какъв е смисълът?..........................

  • 2 333
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 731
Питам се какъв е смисълът от здравните осигуровки след като така и така си ходиш на частно ?И защо има толкова некадърни лекари ?Втори път вече ни е предписано лечение без да има ефект от него -първият път изписал слаб антибиотик а втория малка доза и детето се влошава и какъв е резултата ходене по други лекари понеже и да си искам направление няма кой да ми го даде .Вчера в една аптека попаднах на една брошура какви права има здравноосигурения и да ви кажа на листа добре звучи но в действителност нито една точка от там не се спазва от личният ни лекар и не само от нашия .Аз колко пъти му обяснявам че детето не е добре и все си държи на своето щом е толкова живо и усмихнато нищо му няма .И какво се оказа след преглед от друг лекар и то доста обстоен нещата са зле.Та въпросът ми е какво да правим с тази здравна реформа и какъв е ефекта от нея ???????

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Съжалявам за неволите ви, но защо не си смениш личния лекар на детенце. Точно от утре стартира поредната кампания за смяна на джи пи. Става само срещу талон от 10 стотинки. Явно не си попаднала на добър специалист. Аз съм много доволна от нашето джипи.
И да оздравявате

# 2
Може да ви прозвучи грубо, но като смених предишната педиатърка, съжалявам единствено затова, че не пуснах оплакване. Защото виждам понати, които останаха при същата докторка, котято на 2 пъти не е хванала пневмония на детето. Не знам как по друг начин на един лекар убеден в своята компетентност може да бъде показано че греши достатъчно често.

Също така при заключение от гастроентеоролог за рефлукс на стомахчето, тя да ми се развика защо съм ходила при специалист а не съм и повярвала че детето не яде от гъбички в устата и повръща от вирус - това не мога да приема. Също така не можа да оцени обезводняването на детето, което беше много изтощено - дори не можеше да бъде седнало и кожата му беше станала восъчна.

От сегашната педиатърка съм доволна - може и да не идва в къщи, но поне лекува детето.

# 3
  • Мнения: 2 731
doraan точно това смятам да направя но каква е гаранцията че ще попадна на добър лекар?Защото всички са общо практикуващи няма нито един педиатър да е gp .А един общо практикуващ лекар не може да разбира от всичко а като си поискаш направление не дават и се сърдят .Направо не знам вече съм убедена че е по добре да си ходя частно и това е -въпроса е защо си плащам осигуровките тогава.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И аз  много пъти съм се чудила това. Но и да го мисля няма да го променя. Сега смених лекаря с педиатър и слава богу попаднах на загрижена педиотърка. Препоръчаха ми я приятелки, а мене най - много ми хареса, че има дъжеря на 3 годинки и няма как да не е в час. А от безцелно ходене по докторите знам да си търся правата. Ако искат да реват, но аз си имам права и те са длъжни да ги спазват. Ако не ги късам от жалби.

# 5
  • Мнения: 4 414
Защото всички са общо практикуващи няма нито един педиатър да е gp .

не е така! дж.п.-то на Ния е педиатър. просто след реформата е решила, че и е по-изгодно да е дж.п., отколкото специалист. иначе има около 20 години практика като педиатър. има много такива. потърси, разпитай и ще намериш педиатър за детенцето. успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 2 731
aqeshka говоря за Русе и до колкото можах да разпитам наистина май няма педиатър да е gp .Иначе има много педиатри които работят частно или със эдравната каса но трябват направления .Ако някой е чувал в нашия град да има такъв моля да пише.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ей - дори едно ДжиПи да е Педиатър, пак не е гаранция, че е добър специалист  Naughty.

lili1 - аз хванах и от годините преди реформата и да ти кажа имам една максима:

Водя си децата на Пулмолог или на УНГ лекар при съмнение или направо при тях.

Много са важни именно тези 2 спезиалиста за малкото дете. Щом те кажат, че има или няма проблем се кротвам. Не разчитам сега, даже и преди само на моето ДжиПи и хич никакви отчети не й давам къде и при кого си водя децата.
Това е.
Ако искаш качествен преглед си плащаш  Confused

# 8
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравей Лили и аз се присъединявам към клуба на недоволните от детслите лекари майки. И аз вече терти път ходя на лекар, заради кашлицата на детето. Първия път беше при личния лекар - изписа сиропче за кашлицата и капки за нос. Добре, ама ефекта - 0. втория път отидох при уж най-добрата педиатърка в града. Тя пък работи сано на частно и прегледа при нея е 15лв. дадох парите, дадох и още 30лв. за лекарства. Да ама детенце на оздравява и когато отидох още веднъж при нея, за да и обясня, че няма ефект от лекарствата, които ми е предписала, тя ми взе отново 10лв. за прегледа и ми изписа нови сиропи. #Cussing out Егати и политиката на здравеопазването. направо се чудя и ако сега не се оправи какво ще правя. Установих, че повечето доктори само си експериментират с различните лекарства върху нашите деца. затова твърдо съм решила да минавам на хомеопатичо лечение, само че в нашия "голям" град дори и свестен хомеопат няма. Ох, заболява ме главата само като започна да се замислям за смотаните доктори и голямото им самочувствие, все едно са единствени по рода си специалистии могат да си обират хората както си искат.

# 9
  • Мнения: 2 731
здравей Павлина  при теб е още по -зле .Ние поне когато сме ходили на частно винаги е била излекувана  и не ми се е налагало да ходя няколко пъти.Не съм се замисляла че може и така да стане както при вас.Ами като цяло май лекарите си гледат работата и не им пука за клиентите им важно е да има текучество из кабинетите.Просто нямам и аз думи вече ........а и какво да правим и да се оплачеш няма да има файда никаква .

# 10
  • Мнения: 1 072
Питам се какъв е смисълът от здравните осигуровки след като така и така си ходиш на частно ?И защо има толкова некадърни лекари ?Втори път вече ни е предписано лечение без да има ефект от него -първият път изписал слаб антибиотик а втория малка доза и детето се влошава и какъв е резултата ходене по други лекари понеже и да си искам направление няма кой да ми го даде
Лили, а ти как разбра, че лечението е било неефикасно?
Иначе тук проблемът е разрешен по друг начин - имаш си твой доктор и на друг просто не можеш да отидеш. Няма такова нещо като "Ще си платя и ще отида другаде".

# 11
  • Мнения: 2 731
ами как разбрах отидох на частно при друг лекар и той ми каза че този антибиотик се пие на 8 часа а не на 12 и нищо не е подействал.Не знам как е там тук също си имаш лекар и той трябва да те лекува но също така има и лекари на частна практика и можеш когато искаш да отидеш на преглед.След като виждам че детето ми не е добре а неговият лекар не ми дава направление за специалист какво друго да направя?

# 12
  • Мнения: 5 500
Защото здравната каса е една голяма пирамида Mr. Green защото някой трябва да взима едни пари и да се вози в едни коли, ей за туй! И ей за туй аз не ги ползвам, но за съжаление и аз си плащам осиг.  #2gunfire щото живеем в такава държава и защото положението тук няма да се оправи и поевропейчи още два века!!!

# 13
Защото здравната каса е една голяма пирамида Mr. Green защото някой трябва да взима едни пари и да се вози в едни коли, ей за туй! И ей за туй аз не ги ползвам, но за съжаление и аз си плащам осиг.  #2gunfire щото живеем в такава държава и защото положението тук няма да се оправи и поевропейчи още два века!!!
    Ами то този начин на организация на здравеопазването е взет точно от тях...Недей да мислиш, че в другите държави е много по-различно - направления не се дават "ей така", по желание на пациента. Който не е доволен и има възможност, си прави допълнително осигуряване. А по принцип "най-добрия лекар" е последния, защото например човек вече оздравява от дадено заболяване след като е ходил на "сто места" и лекарят има информация  за лечението проведено от колегите преди него... Тогава е най-лесно да кажеш: Колегата не е лекувал правилно до сега Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 585
Защото здравната каса е една голяма пирамида Mr. Green защото някой трябва да взима едни пари и да се вози в едни коли, ей за туй! И ей за туй аз не ги ползвам, но за съжаление и аз си плащам осиг.  #2gunfire щото живеем в такава държава и защото положението тук няма да се оправи и поевропейчи още два века!!!
    Ами то този начин на организация на здравеопазването е взет точно от тях...Недей да мислиш, че в другите държави е много по-различно - направления не се дават "ей така", по желание на пациента.
Не сте прави, поне тук това не е така. Тук, в Гърция, НЯМА "направления". Има различни осигурителни каси, които покриват визити при свободно практикуващи. Има и държавно здравеопазване (НЯМА ДЖ.П), но специално за децата, хората тук предпочитат да си изберат частник и да работят с него за всичко-ваксини, заболявания и т.н. И ако всичко е наред остават при него докато децата им станат на 15-16 години.
Във всеки един момент пациента може да отиде свободно при който иска специалист без никакви "направления". Просто си взема книжката и си отива. Дори и в болница (но със записване). Разбира се и тук има проблеми ( и то много), но пациента има избор ( и то голям). От друга страна тук здравните вноски (+ пенсия) започват от 5000 лв на година и нагоре и са задължителни не по гражданство, а по пребиваване.

 Така наречената здравна система в БГ е един компромис, който 99% от времето работи САМО  в ущърб на болният. Едно недоразумение, насърчаващо некомпетентните да крадат.... .

Последна редакция: чт, 01 дек 2005, 11:22 от Birdie

# 15
  • Мнения: 1 072
Тук лекари на частна практика няма. Имаш лекар - той е. Може да поискаш второ мнение според мен, но само ако е за нещо наистина опасно.
Въпросът ми как разбра беше точно заради факта, че си отишла на друг доктор. Защо неговото мнение го приемаш веднага, ами ако първо беше отишла при него, а после при първия? В листовката на антибиотика какво пише за дозировката? В аптеката какво казаха? Освен това всеки случай е индивидуален. Моето дете е пило едип път антибиотик и ми казаха "три пъти на ден, вие сметнете през колко часа, няма нужда да го будите нощем". Отделно, един антибиотик почва да действа след едно денонощие. Той не е панацея. Ако си чакала подобрение след 2 часа е естествено да няма ефект. Може да е почнал да действа чак след като си отишла при втория доктор и ти да си решила, че ТОЙ те е помогнал, а не първия. Отделно, ако е било вирус антибиотика е абсолютно безсмислен. Една вирусна инфекция минава от само себе си за 3 дни. Може просто да са минали тия дни и детето да се е оправило от само себе си. Не знам какъв е случая, както виждаш има много фактори, които влияят, за да се оцени току така кой ти е помогнал и кой не.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Системата е скапана. И за това има толкова много частни кабинети и клиники.
Аз предпочитам да си платя, отношението тогава е съвсем друго... Не се чака по 2 часа пред кабинета за предгед 10 мин. (щото отвън чакат още 10 пенсии, примерно) и писане (и отчаяни опити да се оправи със софтуера)- 15-20 мин. Отнасят се с повече уважение, прегледът е по-обстоен и отговарят на всички въпроси. И изобщо правят всичко за да ги потърсиш отново. А като помоля джипката за талон, отговорът е винаги един и същ- този месец свършиха. И все гледа да ни спести талоните! Даже ми е препоръчвала да отида на частно!...  #Crazy #Cussing out

# 17
  • Мнения: 2 731
Sara JK тук нещата са доста по -различни радвам се че не си попадала в подобна ситуация иначе нямаше така да реагираш.И не сме пили антибиотика 2 часа и да чакам детето да скочи пихме го цели 10 дена изписан от първият лекар да се пие през 12 часа в упътването пишеше да се приема на 8 но аз не съм лекар нали и трябва да имам доверие на този който го е изписал -питах го пак на 12 часа ли отговора беше да на 12.След десет дена отивам при същия и понеже и прави изследване на кръвта резултатите не са добри и какво решава без да я преслушва решава  да изпише друг антибиотик това страшно ме вбеси ами ако и след него ефекта е същия и за това отидох на частно в резултат на което ми казаха че е малка дозата която е изписана и ефекта от него е нищожен.И така сега се лекуваме пак .

Общи условия

Активация на акаунт