Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

едно време се бъзикахме с приятели, че ако искаш да направиш основен ремонт на къщата и колата има място където ще ти дадат най - точен отговор. С други думи сайтът БГ МАМА е известен сред мъжката част от приятелите ми като мястото, където можеш да получиш съвет за всичко - от решаване на задачи по математика до устройството на ядрен реактор.

И така на въпроса, като предварително искам да уточня - не ми трябва съвет. Трябва ми вашето мнение. Имам ли право или не?

Аз съм мъж на 32 г. , имам жена, образование, работа. С жена ми имахме дълга връзка преди да се оженим. Никога не съм смятал, че тя е най - подходящата за мен, но така или иначе друга не се завъртя покрай мен. Не, че съм грозен. Нямам идея защо така се получи. Може би защото, за да си намериш половинката трябва преди това да скъсаш със старата иначе свестните жени се дърпат. И така, от 9 ти клас сме заедно. Тръгнахме за малко, детски истории и после се разделихме. И на абитуриентската вечер се събрахме отново. Имаше много изневери от нейна страна (водела ме е на рожден ден и е спала с рожденика), но и аз не си стоях мирен. С две думи много тежка връзка. Минаха години и нейните родители решиха, че трябва да я женят. Бях поставен пред избор да се женя или да се разделяме, а пък аз много държах на нея - не знам дали по навик или нещо друго и ВЪПРЕКИ, ЧЕ ЗНАМ ЧЕ НЕ Е ЗА МЕН СЕ СЪГЛАСИХ !!!

Имали сме и добри периоди, това няма как да го отрека. Сега обаче съм в положението, че искам деца, но не смея да ги направя.

От какво се плаша ли? Тя работи на смени (един ден, една нощ и три дни почива), през свободното време спи и гледа телевизия, не иска да се занимава с нищо. Една книга да беше прочела. Sad Просто няма никакви интереси. Аз гледам да се развивам, да си намеря по - добра работа (не че сегашнате е чак толкова лоша), да запиша допълнителен курс, а тя спи до обяд и не смее една прахосмукачка да пусне. Поне готви де, това не мога да отрека или поне се опитва. (ако не сте чували за боб чорба с магданоз и чубрица вместо с джоджен . . .)

Като цяло сме материално осигурени. В смисъл имаме дългове и търпим много лишения, но пък аз имам апартамент, тя има къща, други хора нямат това, а живеят щастливо. Живеем с пари на месец, които са поне средно ниво - има хора, които са много по - зле. Винаги съм се отнасял добре с техните и макар, че съм чувал много приказки по мой адрес от тях, като цяло мога да кажа, че не са толкова зле. От моя страна няма проблем . . . аз нямам живи родители. Няма я свекървата която да я дразни.

Мина време (4 години семеен живот), молих я да излезем на разходка, да потичаме в парка заедно, да покараме колела  . . . не иска. Ако поиска да ми направи свирка, ще я направи изкусно (в секса грешка няма), но ако поискам да поговоря за литература примерно ще мълчи като пукъл. Сега съм пред развод - нямам какво да си кажа с този човек, ядосвам се постоянно и някак не оправдава очакванията ми. Не мога да живея така повече! Искам нормална връзка, нормални взаимоотношения, една усмивка след тежък работен ден, нормална домакиня в къщи (не слугиня, аз също мога да си сготвя и да си измия чиниите) и жена която да прави секс с мен.

Защо казвам, че искам жена, която да прави секс с мен. Защото в момента има друга, с която се виждам, но не правя секс. Ходя при нея на гости, оставам да спя там, но секс не правим. С една дума и да искам да изневеря - няма как да стане. Казва, че причината поради която не спи с мен не е, че съм женен. Има си думичка за такива жени, които не обичат секса, но няма да я напиша - вие я знаете. ИНАЧЕ ПО - ЛЪЧЕЗАРЕН ЧОВЕК И ПО - ГОТИН ЧОВЕК ДОСЕГА НЕ СЪМ СРЕЩАЛ.

На следните въпроси очаквам отговор:

 - Толкова голям боклук ли съм, че една нормална не се завъртя? - изневерявал съм, но и на мен сами изневерявали. По равно сме !!! Че не съм цвете за мирисане не съм, но смятам, че не съм лош човек и съм привърженик на разговора между двете страни.

 - Според мен разводът с жена ми е единствен вариант - вашите коментари !!! Да добавя, колкото по - скоро, толкова по - добре за двете страни. Тя е на 31 и трябва да намери човек с който да има деца.

 - Другата - много е готина но без секс не става. И там ще е на раздяла. По - добре е и за двамата.

 - Къде според Вас бъркам? И на този въпрос очаквам коментар.

Поздрави на всички

# 1
  • Мнения: 1 213
Ще пропусна да коментарам детайлите от разказа ти и ще се върна към въпроса дали имаш право или не - според мен, да, имаш право да си щастлив и да се разделиш с тази жена. Не ви свързва дете, не ви свързват общи интереси, тя работи и очевидно е добре материално (т.е. не зависи от теб в оцеляването си). Това си е просто краят на една връзка, нормалните неща от живота. Това, че ще трябва и документално да се разделяте е просто едно бюрократично усложнение.
Относно отношенията с другата, може пък като се разделиш с първата, с нея нещата да се подредят. Нищо не се знае. Само внимавай ако не се подредят, не си губи и там N на брой години, защото наоколо не се била завъртяла друга. Не е нужно да си като маймунките и "за да хванеш следващия клон, задължително още да се държиш за предния".
Мъж на 32 г., а от 9-ти клас все обвързан! Като не те устройва, събери малко смелост и остани сингъл за известно време. То чак си прозвуча смешно и абсурдно това нещо точно жена да го казва на мъж...  Mr. Green  Joy

P.S. Историята познава много случаи на жени, които се хващат с обвързани мъже, но по дефиниция си търсим свободен мъж. Такъв, който да е само за нас и да не се налага да делим или да свирим втора цигулка. Така че докато си още женен, ако ще да си най-прекрасният на света, аз примерно не бих се хванала с теб.

# 2
  • Мнения: 1 023
по същество:
всеки има право на втори шанс да бъде щастлив.
третия си го плаща.

и също, една приказка на баба ми: който иска - намира на4ин, който не иска - намира си причини.

дерзай!
и умната. ако не - русата.

# 3
  • Мнения: 89
Ако темата не е пързалка , ама от ония хубавите , където като ти намажат ските и фюююююю по наклона...
Няма съвършено щастие , както и няма съвършено нещастие.
Най- често срещаната драма е страхотен секс , ама куха глава и интересна личност , ама фригидна ( между другото и доста жени сме в този филм, но с гледна точка към силния пол). Изборът е твой, просто от всичко по много няма никъде да намериш, те и за това са компромисите , които всички ние правим. Въпросът е колко точно компромиси искаш да направиш и с какво точно. А иначе абсолютно вярно е , че всеки човек има право на щастие, както и правото да диша, да живее. А на всяко лошо ( а и хубаво )нещо  винаги му идва края. Но ти искаш съвсем обикновени нормални човешки неща от партньора си, за това и ще се опитам да ти отговоря на въпросите.
Отговори:
1. Не си боклук. Просто си привлякъл нещо боклукчаво( според вижданията ти).
2. Другата... колкото и да е готина, ако не я подмениш в магазина , ще трябва и "още по друга" да търсиш (природа) .
3. Защо си мислиш, че бъркаш някъде и то генерално? Знаеш ли колко от нас мислят същото, а след години истината сама идва. Не бъркаме . Това е животът ни. Това ни се полага, за да си вземем уроците.
Успех ти пожелавам, каквато и посока да поемеш. И не се терзай толкова (знаеш лафа за лимона и лимонадата).

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 23:35 от kamunyak

# 4
  • Мнения: 2 795
Явно си човек, който има лек превес на духовните нужди над физическите, съдейки от поста ти.
Имаш нужда от разговори и разбиране - за мъж - не е често срещано качество. Адмирации.
Сексът с номер 2 според мен е въпрос на време - има жени, които не приемат ОК обвързаността на партньора, а и допускам, че на този етап все още е привлечена от духовните ти качества. Неминуемо ще се стигне и до физическа близост - това си е в реда на нещата. Задоволеният женски ум е по-предразположен към интимност.

# 5
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Според не е много странно че жена ти спи след нощна смяна до обяд..даже го намирам за много нормално..

След като не си щастлив няма смисъл да лъжеш и двама ви...всичко останало както беше споменала milk са само причини...
Не мисля, че с втората ще стане нещо..имаш нужда да останеш за малко сам и се насладиш на това..после мисли за нови връзки ..деца и т.н.

# 6
  • Мнения: 306
Пишеш, че си с тази жена си по компромис- нямало друга наоколо. Не мислиш ли, че и за нея може да е така? Какъв е смисълът да си пропилявате безценното време мъчейки се да изтискате някаква тръпка от тази безрадостна връзка?Ти сам не си вярваш, че заслужаваш нещо по-добро, и затова не смееш да се пуснеш и от малкото което ти се предлага.

Истината е, че докато се чувстваш ангажиран с нея, ти съзнателно или не не си даваш шанс да срещнеш друга.Разчисти си пътя. Както казват" За да напълниш чашата с ново съдържание, първо трябва да излееш старото".

Още нещо- липсата на общи интереси и огромната разлика в темпове и ниво на развитие са бомба със закъснител. Няма как да вървите наравно, ако единия дърпа назад.Ще се примиряваш, докато ти стане непосилно.Не можеш да я промениш.

Това което казваш е" Жена ми не е за мен, но се страхувам да се осободя от нея, защото не знам дали изобщо друга ще ме поиска."

Cameron е много права. Като видждаш, че не става, не си губи времето прекалено дълго!

# 7
  • Мнения: X
Ако не е второаприлска шега, е много нетипичен житейски случай. Двете жени в живота ти, взети заедно, представляват идеалната Simple Smile Но за разнообразие са две- мечтата на всеки мъж Wink

Ако все пак не те устройва стоенето на два стола и питанията ти са сериозни, моят отговор е "тотално разчистване". Много сте млади /и ти, и съпругата/, за да не сте щастливи.

Както е споменала "посестримата" по-горе, ние жените /с деца, без деца, все едно/ предпочитаме свободните мъже, когато иде реч за обвързване. Успех!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 17 251
Никога не съм смятал, че тя е най - подходящата за мен, но така или иначе друга не се завъртя покрай мен. ....Минаха години и нейните родители решиха, че трябва да я женят. Бях поставен пред избор да се женя или да се разделяме, а пък аз много държах на нея - не знам дали по навик или нещо друго и ВЪПРЕКИ, ЧЕ ЗНАМ ЧЕ НЕ Е ЗА МЕН СЕ СЪГЛАСИХ !!!


Оффф, само това като прочетох и някак първосигнално ми дойде на въпроса Боклук ли съм, да отговоря с ДА.
Да се ожениш за жена, която не харесващ особено понеже друга не се завъртяла около теб и понеже техните са те накарали, сори, ама там те слага за мен.
Оттам насетне, моля те, освободи жената от присъствието си и я остави да намери щастието си, което очевидно не е с теб.

# 9
  • Мнения: 4 569
Остани малко сам да ти дойде акъла в главата.

# 10
  • Мнения: 897
Нямам идея какво да правиш, но ще са ми интересни последващите ти постове... Т.е. ЗАПИС.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 972
Ако не е второаприлска шега, е много нетипичен житейски случай. Двете жени в живота ти, взети заедно, представляват идеалната Simple Smile Но за разнообразие са две- мечтата на всеки мъж Wink

Даже много типичен житейски случай Wink
Има един разказ на Уди Алън за учен, изпаднал в идентична ситуация. Накрая вмъкнал интелекта на едната в тялото на другата, за да се получи перфектното съчетание от сексуална интелектуалка. Е, получил го, но си плюл на петите впоследствие - не могъл да понесе таквоз съвършенство!

Никога не съм смятал, че тя е най - подходящата за мен, но така или иначе друга не се завъртя покрай мен. ....Минаха години и нейните родители решиха, че трябва да я женят. Бях поставен пред избор да се женя или да се разделяме, а пък аз много държах на нея - не знам дали по навик или нещо друго и ВЪПРЕКИ, ЧЕ ЗНАМ ЧЕ НЕ Е ЗА МЕН СЕ СЪГЛАСИХ !!!


Оффф, само това като прочетох и някак първосигнално ми дойде на въпроса Боклук ли съм, да отговоря с ДА.
Да се ожениш за жена, която не харесващ особено понеже друга не се завъртяла около теб и понеже техните са те накарали, сори, ама там те слага за мен.

Баш боклук не бих казала, но като прочетох това, ме доядя. Но пак често случваща се житейска ситуация - имам и други познати мъже (и жени, но рядко), които се женят "щото дойде времето","щото друга няма", защото така трябвало, ако и да осъзнават, че с тази жена след време ще имат проблем, тъй като изначално не им пасва на критериите. Признавам, че и на мен ми се е случвало. Веднъж Grinning

На въпросите:
1. На всеки се случва да греши, не се вини - не си боклук.
2. Смятам, че причината да не прави секс с теб другата не е, че не харесва секса или не харесва теб, а защото си обвързан. Ако не е така - сам си си отговорил на въпроса.
3. Никъде не бъркаш. Или се примиряваш със страхотния секс вкъщи и задоволяваш интелектуалния си глад навън, или се разделяш с жена си и търсиш сексуална интелектуалка. Всъщност първият вариант не е никак лош, като се има предвид, че повечето мъже правят точно обратното.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз от доста време си казвам, че е много вярна приказката - "по-добре трагичен край отколкото трагедия без край!"
Затова по-добре освободете се с жена ти един от друг и всеки да си потърси късмета!
Колкото до втората - може да си има точно такива скрупули - втора цигулка не свири! Като се освободиш ще видиш дали и как ще се променят нещата...Ако не - разчиствай всичко и се порадвай на свободата...А свободата, Санчо.........еееех.... Hug

# 13
  • Мнения: 513

ВЪПРЕКИ, ЧЕ ЗНАМ ЧЕ НЕ Е ЗА МЕН СЕ СЪГЛАСИХ !!! - никой няма право да те съди,тъй като всички правим грешки!
Казваш че спи до обяд , гледа телевизия често и не поддържа дома ви.Няма стимул да направи нищо  с живота си  .Помислил ли си защо е така? Дали и на нея не й е дотегнало от семейния й  живот с теб.От нейната страна може нещата да изглеждат подобни - той се прибира изморен от работа,  сяда да се храни , не си говори с мен, ляга и заспива.
Според мен вие не комуникирате...
Казваш че ти  се стараеш да се развиваш....аз мисля, че като нейн партньор ,толкова години, си можел да и помогнеш и тя да го направи(обаче не да й натякваш,а да си малко по тактичен,защото  примерно я обичаш и искаш най-доброто за нея).

Искаш сексуална жена и  едновременно с това интелектуално на ниво.Рядък случай!
По - скоро  съществува партньора с който  имате общи интереси,виждания за живота, хоби и добър секс.Но дори и да го намериш, според мен  като минат 2 години  ти пак няма да си доволен от  съвместния ви живот, защото  примерно ще ви се роди дете, тя ще изпадне в следродилна депресия, ще спре да чете книги,защото ще спи  по 4 часа на денонощие,ще намали секса, защото умората ще надделее....ще  има друга социална среда... с  две думи  пълна деградация...това се случва с  една жена в отпуск по майчинство...       Ето тук говорим за компромис вече..какъв компромис би направил ти в една връзка.От това зависи щастието ти  с една жена...Не всичко е цветя и рози  ....

Искаш  нормални неща - усмивка след тежък работен ден,  домакиня и секс.

Втората жена според мен си те върти.Ако искаше да спи с теб, да беше го направила до сега.

Бъркаш в това, че  искаш клин, клин да избие...не става...остани сам, бъди малко свободен и тръгвай на лов Smile

Поздравления , че ясно и отговорно заявяваш  че  си готов да станеш родител ...

Успешен ден! Smile

# 14
  • SA
  • Мнения: 3 196


Искаш сексуална жена и  едновременно с това интелектуално на ниво.Рядък случай!



Е, това направо ме уби! Един вид, жени , които са на добро интелектуално ниво, не обичат да правят секс? Доста странно предположение.

Общи условия

Активация на акаунт