ВЪПРОСИ към хомеопати - 14

  • 49 311
  • 754
  •   1
Отговори
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хайде скок - и в новата, 14-та тема! Толкова бързо... много бързо пишете! Hug


Внимание: Форумът е за обмяна на личен опит, свързан с хомеопатията и информацията в него не е предназначена да замени напътствия, назначено лечение или препоръки на медицинските или хомеопатични специалисти.


 Апелирам за толерантност към Боаронци и други, които също предписват хомеопатични лекарства, защото ползата и от тях е, че вместо антибиотици, те предписват хомеопатични л-ва, а и вече са тръгнали по пътя на Хомеопатията!
  Апелирам за въздържане от квалификации.

    Peace

Преди да зададете въпроса си, моля ви информирайте се поне малко за хомеопатията тук:

    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0

  Информативно за Хомеопатията, само четете за да се информирате, но моля ви не пишете там! Само тук.

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 16:33 от Aleksander

# 1
  • Мнения: 1 168
Първа!  Wink  Hug

# 2
  • Мнения: 468

Защо Александър избяга от темата,интересно ми е и той ли разтваря гранулките  Simple Smile
И въпрос към Nial, когато сме направили разтвор и той свърши или се разлее, или......нещо стане,какво правим? Как да знаем, колко да сукусираме,че да е повече от предишното? И ми се струва ,че ти си единственият хомеопат ,който разтваря гранулките! А какво правим ако пътуваме,носим си шишенцето и се молим да не се разлее,как ще го предпазим(шишенцето) от външни влияния? За гранулките има специални кутийки.Според мен ,за по голямо удобство се предписват гранулки!
Последен въпрос  Simple Smile ,ако ни е предписана само една гранулка, еднократно,необходимо ли е пак да я разтваряме?
ПП Възхищавам се на търпението ти ,към нас   bouquet


Определено не съм единственият. Аз познавам поне 20 в България, които го правят.

Жоро Чапалов
Лили Димитрова
Камелия Владимирова (Попова)
Екатерина Чамурлийска
Д-р Дора Пачова
Милена Джеджева
Д-р Лиляна Михайлова
Д-р Румяна Йорданова
Ралица Трифонова
Федя Дечев
Димитър Пенев


Нали шишето се затваря - капачка с винт - продават се по аптеките, струват 0,50 -0,60 ст.

Завиват се във фолио.

Да течните лекарства са  склонни да претърпят спонтанно динамизиране. Всяко подрусване е сукусия.

Гранулите са по удобни за транспорт, защото няма сукусии. За да динамизираш гранула трябва да тритурираш. Писахме го вече.

Но това, че гранулите служат за транспорт, не означава, че така трябва да се пият. Като свършите с транспорта - разтваряте в чаша и пиете течно. Просто е  Grinning
Добре ,разтваряме,но как ще получим определената динамизация ?

Когато разтворите 30 във вода не се получава 200  Grinning Изменението е минимално, но достатъчно за да бъде стимулирана ЖС с непрекъснато динамично изменящ се стимул. Това е писано многократно. Прочетете в старата тема.

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 16:38 от Nial

# 3
  • Мнения: 127
Скок в темата

# 4
  • Мнения: 824
Да си задам и тук въпросите Simple Smile
Ако ни е изписана една гранулка,еднократно,пак ли я разтваряме?
Задавала съм въпроса за гранулките и разтварянето ,на хомеопата си и той ми е отговарял,че гранулките са за по-голямо удобство  Simple Smile
А в случая,щом няма значение колко ще се сукусира и изменението е минимално,може би и не е толкова важно Simple Smile

# 5
  • Мнения: 468

Апелирам за толерантност към Боаронци и други, които също предписват хомеопатични лекарства, защото ползата и от тях е, че вместо антибиотици, те предписват хомеопатични л-ва, а и вече са тръгнали по пътя на Хомеопатията!


Много добре знаеш, че предписването на ХЛ без да са спазени принципите на хомеопатията носи вреда. Ханеман сам казва, че тази вреда е по-голяма отколкото вредата, която нанася алопатичният метод, защото ХЛ, за разлика от алопатичните са динамични и засягат динамично жизнения принцип.

И как точно са тръгнали, като не спазват принципите на хомеоаптията ли?

# 6
  • Мнения: 468

Да си задам и тук въпросите Simple Smile
Ако ни е изписана една гранулка,еднократно,пак ли я разтваряме?
Задавала съм въпроса за гранулките и разтварянето ,на хомеопата си и той ми е отговарял,че гранулките са за по-голямо удобство  Simple Smile
А в случая,щом няма значение колко ще се сукусира и изменението е минимално,може би и не е толкова важно Simple Smile


Отговорът е в предишната тема :


Ако е предписана само една гранула, пак е добре да бъде разтворена, по добра е усвояемостта. И това съм го обяснявал повече от един път. Повърхността с която една гранула докосва лигавицата в устата и намиращите се в/у нея нервни окончания е една. Когато гранулата се разтвори една капка от разтвора покрива една площ, една супена лъжица покрива друга площ, една чаша цяла ако изпиете - покрива трета площ. Т.е количеството разтвор което се взема също има значение, тъй като покрива различна по големина площ с рецептори, т.е различно количество рецептори са стимулирани по едно и също време. Колко точно 1 капка, 1 лъжичка или една чаша определя хомеопатът.


Както и в тема ВЪПРОСИ КЪМ ХОМЕОПАТИ 12 , на страница 40, най-долу:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564241.585

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Ниал, а как да съм сигурна, че след ползването на стъклена чаша и бъркалка за дадено лек. съм ги измила добре? Нали по тях може да остане от предишното лек. т.е. не мога да ги ползвам пак?  newsm78

ПП: Мисля, че затова нашият хом. препоръчва пластасово за еднократна употреба.../при нужда/
Иначе ХЛ, с които лекува, са течни...

# 8
  • Мнения: 468

Ниал, а как да съм сигурна, че след ползването на стъклена чаша и бъркалка за дадено лек. съм ги измила добре? Нали по тях може да остане от предишното лек. т.е. не мога да ги ползвам пак?  newsm78

ПП: Мисля, че затова нашият хом. препоръчва пластасово за еднократна употреба.../при нужда/
Иначе ХЛ, с които лекува, са течни...


Нали използвате препарат за миене на съдове или ползвате миялна машина?

Предполагам, не си заплаквате съдовете с гола вода ?
 
Grinning  Joy  Grinning  Joy  Grinning  Joy  Grinning

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 20:15 от Nial

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Естествено,  Hug
Но това достатъчно ли е, е всъщност въпросът ми... Simple Smile


ПП: Надявам се, да не се налага, де...

Последна редакция: пн, 04 апр 2011, 16:07 от *Бенджи*

# 10
  • Мнения: 468

Достатъчно е.

Другият вариант е след измиване, пълнете чашата с вода и слагате в микровълновата, да претрепе всичко.  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 370
И аз в темата.

# 12
# 13
  • София
  • Мнения: 864
хехе това с микровълновата ме уби!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Точно Боаронският ми хомеопат ме научи как да разтварям,а класическия/препоръчван тук/ми даде схема за прием на гранулки.....Добре че е темата,че откъде ще ги научим тези подробности!
Nial,защо не си направиш един кабинет на морето-в Бургас? SunglassesМного сме.

Общи условия

Активация на акаунт