виждали ли сте 6-месечно бебе, което може да лази?

  • 8 895
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 340
Здравейте мами,

Моят Вики на 6 месеца и 1 седмица се научи да лази и сега вършее из целия апартамент.  Знам, че се е научил рано, но майка ми само повтаря как това било нечувано и бил за Гинес и т.н. глупости.  Аз мисля, че тя преувеличава, но реших да питам вас за да видя ажеба чак толкова ли е необичайно наистина.  А също ми е любопитно ако бебчето ви се е научило да лази на 6 месеца, кога се научи да ходи?

# 1
  • Мнения: 1 581
Браво на вас  Laughing
Не знам дали е за Гинес, но все пак рано е пролазил  Laughing Не знам дали има връзка с прохождането, но не е хубаво особено ранното прохождане, така че не го бързайте  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 978
Цитат
А също ми е любопитно ако бебчето ви се е научило да лази на 6 месеца, кога се научи да ходи?


Директо отговарям на този въпрос:

на 10м проходи


Щом му се лази, ще лази, когато си поиска Peace Laughing

# 3
  • Мнения: 176
щом е пъргаво детето няма лошо нека си се развива на воля newsm30

# 4
  • Мнения: 340
Мерси за отговорите...

Аз също съм на мнение, че всяко дете се развива с различни темпове и затова Вики като седеше на 4 месеца го оставях въпреки, че много хора ми казваха, че е малък-- логиката ми е, че щом го умее значи костите му са достатъчно заякнали.  Между другото тукашните педиатри ми дадоха същото обяснение. 

Просто ми е любопитно колко често срещано е толкова малко бебе да пълзи, не че се притеснявам за нещо...

# 5
  • Мнения: 1 866
Ами аз лично не съм чувала за лазене толкова рано. Но няма лошо, само дето ще търчиш по-отрано. Аз си почивах по-дълго време. Grinning Моята дъщеря въобще не пролази. Преди да проходи се суркаше по дупе и се предвижваше с невероятна бързина! На всички им беше много чудно и ми казваха, че подобно нещо не били виждали Grinning

# 6
  • Мнения: 2 467
Аз съм пролазила на 5 месеца  Mr. Green Проходила на 11.

# 7
  • Мнения: 6 390
nie na 6.meseca palzjahme na lakti ,  i si pomagahme s prastite na krakata  Rolling Eyes Crazy Grinning

# 8
  • Мнения: 195
На моя приятелка синът и е на 6-месеца и също лази.Всяко дете е индивидуално.

# 9
  • Мнения: 516
Ние сме на 5 месеца и вече прави опити да потегля напред, но не и идва на акъла как да си премести ръч ичките, така че и ние рано ще пролазим. При всяко бебче е различно Grinning

# 10
  • Мнения: 240
Моята мома пролази на 5 месеца и проходи на 11. Така че не мисля, че е нещо нередно. Като му се лази, нека лази. Ти да му мислиш #Crazy

# 11
  • Мнения: 398
Моето дете пролази на малко преди да навърши 6 месеца - директно напред(някои пролазват първо назад, като рачета). На 6,5 седна и директно се изправи. Страшно се бях притеснила и дори пуснах тема. Сега от 1 месец вече се пуска сам от единия край на креватчето до другия, но като го гледам скоро няма да проходи, но аз и не бързам - има време за всичко. Ортопедите казват, че лазенето е най - полезно за малките бебенца. Да знаеш, че спокоиствието ти вече приключва. Да ти е живо и здраво. Laughing

# 12
  • Мнения: 3 777
Всяко дете се развива различно.
И моето на 6 месеца лазеше наред, но вече е на 1 годинка почти и не иска да ходи, така че....Да са ни живи и здрави децата.

# 13
  • Мнения: 1 427
Пък Йоана не лази SadВърти се като пържола от гръб на корем и  не може да се промъкне напред.Ама май не се притеснявам.
Здравейте мами,

Моят Вики на 6 месеца и 1 седмица се научи да лази и сега вършее из целия апартамент. Знам, че се е научил рано, но майка ми само повтаря как това било нечувано и бил за Гинес и т.н. глупости. Аз мисля, че тя преувеличава, но реших да питам вас за да видя ажеба чак толкова ли е необичайно наистина. А също ми е любопитно ако бебчето ви се е научило да лази на 6 месеца, кога се научи да ходи?
Браво на вас  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 645
И синът ми пролази рано,още нямаше и 6 месеца,но той по скоро приличаше на диверсант,но проходи на 1 г и 1 м.
Това че лази може само да те радва,така бебето развива най - добре вестибуларният си апарат.,а за прохождането има време Wink

# 15
  • Мнения: 215
Хе-хе, да ти е живо и здраво детето!
Вико почна да лази преди да навърши 6 м., а проходи на 11 месеца!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И синът ми пролази рано,още нямаше и 6 месеца,но той по скоро приличаше на диверсант,но проходи на 1 г и 1 м.
Това че лази може само да те радва,така бебето развива най - добре вестибуларният си апарат.,а за прохождането има време Wink

Същата работа беше и при нас

# 17
  • Мнения: 505
аз лично май не съм виждала такива сръчковци Hug но бебето на братовчед ми проходи на 8 месеца и половина.. bowuu
Да са ни живи и здрави бебетата и ние самите за да им се радваме  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 103
ми щом иска да ходи нека ходи:)

# 19
  • София
  • Мнения: 6 743
Големият ми син не лази изобщо,а проходи на 9 месеца  Laughing
Браво на вас  Hug

# 20
  • Мнения: 6 472
Ми лази му се на детето Grinning На една моя приятелка детето пролази на 5,5 мсеца и като гледам има и други такива ентусиастчета Mr. Green Мойта голямата не лазеше ами направо си проходи на 9 месеца Hug

# 21
  • Мнения: 8 505
Аз съм пълзяла на 6 месеца,а на 10 съм проходила.Дъщеря ми реши да изчака с лазенето Wink,но пак проходи по това време.

# 22
  • Мнения: 66
Напълно нормално е! Всяко детенце се развива индивидуално.Моята дъщеря на 5 месеца стоеше права хваната за легълцето, проходи на 8 месеца.Когато я заведох на лекар, защото ми се струваше ненормално толкова рано да проходи, ми казаха, че се развива двигателно 3 месеца по - напред  и в това няма нищо нередно.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 173
Eва пролази на малко преди 6м., а на 6м. и 2 дена преодоляваше и препядствия. Сега се придвижва толкова бързо лазейки, че няма никакво желание да прохожда. Ходи права държейки се за мебелие, ама после си кляка и аз трябва да тичам, за да стигна преди нея и да затворя вратата примерно.

# 24
  • Мнения: 1 938
Синът ми пролази на 6 месеца и проходи на 1г. и 1 м.
Според педиатрите е по-добре детето да се научи  първо да пълзи, а после да проходи, защото чрез пълзенето се развиват мускулите и вестбуларният апарат. Така, когато проходи, детето не залита, не стъпва на пръсти, не "тича" с главата напред, а ходи по-спокойно и уверено!  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 142
Дъщеря ми пролази на 6 месеца също, но проходи на 1 и почти 1 месец. По смешното е че първия един месец, даже два лазеше назад, като раче. Много беше смешно, зщото явно не знаеше как да си координира движенията. Слагам играчка на крачка пред нея, тя я вижда усмихва се, проблясва лукаво пламъще в ощите и хуква да я вземе. За нейна огромна изненада тръгваше назад и се отдалечаваше от играчката. Ние прихвахме да се смеем, а тя облещваше огромни сини очи и започваше да се клати напред назад и да издава звуци на сърдене. Няма да забравя тези моменти. Радвам се че сме ги съхранили на лента, за да и ги показваме когато порасне!

# 26
  • Мнения: 2 910
Марти също пролази на 6м.,а 2м. по-късно се пускаше от единия край на креватчето до другия.Проходи на 11м.Всяко дете е рзлично,някои направо прохождат.Да са ни живи и здрави децата,всяко нещо с времето си.

# 27
  • Мнения: 994
да виждала съм, няма нищо свръхестествено в това.
проходи на 11 месеца, независимо, че се изправяше също на 6 месеца.
аз съм за ненасилването - ако му се лази, да лази, ако е готово да ходи, да ходи.

# 28
  • Мнения: 1 072
Да. Мойто второто пролази на 6 месеца. Още не ходи, но мисля, че до седмица две и това ще стане. Но мисля, че е нормално, дотолкова, доколкото е нормално и да пропълзи на 11-12 месеца, както направи първият ми син.

# 29
  • Мнения: 3 611
И Янис пълзеше на 6 месеца, но някак много странно и смешно- като гъсеница- набираше се и се разтягаше.  Laughing
А чак на 8 започна да сяда.

Малко преди годинката проходи.

# 30
  • Мнения: 330
А виждали ли ли сте бебе,което няма и 3 месеца и си държи главата само?В момента децата се развиват по-бързо...Дано да е за хубаво

# 31
  • Мнения: 1 403
 Емили на 7 лазеше,а на 10 и пол. проходи. Пъргаво си е детенце-нека си лази.

# 32
  • Мнения: 1 327
а започват ли с лазене назад?? защото мойта определено се придвижва назад особено докато се бори с някоя играчка.... и от по половин метър за няколко минути...
а за изправената глава на 3 месеца - и мойта оттогава я държи добре изправена.. това се смеехме с майка ми, че както бързо се развиват днешните деца скоро ще почнат да се раждат и проходили..

# 33
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Браво на бебока. Нека да си лази на воля. Grinning

# 34
  • София
  • Мнения: 112
Моят син започна да лази на 6 месеца и почти веднага след това започна да се изправя на всичко до което се докопаше. Проходи много рано - на 10 месеца вече ходеше самостоятелно.
Мисля, че не бива да те притеснява това, че детенце е започнало да лази на тази възраст и че това не е гаранция, че ще проходи рано.

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 браво на де4кото Simple Smile аз съм 3увала за деца които на 9 месеца са проходили ..така 4е дупе да ти е яко . ако оба4е се нау4и да лази ( добре и сръ4но ) може да проходи късни ..понеже основния стимул за ходенето е да се " докопат" до някоя игра4ка или предмет ..ащом може с лазене ..няма нужда да се изправя Simple Smile
 Гери проходи на 10,5 месеца ..не е лазила изобщо ..сега се нау4и в градината ,покраи другите деца Simple Smile

# 36
  • Мнения: 404
Наша Деси проходи на 10 месеца, а на братовчед ми започна да лази на 6 месеца.

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван правеше опити за лазене на 4 месеца,до 5 месец ми беше пролазил вече,на 7 месеца ми се изправи в кошарата  сам за първи път на 8-9 месеца ходеше като се подпираше по стените и чак на 11 и 1 седмица му правихме прощапулник/вече си ходеше сам/

# 38
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Moят   син  пролази   на  5.5  месеца . На  6  вече се  изправяше  сам  в  кошарата  а  на  10,5  ходеше.  На  една  позната  дешешо  проходи  на  8  месеца.

# 39
  • Мнения: 337
Сина ми почна да сяда малко след 4 месец, 6 вече лазеше, а проходи в началото на 9 месец. Даже си мисля, че е нормално. Аз съм от по-старото поколение мами, които сега чакат 2 бебче, но сегашните мами имам чувството че са много разглезени, всичко вече е наготово, памперси, каши, сухи млека с високо качесвто, даже се чудя не им ли става скучно през деня, а в такива случаи когато има време би трябвало да го отделяме за развитието на детето си, а не да си похъркваме до него. Ако детето е здраво не виждам защо да не пролази и проходи по-рано.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 788
И моята пролази напред преди да стане на 6 месеца. И май никога не съм я виждала да лази назад и до сега... newsm78,една седмица след това започна да се изправя сама по мебелите. На 7 месеца вече ги обикаляше,както прави и сега,НО не иска да ходи. Нито за ръка,никак....абе никак,дори една крачка не иска да направи. Wink не знам защо, а е много стабилна.
А главата и никога,ама никога не се е клатела, още в родилния дом си я държеше, ако искате ми вярвайте. никога не сме и подпирали главичката. На месец вече я дигаше като я слагахме по корем, педито беше  #Crazy Shocked ей така акто я видя!
Обаче....не ще да ходи!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 299
Аха... и дъщеря ми (бебе Ру) пропълзя (назад  Laughing) и почна да се изправя на 6 месеца, а проходи на десет. Така че си е абсолютно индивидуално. Да ти кажа аз лично не смятам, че трябва да се бърза с прохождането, но това си е лично мнение. Почва се едно падане, търчане по бебе... е, то без това не може де, ама не е бърза работа чак  Wink

# 42
  • Мнения: 827
Да, чувала съм, моят. Но за сметка на това, не иска да направи и крачка, дори и с чужда помощ(не че го насилвам де). Детето си знае, щом го е направил, значи има достатъчно сили и може да поеме това натоварване, ако мога така да се изразя. Wink

# 43
  • Мнения: 35 988
моето пълзи и се влачи по корем с бясна скорост...

Общи условия

Активация на акаунт