Боя за коса - blond 22! Пролетни красавици

  • 107 052
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 675
Да, а.l.e.n.a е права. Много са факторите, които определят крайният резултат.
В темата се пускат снимки с въпрос - с какво да се боядисам, че да ми стане косата такъв цвят? но ако при тази дама е станало с боята номер X, то при вас може да се наложи да се използва номер Y.
За перлено аз бих взела виолетово.
Не се страхувайте и експериментирайте, но гледайте да е в някакви разумни граници.  Simple Smile

# 706
  • Мнения: 3
аууу,страхотен цвят  Peace но сигурно доста гори тази боя...имаш ли такива наблюдения?
Аз съм се боядисвала с 12 и 9% оксидант и ако трябва да съм честна, косата ми стана малко по-суха от колкото с 9 + 9%, но в никакъв случай не бих казала, че беше изгорена, увредена и т.н.
Аз харесвам Koleston и я намирам за щадяща.
А ако пробвам 12 + 6% за корените добре ли ще стане, защото косата ми е много светлая няма пигмент за махане така да се каже, и много бързо хваща или трябва 9%  (Моля за съвет, защото не искам да "пробвам" - прекалено много експерименти вече съм си правила  )

# 707
  • Мнения: 3 675
За обезцветена коса 9% е прекалено много. По-добре е с 6%, дори аз бих опитала и с 3%
Аз използвах 9%, но моята коса не е обезцветена и трябва доста пигмент да се издърпа. Simple Smile

# 708
  • Мнения: 3
За обезцветена коса 9% е прекалено много. По-добре е с 6%, дори аз бих опитала и с 3%
Аз използвах 9%, но моята коса не е обезцветена и трябва доста пигмент да се издърпа. Simple Smile
за корените питам  Simple Smile те не са ми третирани, светли доста, няма май никакъв пигмен за борене, та за тях питам не е ли по-добре 12+6%

# 709
  • Мнения: 738
Благодаря на всички за съветите. Ще си взема виолетово и ще пробвам.   bouquet

# 710
  • Мнения: 3 675
За обезцветена коса 9% е прекалено много. По-добре е с 6%, дори аз бих опитала и с 3%
Аз използвах 9%, но моята коса не е обезцветена и трябва доста пигмент да се издърпа. Simple Smile
за корените питам  Simple Smile те не са ми третирани, светли доста, няма май никакъв пигмен за борене, та за тях питам не е ли по-добре 12+6%

Искаш да кажеш, че корените ти няма да са предварително обезцветени и косата ти е естествено светло руса? Правилно ли съм разбрала?

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
alegoria   bouquet виолетовото убива жълтото, а синьото убива оранжевото - прецени на каква основа ще го ползваш; виолетовото е по-мекият вариант  newsm78

важно е добре и равномерно да се разнесе - за да няма петна и бързо, за да може всички части на косата да стоят еднакво дълго  newsm78

# 712
  • Мнения: 738
Алена - ами нямам жълто или оранжево, косата ми е обезцветена, но ми се иска някакъв отенък да и придам без да я боядисвам допълнително   bouquet

# 713
  • Мнения: 3 675
Алена - ами нямам жълто или оранжево, косата ми е обезцветена, но ми се иска някакъв отенък да и придам без да я боядисвам допълнително   bouquet

Косата бяла ли ти е?
Ако ти е бяла и искаш някакъв цвят, то най-добре пробвай с безамонячна.
На обезцветена до бяло коса не се слагат шампоани оцветители, които са за матиране, а и коректорите за нищо няма да ти послужат. Единствено може да пробваш със златистия, че ако вземеш виолетов, ще станеш лилава.

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
точно така - ще станеш направо синя или виолетова  Peace

# 715
  • Мнения: 738
Feeling - страхотен цвят. А тъмна ли ти е попринцип? Аз искам такъв цвят, но напоследък само с боя не става. Аз имам гъста, но доста тънка коса. От абсолют репеър съм меко казано доволна. Все едно мажа косата си с крем, не с шампоан. Чудех се за серията за боядисана коса.....ама знам ли.
Ето една снимка. Корените ми да вметна са доооста по-светли. Сега ще си взема 6% окислител, че май този (9) ми идва силен.Ето да видите каква ми е косата



Самоцитирам се за да се види цвета. Ами май ще си ходя така. Иначе в основите ми е почти бяла. Дължините имат малко цвят от боядисване с безамонячна боя, но се измива много бързо...Sad

# 716
  • Мнения: 3 675
alegoria, косата ти е много светла и няма нужда от матиране, но краищата ти не ми харесват.
Ти сама ли се боядисваш или ходиш на фризьор. Ако ходиш на фризьор, трябва да кажеш да ти ги оправят.

# 717
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
 Peace и alegoria  Peace косата не задържа цвят, когато е увредена  Peace - погрижи се да я стабилизираш и "цветовете ще я прегръщат нежно" Wink)

какви грижи полагаш за нея?  Rolling Eyes

# 718
  • Мнения: X
Аз малко се позагубих , ама с тази работа не мога да смогна да пиша.Другата сряда ще ходя при фризьорката.Притеснява ме ,че мина един месец от изсветляването.Корените ми се виждат малко.Ще видим какво ще каже и кога ще ме боядисва отново.Чудя се дали да я изсветли с още един тон или да продължавам с 9.1 / пепеливо русо/.Освен това малко искам и да ми подстрижи краищата защото косата ми е поизгоряла леко.А и май съм се насочила към по къса коса все пак и лятото ще ми е по лекичко.Сигурно не другата а по другата седмица ще покажа снимки на боядисаната коса отново.
И да попитам  като ми изсветли корените няма ли като нанесем боята да се разминават цветовете?!

# 719
  • Мнения: 738
Вече се правя сама. Краищата не са обезцветявани, но реших, че заради тях не ми се маже цялата коса, да я горя. Все пак съвсем скоро ще са отрязани.
За грижите - мия косата с професионалния шампоан на Лореал (кафявата серия, че не мога да загрея сега какъв беше)
Слагам маска всеки път.
Кристали.
Общо взето е това  Peace

Общи условия

Активация на акаунт