Ноемврийски бебчета 2010 - тема 10

  • 26 612
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ще се взема Мравче  Hug
Аз да кажа за НОИ, на мен ми изплатиха частта за февруари и просто незнам как ще изкарам до края на април. Нали като се платят осигуровките тогава плащат майчинството?

да, мисля, че всички ще си чакаме до април, срока за осигуровките през март е 10 април, тогава като подадат и най-рано на 20 април сигурно ще видим пари! ужас  #2gunfire

# 46
  • Мнения: 0
Тези дни четох една тема кой какво харесвал от ДМ и почти всички ги хвалят тези пюрета

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=533922.0


Ако искате я разгледайте.

Ние също сме на "дуда" Laughing

# 47
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
poison има и направо го съсипват - сутрин като се събуди и се започва а че смърдят направо не се диша Simple Smile
За осигуровките нашите ги пускат на 20-ти така че си откарах до май  #Cussing out

# 48
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 21:08 от Мозче

# 49
  • Мнения: 537
Привет  Hug

Страхотна тема за пореден път, Изабел   bouquet (аз съм с Лефакса, ако го искаш - неотварян е, а имам и 1 отворен и недоизползван, но на Никола не му действа та и него мога да ти дам ако при вас има ефект).

Смърфи, търсим, но за сега нищо не сме харесали, а за съседството, може пак да сме съседки  Mr. Green

Започнах да пиша преди 2ч. и не помня какво още щях да пиша, тъй че чао за сега  Grinning

# 50
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
miMozzza да ти здрав и много да те слушка Simple Smile

На този ден официално разбрах е ще ставам мама

# 51
# 52
  • Мнения: 38

А аз да попитам пак тъп въпрос  Embarassed : как се вари на пара?  Embarassed Embarassed Embarassed


Кьолши, аз чаках някоя по-опитна мама да отговори, ама аз ще си кажа, аз как правя нещо си на пара, вярно, че ти питаш за варене, а маи не съм варила досега на пара, като се позамислих, но претполагам слагаш нещото например ябълка в по-малка тенждерка, и я слагаш в по-голяма в която има вода, и то като си кипва водата, ябълката се размеква  Rolling Eyes  Ти викаш твоя въпрос тъп, моя отговор може и по-тъп да е   Blush  , ама поне опитах  Mr. Green

Мимоззза, честит рожден ден на половинката, да те слушка, уважава и обича винаги!  Hug  И каква торта само си сложила, оставих си и очите и лигите на екрана  Laughing

# 53
  • Мнения: 7
Здравейте, минавам само да се запиша официално, че още изчитам старата тема и вече се надявам да съм редовна.

# 54
  • Мнения: 312
За варенето на пара има специални решетки като чинии които влизат до половината на тенджерата в която се слага 2/3 пръста вода.Като заври водата,парата отиваща на горе омекотява продуктите в решетката чинийка която дефакто е решетка от ламарина с дупки,най- просто казано.Има ги във всички магазини за дом.потреби.

# 55
  • София
  • Мнения: 676
Браво за оформлението на темичката на Изабелка   bouquet.

Днес ходих до "Лидъл" и се снабдих с великденските формички - заек и агънце. На децата взех пъзели. Макар, че баткото ще ги реди засега  Mr. Green. Добре, че бях сама, та се полутах да поразгледам  Mr. Green. После с децата се поразходихме за кратко в парка, че Алекс ми покашля.

Относно половите органи, ние казваме "пишо" за момче и "пиша" за момиче  Laughing. Това ми доде на акъла  Wink.

Радвам се, че болничките оздравяват  Hug.

Дари, браво на Теди за обръщането  Peace.

jdesika, за домашните пюрета-първо сварявам зеленчука за около 25 мин. После пасирам с виличка и добавям малко от водата, в която са вряли.
Плодовите пюрета по същия начин. Само, че плодът се сварява за около 15 мин.

Кьолшес, да си е ползваш със здраве торбето  Laughing  Hug

Мимозка, Честит Рожден Ден на съпруга! Да е здрав, със сбъднати мечти и много да се обичкате!
Мерсаж за почерпката   bouquet.
      

# 56
  • Мнения: 425
Аз ползвам това за варене на пара. По натам, ще и варя някой неща, ако намирам домашни. За сега го ползвам за стерилизатор чат пат.

Бебославче това дето описваш е варене на водна баня  Peace

Последна редакция: чт, 31 мар 2011, 20:35 от beru6ka

# 57
  • в гората
  • Мнения: 25
 Цоп и аз в новата тема. Mr. GreenИзабелка,  Hug  bouquet.

 У нас пишките са си пишки, нямаме специално име за нищо.Опитвам се баткото да научава нещата с истинските им имена, че нали още се усъвършенства в говоренето  Crazy.Така например колата си е кола, а не "бубу".Телефона си е телефон, а не "ало" и т.н.
 За варенето на пара - аз използвам голяма метална цедка, която закачам за ръба на тенджерата и така тя не се допира до водата вътре.

 Мимозза, да ти е жив и здрав рожденика!  bouquet

# 58
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Записвам се сам , после ще чета. Embarassed

# 59
  • Мнения: 7
Изчетох старата тема, но не и новата.
Само да кажа за захранване и пюрета още не съм проучила нищо, док каза, че на 5 мес ще ми даде схема за захранване, ще споделя каква и дали ми допада.
Като бяхме в Португалско, сестрата на мъж ми много искаше да ни купи Baby Cook , аз за пръв път чух и видях, но прецвенихме , че тук ще е по-евтин и ще си го купим скоро. Това е уред за готвене за деца на пара и после можеш направо да смелиш храната в него, а и притопля. Като малко кухненско роботче е и олеснява, че прави всичко само и има реле. Можеш да го влачих с теб и винаги имаш домашно приготвени пюре или крем супа за децата ти. Тука видях стари публикации, че го е имало в Премама, но сега се продава и в Бейбитория-те са официален вносител за Беаба (ако някой ходи тези дни дотам, моля да сподели дали го имат и цената). Може и по нета от Ибей на много добра цена да се намери.
Аз още преди си мислех, че искам сама да си бъркам “кашите“, едни био-зеленчуци и плодове или ако намеря достоверен източник на домашни такива ще ми свършат работа. Не е голяма философия и не мисля, че ще е кой знае колко по-вредно от купено пюре.
Голяма мисъл протече  Rolling Eyes Поне споделих моето мнение относно храните. Отивам пак да дочитам.

Общи условия

Активация на акаунт