каза ,че не е желателно да ползвам+Дипрогента и витамин С

# 3
  • Мнения: 164
Мъжът ми скоро получи розов лишей,горе долу се лекува около месец с някакви мазила предписани от дерматолог и както са ти писали колкото по малко го мокриш толкова по добре.На него му бяха казали че много добре действа да се маже с чист зехтин

# 4
  • Мнения: 74
 Преминала съм през това неприятно състояние.Кожното заболяване наречено розов лишей(pityriasis rosea) , основна причина за което се счита алергичната реакция на организма към някои вещества, употребявани при фабричната обработка на дрехите, се проявява най-често при обличане на нови дрехи , преди да са изпрани.Поради спонтанното излекуване, в повечето случаи въобще не се стига до медикаментозна терапия. Просто трябва да се избягва дразненето на кожата от каквото и да е естество.При силен сърбеж или неприятни усещания от страна на кожата, външно може да се приложи бяла микстура. Трябва да се избягва изпотяване , носене на грубо бельо , излагане на слънце и къпане с измиващи средства. Рецидивите на заболяването са много редки , обикновено след 7-10 години.

# 5
  • Мнения: 86
И аз в момента имам розов лишей,самоче се позабавих докато мислех че е нормално и сега е по цялото ми деколте,рамената и даже малко по гърдите.Дерматолога каза че е доста упорит изписа ми кремче Певарил и дермален разтвор Хефе за който все още се чудя дали да се мажа защото пише да не се използва от бременни.Отделно аз си взех и Низорал 2% вместо сапун.

# 6
  • Мнения: 348
И аз в момента имам розов лишей,самоче се позабавих докато мислех че е нормално и сега е по цялото ми деколте,рамената и даже малко по гърдите.Дерматолога каза че е доста упорит изписа ми кремче Певарил и дермален разтвор Хефе за който все още се чудя дали да се мажа защото пише да не се използва от бременни.Отделно аз си взех и Низорал 2% вместо сапун.

Аз от години съм така.Просто кожата ми е по чувствителна.Аз също съм се лекувала с певарил и съм пила и доста силно лекарство.Но още тогава лекаря ми каза ,че е абсолютно противопоказно при бременност.Сега откакто съм бременна ,имам само едно,две петънца.Смятам ,че е абсолютно задължително да се посъветваш с гинеколога си.

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте.За моя радост се оттървах от това ужастно нещо "Розов лишей".Спрях къпането за известно време.Мажех се  със зехтин.и когато много ме сърбяха ги мажех със спирт. ОТ ЛЕКАРСТВАТА ПОЛЗА НЯМА. Трябва търпение.

Общи условия

Активация на акаунт