Колектор за урина (момиченце)

  • 14 352
  • 12
  •   1
Отговори
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Момичета, утре ми предтой да водя Луси на изследване за кръв и урина, и сках да ви попитам някой от вас събирал ли е урина на бебето си с колектор и дали се получава материал за изследване? Ако се събере, после пресипва ли се в нещо, и в какво - в стерилно контейнерче, или в бурканче? И кръвта от пръстчето на ръката ли се взема , или от друго място? Пада ли голям рев?
Благодаря за отговорите предварително!

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
1. купи няколко колектора, че обикновено има фалове...
2. постави го внимателно
3. пресипваш в чисто бурканче (нали не ти искат стерилна урина? тя се взима малко по-сложно.)
4. от пръстчето се взима. Ми...пада рев, ама бързо забравят:)

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Иииииии, пак ти да ми спасиш кожата! Благодаря! Ами виж к`ва съм тъпа, ходих вчера на майната си за колектор, и леля аптекарка не ме предупради за фаловете, та да купя няколко!!! Лоша работа... Друг метод има ли?

П.П.
Виждаш ли как се обръщам към теб персонално, да видиш, че не те подценявам!!!

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
хахааааааа:))))))))))))))))))))
Нямаш ли аптека наблизо?
Има много начини..някои са варварски (включват много лейкопласт залепен на нежни места и неудобни брканчета...) за други  е нужно повече търпение ( да чакаш да свърши работата в някакъв съд и после пресипваш).
Та..най-добре е ако успееш от първия път с колектора.
1. като го отвориш, духни да се разтвори и наистина внимателно го залепи...после стискай палци:)
2. ако може бебка да не шава много....ще е чудесно (примерно да спи по това време)
3. и е добра поличба, ако колектора не е с дупка  Mr. Green щото и на такива съм попадала....

# 4
  • Мнения: 694
По въпроса за колектора и на мен ми е било доста неприятно. Трябва просто по-внимателно да го поставиш. Не е лошо да си купиш няколко. Аз лично после винаги го присипвах в шишенца от стерилните. А за кръвта се взима от пръстчето става много бързо.

# 5
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бе нали съм в центъра, аптеки бол тука, обаче пусто не предлагат колектори, а защо - само Господ знае!
Иначе кофтито е, че съм на работа, и ми е адски сложно ходенето да се щурам по улиците до санитарната! Ама явно ще трябва да се поразходя, ща не ща! Ми туй то, ама четох някъде, че можело в памперса да сложиш памук, бебето да напишка памука, и после да го изстискаш в шишенце! Reza, как ти се чини? newsm78

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не е добър вариант, защото урината се замърсява от памука и е възможно да попаднат някакви бактерии, заради които да ви ошашкат.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мерсаж newsm51, явно пак ша маам гащи!

# 8
  • Мнения: 148
Аз нищо не постигнах с този колектор Sad Няколко пъти го слагах в памперса на бебка, но така си остана празен. Памперса пълен, но нищо в колектора. Така и не събрахме урина за изследване в 6м. Сега пишка в гърне, та се надявам да имаме повече късмет с вторите изследвания.
Успех!!!

# 9
  • Мнения: X
Аз не съм ползвала колектор - измих я много добре, стерилно бурканче и я чаках да се изпишка - събрах достатъчно. На годинка в измито гърне и готово.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 298
И ние действахме с колектор, но добре, че бях купила няколко. Изхабих 2 за няма нищо, защото не знаех как да ги отворя и нямаше инструкции. Запечатах го и ко занесохме така, но ни накараха да го пресипваме в чаша, така, че най-добре си го пресипи у дома в тези пластмасовите съдчета, дето се продават в аптеките за събиране на урина. Иначе като се събуди сутринта, залепих колектора, оставих по голо дупе и тя след 5 минути хооооп....Само внимавай къде точно го слагаш, за да не си пишка извън него.
Един колега казва, че действат с памук, но мисля, че може да има разни неща в него, които да ни изкривят изследванията.
Нашата не плака като я боднаха, ама лаборантката я бодна леко и се наложи да й стиска силно пръстчето за да излезе кръв. То посиня от стискане и ние тогава се разревахме. После я бодна още веднъж, по-силно и събра набързо кръв колкото трябваше, без рев. Та ако не беше това зверско стискане на пръстчето, съвсем без рев щяхме да минем.
Хайде успех и да са ви добри изследванията!!!

# 11
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
При нас пък се получи много лесно от първия път - ползвах само един колектор. Голяма част от изпишкането беше извън него, но и 5-6 мл стигат. Аз бях купила стерилно шишенце, защото не ми се миеше и разправяше и после я изсипах в него. По-сложното беше с махането на колектора без да го разлея, че лепилото беше много яко и така се биши залепил за дупето, че стигнахме до рев - та го отлепях с кремче. А за кръвта - зависи от лаборантката - София даже и не усети, че са я боцнали, чак като залепяхме лепенка отгоре се размрънка и това беше. Виж, като стана на 1 година - тогава си плака и се дърпа, но пак не и се размина.

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Благодаря на всички ви за бързите и компетентни отговори! Ей сега ходих и накупих още солектори, та дано свършим работата!!!

Общи условия

Активация на акаунт