Машина за хляб -41част

  • 80 147
  • 749
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Благодаря! Simple Smile Козунака стана идеален, но всичко го искат по-сладък и ще си купя течен подсладител утре, че освен че ще загори отвън се опасявам да не стане глетав, ако сложа още захар.  Peace

Много съм доволна от Huxol (не знам с другите подсладители как се получава).

# 331
  • Мнения: 1 054
Ще го имам предивд, благодаря. До сега не съм купувала никакъв. А и козунак не бях пускала в машинта, де Wink

Сега е ред тестото за пица да посети машинката. Ако и то стане както като си го меся на ръка направо ще черпя всички по една пица  Joy

# 332
  • Мнения: X
Ще го имам предивд, благодаря. До сега не съм купувала никакъв. А и козунак не бях пускала в машинта, де Wink

Сега е ред тестото за пица да посети машинката. Ако и то стане както като си го меся на ръка направо ще черпя всички по една пица  Joy


Пу първа за пицата! Ох, половинката не обича пица и правя много рядко, но след празниците ще се почерпя с домашна пица (навън не съм яла от ученическите години).

# 333
  • Варна
  • Мнения: 61
Да ви питам нещо - някой да е правил хляб от просо? Аз редовно експериментирам, правя си разни смески от брашна, ползвам пшеничо, овесено, царевично, лимец, ръжено, тиквено, ленено и т.н в различни комбинации, хлябът винаги е различен и много вкусен. Сега обаче смесих пълнозърнесто пшеничено брашно с брашно от просо и хлябът стана горчив.  Rolling Eyes Не много, но си нагарча. Не мога да разбера дали е нормално или брашното ми нещо е развалено. Някой с опит?

# 334
  • София
  • Мнения: 62
alys ,каква част от захарта в козунака заместваш с подсладител?/моята рецепта е с 150гр. захар/

# 335
  • Мнения: 2 751
Мацки, не мога да изчета 43 страници, та...пробвам да направя кекс в машината за хляб, отскоро я имам.
Правя по 3 уж прости рецепти, обаче или ми остава супер тестен, или изобщо не се изпича, последния път чак потече една част  Shocked
Има ли някакъв "чалъм"?  newsm78

# 336
  • Мнения: 2 180
BubolecheMeche, на една от снимките ти се е изпотил обектива, ама на мен и екрана, че и цайсите се запотиха! То голям разкош бре! Аз като омазах хляба, не смея да мечтая за козунаци.  Laughing

# 337
  • Мнения: 7 779
Мацки, и котараци има  #2gunfire не мога да изчета 43 страници, та...пробвам да направя кекс в машината за хляб, отскоро я имам.
.........
Има ли някакъв "чалъм"?  newsm78

# 338
  • Мнения: 2 751
bongo_2007 , ма как можах да те пропусна  Outta Joint
 Hug Crazy

# 339
  • Мнения: 3 743
Мацки, и котараци има  #2gunfire не мога да изчета 43 страници, та...пробвам да направя кекс в машината за хляб, отскоро я имам.
.........
Има ли някакъв "чалъм"?  newsm78

Е, момичето не е чело предните 43 страници Wink

# 340
  • Мнения: X
alys ,каква част от захарта в козунака заместваш с подсладител?/моята рецепта е с 150гр. захар/

Слагам 50 г захар и 1 с.л. (15 мл) подсладител. Може и още подсладител да се добави, но като има стафиди, ми е достатъчно сладко. Това е за 500 г брашно. Пише, че 7,5 мл подсладител се равнява на 100 г захар. Ммм... според мене, ако сложа 250 г захар, ще стане по-сладко, но пък няма да ми втаса.

Мацки, не мога да изчета 43 страници, та...пробвам да направя кекс в машината за хляб, отскоро я имам.
Правя по 3 уж прости рецепти, обаче или ми остава супер тестен, или изобщо не се изпича, последния път чак потече една част  Shocked
Има ли някакъв "чалъм"?  newsm78

Има сполучлива рецепта на Танита, а също Аелис наскоро показа сполучлив кекс. Мисля, че разковничето е в това, да не се прекалява с количеството. В печката можем да си опечем и по-голям кекс, но в машината трябва да се намали. Последната рецепта, която четох беше - 175 г захар, 175 г брашно, 175 г масло, 1,5 ч.л. бакпулвер, 3 яйца и 3 с.л. какао, но не съм я правила.

Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 19:47 от Анонимен

# 341
  • София
  • Мнения: 62
alys,

Много ти благодаря!

# 342
  • Мнения: 383
И аз имам молба Simple Smile, може лц някой да ми даде рецепта за тесто за сполучлив козунак, който да се омеси в машината, а да го опека във фурната на плитка и с плънка? Има ли някакви трикове, за да стане по-добре?

 
 newsm78 опитайте и с  тази рецепта


 Hug поздрави за всички  Hug

# 343
  • Мнения: 3 743
Ердинч, искам специално да ти благодаря  bouquet
Преди няколко дни се престраших за втори път да направя хляб /след първия ми провал, само мъжът ми правеше хляба вкъщи/ следвайки твоите инструкции за това как трябва да изглежда тестото и добавяйки суп. лъжица лимон, и резултатът беше уау, мек и въздушен хляб на конци Crazy. Не можех да повярвам на очите си.
Затова и козунака ще пробвам по твоята рецепта /пак ми е за първи път/ Blush. Козунакът, ако се прави само в машината става ли на конци по тази рецепта Thinking

# 344
  • Мнения: 1 054
BubolecheMeche, на една от снимките ти се е изпотил обектива, ама на мен и екрана, че и цайсите се запотиха! То голям разкош бре! Аз като омазах хляба, не смея да мечтая за козунаци.  Laughing
Хехехе, то това беше част от магията... Да се види, че е горещ Grinning Това ми е основния недостатък и с хляб и козунак и с всичко.. Не мога да чакам да "дръпне" поне мъъъничко!!!  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт