Как да организирам детска площадка в квартала?

  • 1 901
  • 23
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Здравейте, момичета  Simple Smile
Живея в София, в кв. Лагера. Комплексът е от стария тип - не наблъскан с блокове, има си градинки между сградите и доста простор за игра, но... люлките и катерушките са стари, а някои и изпочупени.
Въпросът ми е: С кого да се свържа, за да мога да организирам поставянето на нови съоръжения за игра на дечицата?

Благодаря предварително!  Hug

# 1
  • Мнения: 371
Чудесна идея!!! Най-добре е да се обърнеш към вашата община.
 Ти ли ще спонсорираш съоръженията, защото ако чакаш на общината децата ти ще порастнат. Аз имах подобна идея за нашата градинка, но един парти центът ме изпревари - подариха на децата страхотен детски кът.

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
За съжаление не мога аз да спонсорирам съоръженията. Готова съм, обаче, да се разтърча и да намеря фирми, които да го направят. Само да разбера какъв е реда и процедурата.  Wink

Сега ми възникна и втори въпрос: Знаете ли фирми, които произвеждат (или внасят) и инсталират такива играчки?

редакция: намерих това http://www.tes-bg.com/. Изглежда супер, дано сега намеря и пари за него  Laughing

# 3
  • Мнения: 686
Първо трябва да провериш в общината /строителния отдел/ чия собственост е земята и за какво е предназначена. До колкото разбирам ако са съществуващи съоръжения, мястото си е отредено за това. Просто трябва да се договориш за демонтаж и монтаж на новите.
Скоро имаше конкурс "За чиста околна среда" към Министерство на екологията и при разработване на проекта ползвах тези цени и съоръжения: http://www.parzalki.com/318/bg/люлки-въртележки-клатушки

# 4
  • София
  • Мнения: 1 946
За сф може и да е различно, но в града на майка ми от блока се събрали, представили в общината проект-молба и на старата площадка зад блока с катерушки от мое време сега има нова пързалка с люлка и клатушка.  Peace

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Първо трябва да провериш в общината /строителния отдел/ чия собственост е земята и за какво е предназначена. До колкото разбирам ако са съществуващи съоръжения, мястото си е отредено за това. Просто трябва да се договориш за демонтаж и монтаж на новите.
Скоро имаше конкурс "За чиста околна среда" към Министерство на екологията и при разработване на проекта ползвах тези цени и съоръжения: http://www.parzalki.com/318/bg/люлки-въртележки-клатушки
Земята би трябвало да е общинска, там са си и сега, и преди са били детски площадки.

Да, въпросът ми е именно как се договаря този монтаж на новите съоръжения  Rolling Eyes

Мерси, Сакси, да разбирам ли, че общината сама е финансирала начинанието?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Да, общината го е финансирала изцяло. Но след представен проект. Мога да питам майка ми за подробности.

Съоръженията са на КОЗИРОГ. Ето сайта http://www.cozirog.com/

# 7
  • Мнения: 1 589
След като земята е общинска,трябва и проекта да се финансира от общината.

# 8
  • Мнения: 23
Както са казали момичетата по-горе - общината би трябвало да поеме ангажимента да уреди детската прощадка.
Иначе аз живея в затворен комплекс с доста голям заден двор. В моя случай общината нямаше как да закупи и монтира люлки и пързалки, затова ние на добросъседски почин събрахме някакви средства - който колкото искаше и можеше да отдели и намерихме фирма, от която поръчахме люлка и пързалка. За да отговоря на вторият ти въпрос - фирмата е "Металпласт инженеринг ООД", Русе. Ако проявиш интерес, ще ти изпратя на лични контакти. Simple Smile
Успех в начинанието!

# 9
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Мерси за отговорите, момичета! Hug
А ако чакам на общината...  ooooh! Whistling
Те че няма да отделят общински пари, то е ясно. Въпросът е аз ли да им намеря спонсор, или те трябва да го направят?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 946
Смятам, че ако събереш пари или сама намериш фирма, която има желанието да ги даде, от общината няма да ви върнат или да откажат.  Peace

# 11
  • Мнения: 15
Мерси за отговорите, момичета! Hug
А ако чакам на общината...  ooooh! Whistling
Те че няма да отделят общински пари, то е ясно. Въпросът е аз ли да им намеря спонсор, или те трябва да го направят?

едва ли можеш да ги задължиш да търсят, намери си спонсор и тогава действай с общината.

Виж тук

Иначе - много добра идея! Дано все повече хора започнат да се опитват да облагородяват общите пространствата в градската среда.

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
О, Шинто, страшно ми помогна, тъкмо една от мениджърките на Белла ми е позната, сега ще я запитам как те го организират!  Hug

# 13
  • Мнения: 18
Вие поне имате място, в нашия квартал сградите са ужасно нагъчкани и реално най-близкото място за игра е паркът, който е на 10 мин. от нас.

# 14
  • Мнения: 800
Мога да ти кажа какво направихме ние пред нашия блок. След разговор с общинските служители, направихме проект, поканихме фирми (чрез познати) за спонсори и площадката ни е факт - тичането беше докато общината даде разрешението, оттам нататък беше лесно - дойдоха хора от общината и сглобиха пързалка, люлките, сложиха настилката (тези гумените плочи). После си направиха откриване на градинката с фанфари и дори кмета дойде. Важното е, че децата има къде да играят и катерушката не е от моето детство, а е новичка и по-безопасна. Действай смело и не се отказвай - в момента в нашата община (живея в Хиподрума) хората са разбрани когато не трябва да се бъркат за пари. Стискам ти палци!

Общи условия

Активация на акаунт