Флоренция-Милано

  • 7 358
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте,

прес юни ще пътувам от Флоренция до Милано (летище Бергамо) за полета на Уиз в 13.25 ч.

Има ли някой, който е правил подобно пътуване да ме посъветва кой е най-сигурния, удобен и евтин начин на придвижване. 3-ма човека сме.

Рент а кар или влак е по-добре? Как точно се стига до летището в Бергамо и кой е на-евтиния вариант, ако пътуваме с влак.

Благодаря предварително на всички.

# 1
  • Мнения: 2 241
Влакът Флоренция- Бергамо е 57,70 евро. Продължителност на пътуването 2:58 часа.
Има опция Флоренция- Милано за 29,50 евро (3:35 ч.) и от там 9,90 евро шатъл до летището.
Ако не сте купили още билетите, защо не летите от Форли?

# 2
  • Мнения: 72
Благодаря за отговора!

За съжаление вече са купени билетите и са направени резервациите за Флоренция. От Форли се лети в петък, а полетът от Милано е в събота. Мислех даже да вземем по-евтиния полет на Райън, но е много рано сутринта в събота и няма как да се придвижим. По-евтиният влак, който предлагате, май тръгва късно от Флоренция. Незнайно защо не мога да се справя с Trenitalia.it?

А с кола под наем много ли е рисковано? Сигурно трябва да се вземе от предния ден, за да се успее за самолета?

# 3
  • Мнения: 2 241
Не съм използвала рент а кар и не мога да помогна. Бях пускала скоро тема по въпроса, но в крайна сметка се отказахме, тъй като искат големи депозити.
Ако имате кредитна карта, не виждам проблем.

# 4
  • Мнения: 2 483
Най-удобният ви транспорт несъмнено е с влака-стрела. За произволна дата 09 юни 2011 към момента разписанието е следното - от Firenze Santa Maria Novella до Milano Centrale FRECCIAROSSA има в 08, 09 и 10 ч. Пътуването е час и 45 м. Цената на билета е  Crazy 53 Е. Ноември беше 52  Wink

В Милано, като застанете с лице към централния вход на гарата, от дясната й страна тръгват шатъл-бусовете за Малпенса и Орио ал Серио (Бергамо). Пътуването е около час. Билетът май беше 10 Е, но не помня с точност. Мисля, че за три билета имаше отстъпка

# 5
  • UK
  • Мнения: 1 334
http://www.ferroviedellostato.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid=1d85c … 000003f16f90aRCRD

probvai na tozi site,az gledah  predi sedmica bileta izlizashe 19 evro (kolonka MINI, kogato ti dava vazmojnite alternativi)

# 6
  • Мнения: 72
Благодаря ви, страхотни сте!

Последният линк, който маймунка е публикувала, е много полезен. Последно има дати до 11.06, но се надявам да пуснат и по-късни. цената засега за събота е 19 евро, което е супер. Този влак "La Frecce" специален ли е? На нормалните влакови гишета ли се купуват билетите?

Някой ползвал ли е mini офертата, при която сер закупуват ефтини билети 2 дена преди тръгване на влака?

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 334
Zvezden prah, mislia che na 17 uni smeniat razpisanieto na vlakovete i za tova niama za po-kasni dati.
Mislia che "mini" biletite mogat da se kupiat online,ot mashinite za bileti na garata, po telefona i t.n., no ideiata e che sa ogranichen broi  i e vazmojno v denia na patuvaneto da ne sa nalichni i da triabva da platish redovnata cena na bileta.

# 8
  • Мнения: 2 483
Не е от обикновените влакове - Frecciarossa и Frecciargento са влакове-стрела. Специално на флорентинската ЖП гара Firenze SMN се продават на отделно обособени гишета от тези за Regionale влаковете. Няма как да ги объркаш.

Уж изчетох всичко, но не видях в условията на офертата MINI, че билетите се продават 2 дни по-рано, ако има свободни места. Би ли копирала къде го четеш това?


Ето как изглежда Frecciarossa-та

# 9
  • Мнения: 72
Ето описание на оферта Мини. Най-късното закупуване на билети от тази оферта е полунощ преди датата на заминаване  Peace

http://www.ferroviedellostato.it/cms/v/index.jsp?vgnextoid=4420c … 000003f16f90aRCRD

# 10
  • Мнения: 72
Някой купувал ли си е билет за влака чрез trenitalia.it по интернет? Дали приемат кредитни карти, издадени в България?

# 11
  • Мнения: 2 483
Ако кредитната ти карта е Visa/Mastercard/AmEx не виждам какво общо има това, че е издадена в българска банка  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 72
О, има голямо значение. Някои сайтове позволяват, други не.

Четох, че доскоро в trenitalia.it не е било възможно да се пазарува с американски кредитни карти, но дали важи и за български ???

# 13
  • Мнения: 2 241
Има значение, ако картите са Visa electron например.
Visa classic, Master card и American express се приемат навсякъде.

Иначе, аз лично не бих букнала през сайта на Трениталия. Не виждам смисъл просто. Купувам билетите от гарата, от машинките self service.

# 14
  • Мнения: 2 483
Не съм убедена, че за Фречите може да се купи билет от self-service машинките, защото билетът върви задължително със запазено място. (а звездния прах май именно с тях ще пътува)

Visa electron не е кредитна карта в пълния смисъл на думата.

Всички карти, изброени и от Диамантчето, и от мен, се приемат по цял свят, ако ще и в Бангладеш да са издадени.

Общи условия

Активация на акаунт