Мамино синче

  • 23 736
  • 319
  •   1
Отговори
# 45
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Искам да кажа, че когато събирам мнения и гледни точки, това не означава непременно, че сляпо ще ги последвам. Тая глава защо ми тогаз? горната, долната ясно  Laughing
Така трябва да бъде, Дейв. Но много мъже просто следват сляпо давани и натрапвани им съвети от майките им, които дори самите те не са поискали. Все едно не могат или не искат да разсъждават сами, не знам.

# 46
  • Мнения: 1 726
Не вреди да се допиташ до някой по-мъдър, особено, ако той те обича и няма никога съзнателно да ти навреди.
Ей тук се корени истината!

За това писах по-горе, че заедин едно е добро, а за друг - лошо!

Нейното съзнание е едно, а съзнанието на жена ти е друго. За това по-малко съвети и по-малко вмешателства.

Аз и друг път съм го казвала, но ще се повторя:

"Пътят към ада е послан с добри намерения"
Много набързо ти давам реален пример:
когато се чудех дали да се разведа, естествено, допитах се до майка ми. Тя каза "Не знам. Ако не си твърде обезверен и нещастен в тази връзка, недей. Дете имате."
Три часа по-късно окончателно бях решил да се разведа.
Искам да кажа, че когато събирам мнения и гледни точки, това не означава непременно, че сляпо ще ги последвам. Тая глава защо ми тогаз? горната, долната ясно  Laughing

Наистина ми е интересно, ако искаш да отговориш, преди този разговр с майка ти в разговорите с жена ти казвал ли си и за варианта да се разделите, разведете? И какво беше отношението на жена ти за тази вероятност?

# 47
  • Мнения: 4 569
Дейв, ако на мен ми кажеш "Мама е най-важна за мен" директно те пращам при нея.

# 48
  • Мнения: 2 457
А когато реши да се ожениш, пак ли я попита дали да го направиш? На колко години си бил тогава?

# 49
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 Joy Joy Joy Айдеее, Ломбардо попадна под кръстосан огън.  Mr. Green

# 50
  • София
  • Мнения: 6 796
Дейв, ако на мен ми кажеш "Мама е най-важна за мен" директно те пращам при нея.
И аз.  Joy

# 51
  • София
  • Мнения: 346
http://www.vbox7.com/play:08b1b1cf

Тематичен виц!  Wink

# 52
  • София
  • Мнения: 2 840
Дейв, ако на мен ми кажеш "Мама е най-важна за мен" директно те пращам при нея.
И аз.  Joy
Аз, пък, ако съм мамата на Дейв, одма си го прибирам, хич пък няма да ви се разсърдя, като ми го пратите.

Мъжка майка съм. Свекърва ми е покойница, много млада си отиде, та никога не съм имала проблеми, но си давам сметка, че един ден хич не бих се цупила на определението "мамино синче". Мамин си ми е. Mr. Green
Мисля, че ще бъда ужасна, ужасна свекърва Laughing

# 53
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не вреди да се допиташ до някой по-мъдър, особено, ако той те обича и няма никога съзнателно да ти навреди.
Ей тук се корени истината!

За това писах по-горе, че заедин едно е добро, а за друг - лошо!

Нейното съзнание е едно, а съзнанието на жена ти е друго. За това по-малко съвети и по-малко вмешателства.

Аз и друг път съм го казвала, но ще се повторя:

"Пътят към ада е послан с добри намерения"
Много набързо ти давам реален пример:
когато се чудех дали да се разведа, естествено, допитах се до майка ми. Тя каза "Не знам. Ако не си твърде обезверен и нещастен в тази връзка, недей. Дете имате."
Три часа по-късно окончателно бях решил да се разведа.
Искам да кажа, че когато събирам мнения и гледни точки, това не означава непременно, че сляпо ще ги последвам. Тая глава защо ми тогаз? горната, долната ясно  Laughing

Сам по себе си отговорът на майка ти е бил в подкрепа на това, за което я питаш!
Послушал си я, развел си се! Това са хитрите внушения, иначе ако хукне да плюе снахата открито, ти сам ще я байпасираш (майка си).
В обикновения случай това е чиста проба манипулация. Не казвам, че майка ти е манипулатор, защото не я познавам. Но подобни съвети са ми до болка познати. А и понякога именно неизречено говори много повече, отколкото това, което е рекнато, пък и на висок тон, ако щеш!

# 54
  • Мнения: 62
Не вреди да се допиташ до някой по-мъдър, особено, ако той те обича и няма никога съзнателно да ти навреди.
Ей тук се корени истината!

За това писах по-горе, че заедин едно е добро, а за друг - лошо!

Нейното съзнание е едно, а съзнанието на жена ти е друго. За това по-малко съвети и по-малко вмешателства.

Аз и друг път съм го казвала, но ще се повторя:

"Пътят към ада е послан с добри намерения"
Много набързо ти давам реален пример:
когато се чудех дали да се разведа, естествено, допитах се до майка ми. Тя каза "Не знам. Ако не си твърде обезверен и нещастен в тази връзка, недей. Дете имате."
Три часа по-късно окончателно бях решил да се разведа.
Искам да кажа, че когато събирам мнения и гледни точки, това не означава непременно, че сляпо ще ги последвам. Тая глава защо ми тогаз? горната, долната ясно  Laughing

Наистина ми е интересно, ако искаш да отговориш, преди този разговр с майка ти в разговорите с жена ти казвал ли си и за варианта да се разделите, разведете? И какво беше отношението на жена ти за тази вероятност?

Да, та нали първо в семейството ми пролича, че не вървят нещата?
Мислихме, мислихме с жената (тя е невероятен човек, между другото), и до сега смея да твърдя, че се уважаваме много и вероятно тъкмо по тая причина беше трудно да се решим на развод.
Аз наистина не искам да се обяснявам много подробно.
Да, с жена ми месеци  наред живяхме с тоя въпрос.  Обсъждахме, коментирахме, мислехме какво да правим за напред.
Накрая се допитах до най-близките ми хора (начело с МАМАААА, урааа!), събрах мнения, седнахме пак с жената и се сложи край по взаимно съгласие. Беше ужасно, но явно е било за добро.

За Бога, не съм я питал "А пък мамо, моля, аз може ли вече да се оженя пъъък"  Joy

Сериозно, я по-спокойно  Laughing Нещо май май много ви се ще да съм мамин син дундурчо  Laughing
Лошо няма, но не желая да се доказвам зорлем Simple Smile

# 55
  • Мнения: 62
Не вреди да се допиташ до някой по-мъдър, особено, ако той те обича и няма никога съзнателно да ти навреди.
Ей тук се корени истината!

За това писах по-горе, че заедин едно е добро, а за друг - лошо!

Нейното съзнание е едно, а съзнанието на жена ти е друго. За това по-малко съвети и по-малко вмешателства.

Аз и друг път съм го казвала, но ще се повторя:

"Пътят към ада е послан с добри намерения"
Много набързо ти давам реален пример:
когато се чудех дали да се разведа, естествено, допитах се до майка ми. Тя каза "Не знам. Ако не си твърде обезверен и нещастен в тази връзка, недей. Дете имате."
Три часа по-късно окончателно бях решил да се разведа.
Искам да кажа, че когато събирам мнения и гледни точки, това не означава непременно, че сляпо ще ги последвам. Тая глава защо ми тогаз? горната, долната ясно  Laughing

Сам по себе си отговорът на майка ти е бил в подкрепа на това, за което я питаш!
Послушал си я, развел си се! Това са хитрите внушения, иначе ако хукне да плюе снахата открито, ти сам ще я байпасираш (майка си).
В обикновения случай това е чиста проба манипулация. Не казвам, че майка ти е манипулатор, защото не я познавам. Но подобни съвети са ми до болка познати. А и понякога именно неизречено говори много повече, отколкото това, което е рекнато, пък и на висок тон, ако щеш!

Добре бе - тя каза НЕ ГО прави. Аз го направих, Бах таз финна манипулаторка  newsm78

# 56
  • Мнения: 21 440
Дейв, ако на мен ми кажеш "Мама е най-важна за мен" директно те пращам при нея.


   В тая връзка, винаги ми е било малко странно как така примерно мъжът казва "ТИ си по-важна от мама!" или "Мама е най важна за мен!"...
   Това не са ли нЕкакви странни и лекинко извратеняшки работи... Любимата си е любима, мама си е мама - възрастна жена от която може да се вземе акъл или не, според обстоятелствата и толкоз... а  също и компания, приятел, човек с който да идеш на театър и така...

# 57
  • Мнения: X
Dave Lombardo ,наистина има жени ,които са много умели манипулаторки.
Не говоря конкретно за майка ти,все пак не я познавам....
Но има майки,които толкова добре познават синовете си ,и прекрасно знаят какво ,къде и как да кажат, че да стане на тяхната .Пък синчето да си мисли,че решението ...или мнението е негово.   Mr. Green

Цитат
но си давам сметка, че един ден хич не бих се цупила на определението "мамино синче". Мамин си ми е.
Ужас!   Laughing
Аз пък съм в другата крайност.Ако кажат за синовете ми,че са мамини синчета,това би било върла обида и за тях , и за мен.
Ако го кажат на тях, ще ми е обидно,че ги смятат за смотльовци,неспособни да се грижат за себе си и  за живота си...
А ако го кажат на мен, ще ми е обидно ,че ме смятат за некадърна майка,неуспяла да научи синовете си на нищо и се налага цял живот да са й до полата...

# 58
  • София
  • Мнения: 6 796
Аз пък не искам синът ми да е мамино синче. Какъвто в момента определено е, защото е вечно наврян в мен да ме гушка и целува.  ooooh! освен това са голямата ревност с баща си, ревнуват ме един от друг и е... Crazy
Искам един ден да обича и уважава жената до него. Аз каквото мога да направя ще съм го направила вече за него. Помощ само ако ми се поиска. Освен това от сега го юркам да оправя и да помага, така че ще й го предам научен на всичко, да няма оплаквания снахата.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 14:17 от Klemy

# 59
  • София
  • Мнения: 12 095
Дейв, ако на мен ми кажеш "Мама е най-важна за мен" директно те пращам при нея.


   В тая връзка, винаги ми е било малко странно как така примерно мъжът казва "ТИ си по-важна от мама!" или "Мама е най важна за мен!"...
   Това не са ли нЕкакви странни и лекинко извратеняшки работи... Любимата си е любима, мама си е мама - възрастна жена от която може да се вземе акъл или не, според обстоятелствата и толкоз... а  също и компания, приятел, човек с който да идеш на театър и така...
Извратеняшко е, как да не е, но тук е заложен един фалос и въпросът е чий ще бъде той. Mr. Green А онази, която го спечели ще може да го управлява и посредством него да се реализира в живота като мъж. Найс, а?

краси.мира При инфантилите проблема е тях самите, а не в майките им. Всеки човек след определена възраст избира дали да поеме отговорност за себе си и решенията си или не. Ако избере друг да поеме отговорност, то е все едно кой ще бъде този друг, а и кандидати винаги ще има- майка, баща, жена, защо не и децата. Такива умели манипулатори, каквито описвате няма. Има само хора, които предпочитат да са щастливо безотговорни и да останат вечно деца.

Общи условия

Активация на акаунт