Нали се бяхме научили

  • 720
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 270
Ние сме на година и седем месеца. По принцип като сложа дъщеря си на гърне после ми е трудно да я вдигна hahaha. Може да стои с часове. Но днес отказва да седне, тича по голо дупе и ака права ( с извинение) Close. Това до сега не се е случвало. Понякога дори си казва, че иска гърне. Въпроса ми е, дали това е нормално и безобидно. Трябва ли детето да е травмирано, за да отказва да ползва гърнето? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 414
това понякога се случва, ако детето е учето от много малко на гърне. имам 2 приятелки с такъв проблем. децата си ходеха на гърне от 8-9 месечни и изведнъж на година и нещо почнаха да си пишат и акат в гащите. сега едното е на 2, а другото на 2, 5 и отказват да ходят на гърне. надявам се, при вас да не е такава ситуацията. иначе решението май е да се изчака.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
И аз мисля, че не трябва да се насилва. Моя юнак е на вашата възраст и гърнето все още си го слага само на главата - въобще не иска да седне на него. Имах подобен проблем с каката, която на тази възраст я борех за цялостно махане на памперса. Прибери гърнето за няколко дни и виж дали детето само ще го потърси.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ние сме на година и седем месеца. По принцип като сложа дъщеря си на гърне после ми е трудно да я вдигна hahaha. Може да стои с часове. Но днес отказва да седне, тича по голо дупе и ака права ( с извинение) Close. Това до сега не се е случвало. Понякога дори си казва, че иска гърне. Въпроса ми е, дали това е нормално и безобидно. Трябва ли детето да е травмирано, за да отказва да ползва гърнето? Thinking

Не се притеснявай - ще премине, ние бяхме по същия начин лятото.. точно когато решх да я отвиквам от памперса.. е още сме си с памперс, но гарнето си го приема и голямата работа само там я прави. Моя съвет е скрий гърнето за известо време, ама въобще не й го предлагай.

# 4
  • Мнения: 1 866
Щом прави така, значи не е готово детето и явно ти го показва.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
  И ние имаме подобен проблем.Алекс е на 2.2 г., и до преди месец си казваше и седеше на гърне.Наложи се обаче да влезем в болница за 6 дни, а като се прибрахме, не искаше и да погледне гърнето. Само че аз реших друго/ понеже като ходехме на гости съм го слагала на тоалетна, а той много се радваше/ та започнах да го слагам у дома на тоалетната. Е, наистина много се радва.Първо го питам "Искаш ли да ходиш на тоалетната", и ако му се ходи направо тича.Та пробвай с голямата тоалетна, може да се получи и при вас.А ако не - не се притесявай, явно момента е такъв.
Само един съвет - не я натискай и не се карай, остави я сама да реши .

# 6
  • София
  • Мнения: 270
Благодаря ви! За щастие, нещата пак са както преди. Седим си на гърнето с часове и се сърдим, когато мама ни кара да ставаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт