Искам мнение за Николай Генов от Панацея!!!

  • 90 490
  • 228
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 356
maiska, ти май бъркаш Николай Генов с Методий Генов от Тина Киркова (1 АГ Света София) - друг виден столичен шарлатан Simple Smile
Методий Генов прави "имунологични изследвания", открива наред антитела у пациентите си и им продава въпросните индиански хапове.
е сега едно момиче питаше за координатите му в горната тема... можеш да й пишеш...

# 31
здравейте и от мен,за първи път пиша в този форум макар че го чета, защото за съжаление и аз имам проблеми с хормоните и за пореден път си пия диането. Та значи след ходене при какви ли не лекари най-накрая майка ми ме накара да отида в софия само че лекаря който й били казали и при който имам час е именно Николай Генов:(. Съвсем случайно попаднах на темата тук, и сега съм много объркана какво да правя:(. Нямам желание да давам още сума ти пари на някой който да ми говори глупости а на всичкото отгоре да няма и нужното отношение. Освен това от написаното тук да разбирам че не е добър диагностик ли? Часът ми при него е за понеделник но аз съвсем не съм убедена че искам да отида:(. ще ви помоля за мнение и евнетуално ако не отида при него при кого ? ако някой е чувал за добър специалист в Пловдив още по добре защото в момента живея тук. Предварително ви благодаря:)

# 32
  • Мнения: 1 085
Здравейте,
Блаодаря ви за темата и за мнения, защото можете да смятате че имате 1 човек, когото сте спасили от посещение при Генов в мое лице.
Аз ходих при Коларов от Майчин Дом, който преглежда в един частен кабинет срещу арката и в още един в района (не им помня имената, но със сигурност знаете за кой Коларов говоря). Напоследък и той започна да ми се струва париправец и затова мислех за друг. И така един ден (по-миналата Събота) гледам по канал 1 въпросния Генов в предаването Здраве или Здравно Осигуряване (не помня точно) как обяснява колко много причини има една жена да не може да забременее и как те трябва да се търсят комплексно, а да не се лекува напосоки:) След това обявиха тел. на който доктора щял да отговаря в следващите 2 часа. И аз като последната шаранка звъннах на тел., извиних му се че няма да му губя времето и се осведомих къде преглежда. Цените, които ми обяви бяха 15 за преглед и 20 за видеозон или обратното. (бележката ми е вкъщи, но ще си направя труда да проверя). И честно да ви кажа, почти се бях записала. Но понеже отскоро чета редовно тук, името на темата ме привлече. И за да съм сигурна че става въпрос за същия Генов, намерих сайта и го видях. Същия човек беше в предаването.
Човека е много бизнес ориентиран и си прави реклама. Да, тъпо е, когато усещаш как здравето ти е средство за забогатяване на някои същества, и колкото и да ми е чудно и на мен - такива е имало и сигурно ще има още много.
Най-много се развеселих обаче от съпоставката на цените, които този ми обяви по телефона и това, което пишете вие. Това е същото като при фризьорите. Отиваш за подстригване, а излизаш балсамирана, гримирана, аромотерапирана и пр. и олекнала с няколко десетки.
Именно затова смятам, че черни списъци и теми трябва да има, и да стават още по-популяни, до степен такава, че ония които искат да правят пари да се страхуват да не попаднат там. Чувала съм че в някои от "белите" страни уважаващите себе си фирми си имат по 1 дежурен защитник, който следи по форумите и отговаря на нападките или оплакванията и по-този начин си пазят имиджа.
И аз съм за да му бъде пратена темата, макар да не съм потърпевша още. Имам обаче известни притеснения, че човека няма да осъзнае заплахата, а ще се усмихне ехидно.
Представете си само след това предаване колко момичета от провинцията ще се юрнат да идват при него, момичета, които нямат достъп до тук, и които са отчаяни.
Много е трудно обаче официално да обявиш някого в невежество, и да защитиш обвинението. Доста сме далеч още от американците, които са се научили чудесно да се съдят за това:)

# 33
Здравейте пак!Радвам се,че има спасени момичета от "доктора".Що се касае за рекламата,която си прави- наистина е много жалко,защото подлъгва хиляди отчаяни жени по този начин.Ами тези от тях,които нямат достъп до интернет и са се запътили към него.....Само ще си изгубят времето и парите,нищо друго няма да спечелят.Много е жалко,плащаш си и вече си в здравно предаване като най- великия доктор,който е готов да помогне и обявява цени,които нямат нищо общо с действителността.А промивките,които прави на всеки преглед без да има нужда  ити взима 15лв. за тях, ей така,защото било много полезно да те промие с някакъв разтвор,които го използват при операции в хирургията.Една лекарка даже ми каза,че и аз мога да си накупя разни неща от аптеката и да си направя такъв разтвор или да ми го направят в аптеката и ще ми излезе по- евтино,а и ще имам за няколко пъти.Добрите лекари според мен нямат нужда от реклама и постоянно да ги дават по някакви здравни предавания.Но явно в днешно време парите правя всичко.Следващият път като разбера кога ще има такова предаване и ако има включване в ефир за въпроси,ще се обадя и ще го попитам някои неща,това "докторче".Направо се вбесявам.Рест оф ми (извинявай,но нещо ми става с минаването на латиница,блокира май),по- добре виж тук някъде трябва да има списък с доктори,от които жените са доволни.Аз лично в една тема бях писала,че са ми препоръчали д-р Николай попов от Шейново,но още не съм ходила.Доста момичета казаха,че са доволни от него.Но за цени незнам.Доколкото чух в Шейново има добри лекари.Може да отидеш там и да потърсиш някой гинеколог,който е на смяна или този д-р Попов.Но отидеш ли при Генов,да те предупредя как ще ти протече прегледа-10 минутки.Ще каже колко си зле и защо си чакала толкова време, 150лв. за хормонални изследвания, 25 лв. за видеозон,15-20 лв. за преглед с ръка,15 лв. за промивка и сигурно ще ти открие раничка,поликистозни яйчници, гъбички...ще те вика 10 дена на промивки по 15лв.,общо 150лв. ит.н. и т.н......Сама прецени дали си заслужава,аз минах по този път и честно казано мога със сигурност да кажа,че НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА.

# 34
хехе да благодаря за мнението и въобще че го има този форум и отзивчиви хора, които споделят опит. ами аз вече се отказах да ходя при него, значи категорично зачвих на майка ми че няма да стане тая работа, макар че нея трудно можеш да я убедиш като си науми нещо че не е права. просто и аз не виждам смисъл да давам пари на вятъра , реших да потърся ендокринолог в пловдив и да настоявам и за изледване на инсулина че като чета за какво става дума не знам:(. мен са ме проверявали веднъж ама не съм сигурна че тия стойности са добри:(. Та още веднъж благодаря и е хубаво да се дава гласност на подобни неща за да не могат разни хора да спекулират с положението си на лекари.

# 35
  • Мнения: 15
момичета, отдавна чета мненията във форума, но едва днес се регистрирах само и само да споделя своето мнение за ЛИЦЕТО ГЕНОВ! точно преди година  отидох при него с "умерено " по неговите думи течение! В резултат на така печално известните му промивки получих такава мощна кандидоза от която се лекувам до сега! той взема секрет но не прави посявка, а диагностицира микрофлората на микроскоп, което всеки лекар ще потвърди че е абсурдно и не е достоверно! съвременните насоки в лечение гъбъчки са в посока на орален прием на лекарства и мерки за стабилизация на естесвената микрофлора на влагалището,  а не допълнителното му разрушаване чрез промивки и дезинфекции! както и да е: ГЕНОВ Е БЕЗКРАЙНО НЕКОМПЕТЕНТЕН, АРОГАНТЕН И МЕРКАНТИЛЕН ТИП, КОЙТО АКО БЯХМЕ В ЕДНА НОРМАЛНА ДЪРЖАВА БИХ ОСЪДИЛА ЗА ФИЗИЧЕСКИ И ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ТРАВМИ!

# 36
  • Мнения: 164
Здравейте отново от мен! Предлагам да изпратим мненията си на сайта на предаването Здраве по БТВ, където Генов е перманентен гост. Ако някой има време в момента, нека им препрати едно писмо и нашите мнения. Ако не, аз тези дни ще намеря малко време да го изпратя.

# 37
  • Мнения: 13
Познавам го от 1995 г., когато отвори частния си кабинет (близо до НДК), не ми помогна при регулирането на менструацията, безкрайни платени изследвания, инжекции и т.н., непрекъснато питаше " да изследваме ли и..и...и, само това ли?.". Още тогава се изненадах на търговския му начин на работа, но вярвах на думите му и способностите му.
Сподели, че е един от първите консултанти-дистрибутори на Цептер   chef. И аз правих опити да работя там, обучението за продажби на съдове и др.е жестоко!

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 580
И аз имах глупостта да му вярвам цели 3 години. Изгубих си времето да му вярвам, че може да ми помогне да забременея. През тези три години два пъти правихме стимулация. Държеше всеки ден да ми прави УЗ, държеше той да ми слага инжекциите / сякаш друг не знае как се слагат мускулни инжекции/. Скарах се с мъжът ми когато го нарече некадърник, който се интересува само от пари.  Сега от позицията на изминалото време разбирам колко е бил прав.

# 39
  • Мнения: 288
И аз съм една от потърпевшите на този "лекар". Би трябвало да му отнемат дипломата и да му забранят да "лекува". За 4-5 прегледа и измислени изследвания олекнах с хиляда лева, а хормоналните ми проблеми започнаха точно от неговата некомпетентност. Аз бях тръгнала при него да установя дали всъщност имам хормонални проблеми.
Историята е дълга, по-добре да си я спестя, защото не е поучителна, в резултат не съветвам никое младо момиче, което не е раждало да му позволява да си прави скъпоплатени експерименти! Тъй като съм пациентка на Свещаров от същата клиника, когато го разбрах що за стока е Генов, отидох при Свещаров и му разказах как е постъпил неговия колега. Човекът се смути, заизвинява се...зачерви се и накрая на мен ми стана наудобно да го тормозя за нещо, за което той няма как да носи отговорност лично. Но поне си казах какво ми се е случило при неговия колега.

Последна редакция: пт, 14 юли 2006, 19:08 от Emmilli

# 40
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
    Моя приятелка ми го беше препоръчала горещо. Обади му се за да го предупреди, че ще отида в определен ден. Необяснимо защо /при положение, че съм като магнит за некадърни лекари/  тогава отидох, влязох и му заявих, че ще му звънна допълнително. Господ ме е пазил явно!  Така и не стъпих де, а попаднах в клиника МАЛИНОВ. От специалистите там съм безкрайно доволна.
    Момичета, безкрайно мъчно и болно ми става като чета през какво сте минали. Аз извървях подобен път на вашия, но с друг "лекар", който беше абсолютен идиот. Мразя месеците, кото изгубих ходейки ежедневно при него, мразя и всички болести, които ми лепна там заради ниската хигиена /"дезинфекцираха" спекулумите под течаща вода с една мръсна четка  Sick/, мразя, че се оставих да бъда манипулирана като последна глупачка!...допуснах да ме водят за носа, защото ми обещаваха, че ще забременея...а освен с проблеми, с друго не се сдобих там Кретенският "лекар" се казва Пранчев. Сърбяха ме пръстите да му напиша името!
   Дано повече НИКОГА, никоя от нас не попада на изверги като тях!

# 41
  • Мнения: 89
Момичета,

имам диагноза СПЯ и диабет 2. В момента пия Yasmin, Spironolakton и Glukophage. Ходих на преглед при Георги Коларов и той назначи лечение със Сиофор. Не се чуствах много добре и реших да се консултирам с ендокринолог от Нациналната Ендокринология (по-конкретно за диабет 2). Там попоаднах на д-р Красимит Визев и той замени Сиофор с Глюкофаж. Сега съм Ок (доколкото е възможно:)). Имате ли мнение за д-р Георги Коларов, тъй като смятам като цяло да продължа лечението си при него? 

# 42
  • Мнения: 7 640
Голдън Роуз, изумена съм.
Мислех си, че Пранчев е в пенсия, а той и частна практика имал ooooh!

# 43
  • Мнения: 415
Има, има,и не само Голди може да се "хвали" от него  Confused

# 44
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Скоро не бях влизала тук но с любопитство изчетох темичката за Николай Генов. Нали говорим за този който има кабинет на ул.Константин Иречек 48?.
Честно да ви призная негова пациентка съм от години и нямам повод за оплакване освен цените в клиниката. Но такива са и в друга клиника в далеч по малък град.
Та без да искам да го хваля толкова много но съм доволна от него. Благодарение на се роди детенцето ми и за сега здравословно се чувствам добре. Никога за тези 4 години не се е държал нахално,надменно или каквото и да било. Всеки път се е отнасял с невероятно внимание и с достатъчно добър спомен какво лекуваме. Вярно е че скъпо взема и по горе казах но толкова ми взеха и в една също толкова лъскава клиника в малък град. Никога не ми е назначавал излишни изследвания и направо се чудя какви са тези процедури по толкова много. Хормонални изследвания правих точно два пъти и то в различни периоди ,нищо излишно не съм изследвала, и два пъти ми обработваха раничка. Даже когато отидох първият път се оказа че имам невероятно голяма раничка която не беше отчетена изобщо като съществуваща на цитонамазка правена 2 седмици преди това.
Дано сега не се окаже че само аз съм доволна от този лекар newsm78 защото щетрябва да ме вземе като жива реклама и да ме преглежда без пари Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт