Аборт преди бременност

  • 1 310
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,
редовно чета форума, и сега вече мога да се включа, защото съм бременна.
Искам да ви попитам трябва ли да уведомя наблюдаващия ме гинеколог, че имам аборт преди 9 години. Абортът не беше спонтанен, а по мое желание.
Вчера ми направиха картон, в който имаше такъв въпрос, но аз така и не си признах. Може ли да има някакви последствия за бременността ми?

Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 6 155
Мисля, че трябва да кажеш Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 216
Цитат на: SiDalia
Здравейте,
редовно чета форума, и сега вече мога да се включа, защото съм бременна.
Искам да ви попитам трябва ли да уведомя наблюдаващия ме гинеколог, че имам аборт преди 9 години. Абортът не беше спонтанен, а по мое желание.
Вчера ми направиха картон, в който имаше такъв въпрос, но аз така и не си признах. Може ли да има някакви последствия за бременността ми?

Предварително ви благодаря!


Защо не си споделила, срамуваш ли се? Shocked
Това е важно за лекаря който ще следи бремеността ти с оглед на нейното развитие. Недай боже ако има някакви усложнения ще се има предвид, че може да са следствие на предшестващият аборт и ще се вземат адекватни мерки за отстраняването им.
Не ми се сърди ако е тона ми ти се стори по-остър, но от написаното от теб личи, че аборта е нещо което не е редно да се прави, иначе защо споделянето за него приемаш като"признание" ?  И ако е така, защо въобще си го правила преди време? Shocked

# 3
Цитат на: dodo_dodo

Защо не си споделила, срамуваш ли се? Shocked
Това е важно за лекаря който ще следи бремеността ти с оглед на нейното развитие. Недай боже ако има някакви усложнения ще се има предвид, че може да са следствие на предшестващият аборт и ще се вземат адекватни мерки за отстраняването им.
Не ми се сърди ако е тона ми ти се стори по-остър, но от написаното от теб личи, че аборта е нещо което не е редно да се прави, иначе защо споделянето за него приемаш като"признание" ?  И ако е така, защо въобще си го правила преди време? Shocked


Да, срамувам се. На никой никога не съм казвала, че съм го правила. Тогава бях още дете.
Мислех си, че щом е бил толкова отдавна едва ли може да има последствия сега, за това пиша сега, за да събера мнения. Явно наистина е по-добре да кажа.

# 4
  • Мнения: 4 915
И аз смятам, че трябва да кажеш за аборта.
Мисля, че лекарите няма да ти държат морални проповеди.
Важното  е да са напълно информирани за настоящото ти състояние и предхождащи интервенции...

А срамът...то е чувство, което в същността си е ненужно и повече вредно...Станалото - станало, не се измъчвай повече, а подхождай с разум и смелост занапред - в случая - да информираш гинеколога си в пълнота...

Желая ти лека и безпроблемна бременност!  Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Естествено, че трябва да кажеш на лекаря. Изобщо не мисля че има място за какъвто и да било срам. И аз съм съгласна с мнението, че докторите не са проповедници, та да ти държат морал. Така че това чувство за срам го забравяш и гледаш всичко да е наред с бебенцето. Хайде, успех.

# 6
  • Мнения: 1 704
Цитат на: SiDalia
Здравейте,
редовно чета форума, и сега вече мога да се включа, защото съм бременна.
Искам да ви попитам трябва ли да уведомя наблюдаващия ме гинеколог, че имам аборт преди 9 години. Абортът не беше спонтанен, а по мое желание.
Вчера ми направиха картон, в който имаше такъв въпрос, но аз така и не си признах. Може ли да има някакви последствия за бременността ми?

Предварително ви благодаря!


Разбира се, че трябва да кажеш .. що за въпрос?!  Shocked
Лекарите не са измислили тоя въпрос за да ти се роват в личния живот, а да са наясно с какво си имат работа.. не дай си боже да има някакви усложнения през бременността, което на никой не пожелавам, поне ще знаят откъде да започнат вместо да се лутат, което повярвай ми не е нито в твой интерес, нито в интерес на бебето. А картона ти е само за лекарска употреба.. ако толкова се притесняваш просто изрично им обясни, че не искаш тази информация да излиза от кабинета и толкоз.. не вярвам да звъннат у вас имат си достатъчно друга работа Rolling Eyes

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТРЯБВА ДА КАЖЕШ!!! Особено важно е ако кръвната ти група е отрицателна!

# 8
  • Мнения: 1 809
ТРЯБВА ДА КАЖЕШ НА ЛЕКАРЯ СИ ЗА АБОРТА  Sign Exclamation
Всичко ще бъде наред, не се притеснявай и лека бременност  Wink

# 9
  • Мнения: 196
Разбира се че трябва да кажеш! Аз също имам един аборт, който за съжаление доведе до усложнения последващите две бременности( едната от които загубена). При аборта пожелание са ми увредили шийката на матката, и освен това съм с RH(-), което има голямо значение за следващите бременности, особено ако не са ти поставили гамаглобулин( за съжаление при мен беше така). Според мен от лекаря не трябва да скриваш нищо, за да може недай си боже  при нужда да ти се окаже адекватна и навременна помощ.

Общи условия

Активация на акаунт