Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 апр. 2011, 14:25 ч.

Рак на белия дроб

• 153 243
  • 694
  •   2
Отговори
# 690
Здравейте отново.Състоянието на майка започва да се влошава.От две седмици и се възвърнаха първоначалните симптоми-кашлица,липса на апетит,чувство на отпадналост и от два дена болки в кръста.Резултата от последния скенер от оня ден показва увеличаване на тумора и разпостраняване на разсейките😢.Лекаря каза,че явно вече не и действа таргетната терапия и ще и я сменят с химията по здравна каса,която е назначена за 26.09.На майка нямах смелоста да и кажа за разсейките,само за тумора.Явно бонуса и на добри дни се изчерпа 😠.Какво ни очаква?Знам,че ще е трудно и при всеки е различно,но каквото и където да чета за жалост крайния резултат е един при всички.Искам да знам всичко,малко или много да съм подготвена,ако за такова нещо изобщо някой може да се подготви.

Не искам да бъда груба,но няма такова нещо като излекуване от рак на белия дроб...Минах по този път,страшно е.Знам човек се надява до като е жив,до като диша.След неравна битка с рака...моя съпруг почина.Ниско диференциран недребноклетъчен рак на белия дроб (NSCLC – Non Small Cell Lung Cancer) плоскоклетъчен невроговяващ.Мъката е много голяма Cry Беше само на 50 години,а се надявах да остареем заедно.Няма отърване от тази болест.Направих всичко...Ужасно е.Бъдете силна,прегръщам Ви.Heart

# 691
Марго, съболезнования.

# 692
Мъжът ми е с аденокарцином на бял дроб с разсейки в шест лимфни възела ,трети В стадий. Като изключим кашлицата ,други симптоми няма . Беше на работа в Германия ,когато го диагностицираха ,тук се лекува . Затова и пиша ,сравнявам разликите в мненията на лекарите у нас и тук . В болницата се запознахме с хора ,които живеят над пет години след поставяне на диагнозата ,които са в прекрасна физическа форма . Един месец правиха изследвания кои са подходящите медикаменти и ги изчисляват с точност до милиграм ,съобразно килограмите . Всеки един от лекарите ни повтаря -много храна,сладко,пържено , млечни продукти. Единствено ограничение -никакви сурови и полусурови меса и риби . Препоръчаха да готвя с много мазнина . Другото съществено-забраниха категорично добавките за укрепване на имунната система . Казаха ,че като профилактика е добре , но по време на химията правят поразии . Изписаха му таблетки за предпазване на стомаха ,магнезиев препарат ,таблетки против гадвне и повръщане -по два вида ,при слаби и силни оплаквания . И двата препарата,които му вливат ,ги има и в България . Сега завърши първия цикъл на вливките . Чувства се превъзходно . Кръвните изследвания са в норма . Притеснявам се за лъчетерапията , която ще започне другата седмица . Можел да пострада хранопровода ,защото лимфните възли са близо до него .
Надявам се да съм била полезна .

# 693
Мъжът ми е с аденокарцином на бял дроб с разсейки в шест лимфни възела ,трети В стадий. Като изключим кашлицата ,други симптоми няма . Беше на работа в Германия ,когато го диагностицираха ,тук се лекува . Затова и пиша ,сравнявам разликите в мненията на лекарите у нас и тук . В болницата се запознахме с хора ,които живеят над пет години след поставяне на диагнозата ,които са в прекрасна физическа форма . Един месец правиха изследвания кои са подходящите медикаменти и ги изчисляват с точност до милиграм ,съобразно килограмите . Всеки един от лекарите ни повтаря -много храна,сладко,пържено , млечни продукти. Единствено ограничение -никакви сурови и полусурови меса и риби . Препоръчаха да готвя с много мазнина . Другото съществено-забраниха категорично добавките за укрепване на имунната система . Казаха ,че като профилактика е добре , но по време на химията правят поразии . Изписаха му таблетки за предпазване на стомаха ,магнезиев препарат ,таблетки против гадвне и повръщане -по два вида ,при слаби и силни оплаквания . И двата препарата,които му вливат ,ги има и в България . Сега завърши първия цикъл на вливките . Чувства се превъзходно . Кръвните изследвания са в норма . Притеснявам се за лъчетерапията , която ще започне другата седмица . Можел да пострада хранопровода ,защото лимфните възли са близо до него .
Надявам се да съм била полезна .

Здравей,
Не съм експерт в тази област, но това за мазнината и сладки, пържени храни не ми звучи много добре. До колкото знам, сладкото влияе на тумора да се увеличава, също така мисля, че по-скоро е полезен зехтина, авокадото, но не и пържено и много мазно. Доцентката в Дървеница препоръча повече плодове, зеленчуци, кръстоцветни зеленчуци, средиземноморска храна и берита - боровинки, къпини, малини... Също така каза и куркумата, че помага.

# 694
Повече вярвам на немците . Аргументите им ми прозвучаха добре . Казват , че най-важното е да се запазят килограмите и да не се отслабва с повече от 5 кг по време на терапията . Когато обяснявах,че има завишени стойности на кръвната захар , ми отговориха . Не ни интересуват те, важно е да противодействаме на рака . С другото организма ще се справи . 80 % от захарта храни туморните клетки, но другите 20 са съществено важни и дават неоценима енергия .
Всъщност убеждават ме лицата и състоянието на болните . Вчера говорихме с един молдованец , седма година живее и между престоите в болницата води пълноценен живот . Така избрахме да следваме стриктно техните указания .

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт