Отговори
  • Мнения: 786
Здравейте!Споделете вашите преживявания около момента в който най-накрая бебето се получи?Наистина ли според вас сами си избират момента във времето или е просто случайност?

# 1
  • Мнения: 213
Да,според мен има такова нещо,че сами си избират момента Simple Smile Ние,например имахме готово име за момиче,а не за момче.При нас се получи сравнително бързо,но го мислихме и искахме от доста повече време(преди опитите).Според мен няма случайни неща Heart Eyes Всеки върви по собствения си житейски път и следва някаква карма Simple Smile Heart Eyes , a трудностите са за това,за да ни научат на нещо,понякога от нас се изисква доста повече търпение в един или в друг смисъл,докато се осъществят плановете ни....

Последна редакция: нд, 10 апр 2011, 17:51 от ♥ Val ♥

# 2
  • Мнения: 786
Така е наистина!Аз съм чувала толкова много истории за това как много двойки се отказват и точно тогава става чудото!!!!!Нека повече майки споделят преживяването си за да повярваме че няма невъзможни неща и че те се случват дори когато сме изгубили надеждата....

# 3
  • Мнения: 786
Е хайде сега-никой не иска да разкаже....а толкова пъти съм го чувала това -"то бебето само си избира момента"-явно дори и тези които са го споделили не са вярвали достатъчно....

# 4
  • Мнения: 1 516
Силно вярвам ,че бебето само си избира кога да дойде... Не спирам да си мисля за мои познати , които са бременни след 4 години опити - без лекарска помощ и с голяма вероятност увредена сперма на мъжа . Чудеса стават всеки ден !

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 839
И аз мисля ,че бебето си избира момента. Все пак то не е някаква случайност - появява се точно при нас, точно то...
При нас също мина време, докато се получи. Имахме и доста обезкуражаваща спермограма, обмисляхме по-сериозни изследвания, но преди това се оставихме малко по течението - миналото лято, таткото ходи на концерт, излизахме с приятели по-честичко, правихме любов без да треперя над тестовете за ову и температурата, без да лежа по 15-20 мин. след това или да правя свещ и т. н. И... точно тогава бебчо се появи.
Успех на всички, които мечтаят за бебе   bouquet

# 6
  • Мнения: 806
Моята бременност беше случайна.  Нищо различно, нищо ново ... даже се учудих как забременях.  Та и аз като вас вярвам, че то само си избра момента. 

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Според мен съжалявам ако разбия мита за това, че бебето си избира кога да дойде ще ме извините. При нас е имало много моменти в който и само можеше да дойде.......но не дойде. Мисля, че когато някоя двойка има проблеми щъркелът не може да помогне. За всички останали може и да важи това правило. Успех момичета   bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 786
mierin и аз мисля по-скоро като тебе вече !защото толкова пъти сякаш съм усещала че ако е трябвало да се появи досега щеше да се появи -при нас става въпрос за второ към този момент толкова ли не си избра момента това второ бебче....-имаше толкова възможности..не знам вече...

# 9
  • Мнения: 42
БЛИЗНАЧЕ, почти всеки ден по сто пъти си повтарям, че най-важно е спокойствието и положителната нагласа. Някъде бях чела, че изключително важен за бебеправенето е един от хормоните на щастието (само дето не помня кой точно) - това което изведох като извод за себе си  от статията е, че е важно да си търсим положителни изживявания, за да предизвикаме този хормон и постигнем мечтата си за бебче. Може би, точно това е и причината при доста момичета бебчето да идва, когато са спрели да го мислят ,изключвам варианта, когато двойката има репродуктивни проблеми. Макар че имам познати, които бяха с доста сериозни проблеми, имаха два неуспешни опита чрез Ин витро, при  третия опит съдбата ги дари с две близначета, а шест месеца по-късно жената забременя отново - съвсем естествено и неочаквано (дори малко се бяха стресирали) , но днес имат три малки палави ангелчета.
Дори спокойния начин на живот изпълнен с положителни преживявания да не помага особено на бебче да влезе в живота ни, то със сигурност не би навредило.  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 10
  • Мнения: 786
pilleto  съгласна съм и с теб за положителните дейности които ще ни донесат радост а оттам и очакваното щастие и бебче....
В този дух споделете -вие с какви дейности се разсевате за да не мислите и вманиачавате?Мисля че ще бъдете много полезни!Аз лично гледам да правя повече разходки и да си говоря с приятелки и познати за други неща а не за бебета!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Никой неможе да каже дали бебето избира момента или просто с помоща на медицината сме помогнали на бебето.
Първият път станах мама след лечение на стерилитет и ходене по лекари и пиене на лекарства и операция от варикоцеле. След две години опити видях двете черти.
Вторият път решихме да опитаме ей така...без да ходим по лекари и ако стане - стане. На 5-6 месец от началото на опитите чак се изненадах, че видях двете черти. И сега си чакаме втората приказка.
Дали те са избрали момента....или нашия момент е дошъл да посрещнем децата си незнам.

# 12
  • Мнения: 1 516
ХераHug ... напомняш ми за една друга тенденция след дълго правено бебе , второто да дойде след относително малко време ( сравенено с първото ) .

Ако ми позволиш едно лирично отклонение - много ми липсвате ти и  всички от Фотошопската тема , ама пусто не намирам 3 минутки да се отдам на любимото си хоби. С радост ще видя последните ти творби - Може и на лични  Hug Hug Hug Оспамих ... Близначе дано да ми простиш  Embarassed


# 13
  • София
  • Мнения: 1 197
факт е , че когато ние най - накрая бяхме готови - бебето не се появи повече от година Rolling Eyes след разни открити и лекувани проблеми /включае варикоцеле - месец по рано/  в месеца в който най - малко, чисто медицински имаше вероятност да се получи, но за сметка на това най - много вяра и надежда - наша и на роднини и приятели  Peace аз видях положителния тест. сега около мен прехвърча едно усмихнато малко чудо Peace вече се борим за второ от 10 месеца, но знам и вярвам че ще се получи когато сме готови и вярваме и когато му е времето, затова основно се моля за вяра и търпение Peace

# 14
  • Мнения: 806
Атадар - късмет!

Точно, че не се получава когато сме готови.  Божия работа.  Дали писано или не, в крайна сметка ще дойде или няма когато и ако реши.
Кой да ти каже точно как става?

Общи условия

Активация на акаунт