Добър гинеколог в Русе?

  • 677
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Здравейте,
аз съм бременна в 6-иа месец и съвсем скоро ми предстои да се преместя да живея в Русе.Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог,който работи със здравната каса?
Малко ми е страшно,4е ще раждам там,защото никого не познавам,но се надявам всичко да е наред.
Благодаря ви...имам толкова въпроси

# 1
  • Мнения: 128
az sym stra6no dovolna ot Ulian Georgiev-rodih predi okolo 2 meseca !kakvito vyprosi ima6 6te se radvam da ti otgovorq

# 2
  • Мнения: 1 735
Здравей,jkaterina! Няма нищо страшно! Влез тук и попрочети :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24095.new;topicseen#ne
И заповядай на някоя от срещите ни   bouquet

# 3
  • Мнения: 532
Blagodaria mnogo za informaciata momi4eta Grinning
i za linka oste pove4e.
i 4eta tuk za ugovorka s aku6erka,s doktor...
za kakva to4no ugovorka stava duma to4no?
vsy6nost ne mi e mnogo iasno.
a mojete li da mi kajete kak stoyat nestata s prisystvieto na tatkoto po vreme na rajdane?
cheta tuk iz forumite,4e v Sf taksata e okolo150-200lv
kak e v ruse?
I kolko vsy6nost varianta ima za rajdane?
Zastoto v d4 e samo edin-v bolnicata,rodilno otdelenie.
pak blagodaria
i ostavam oste 999 te vyprosa za posle
Wink))

# 4
  • Мнения: 1 383
Значи...
В Русе можеш да родиш в държавната болница /АГ/ или в частната клиника Ескулап. В АГ забрави за присъствие на таткото, дори свижданията са забранени. Условията са прилични, като изключим банята и тоалетната. Повечето родилки ги слагат в едни големи стаи и бебетата са отделно, но има и 2 малки стаи с по 3 легла и една самостоятелна, където бебетата са при майката. Горещо ти препоръчвам втория вариант. Ако си здравно осигурена можеш да родиш там без да плащаш, но ако искаш да бъдеш при определен лекар трябва допълнително да се уговориш с него да присъства на раждането. Не всички лекари, които ще ти препоръчат работят в АГ, така че има известни ограничения. Не знам колко се плаща на лекар. Можеш да се уговориш с акушерка, което направих аз и при двете раждания, доволна съм. На акушерка се плаща 100 лв.
За Ескулап да каже Infinity. Ако искаш пиши и на лични.
За докторите оставям другите да се изкажат, аз нямам еднозначно мнение.
Лека бременност и се обади като дойдеш в Русе!

# 5
  • Мнения: 1 735
Blagodaria mnogo za informaciata momi4eta Grinning
i za linka oste pove4e.
i 4eta tuk za ugovorka s aku6erka,s doktor...
za kakva to4no ugovorka stava duma to4no?
vsy6nost ne mi e mnogo iasno.
a mojete li da mi kajete kak stoyat nestata s prisystvieto na tatkoto po vreme na rajdane?
cheta tuk iz forumite,4e v Sf taksata e okolo150-200lv
kak e v ruse?
I kolko vsy6nost varianta ima za rajdane?
Zastoto v d4 e samo edin-v bolnicata,rodilno otdelenie.
pak blagodaria
i ostavam oste 999 te vyprosa za posle
Wink))
jkaterina,както ти е споменала Цвети,аз раждах в Ескулап. Мъжът ми присъстваше-беше през цялото време до мен,за което много много се радвам! Нищо не се плаща за присъствие.Нормалното раждане струва 600 кинта.Секциото 700. Условията са несравними с АГ! Гледкат те като принцеска.Всеки ден те питат какво точно искаш за обяд и за вечеря!  Sunglasses
Имаш си всичко в стаята,ТВ,кенефа и банята в едно помещение-точно до стаята.Никой друг не го позва-само ти... Имаш шарени чаршафи на картинки,които биват сменяни често,при нужда.Дори не успях да ползвам моите си дамски превръзки-идваха да ми носят превръзки и лигнин редовно! Екипът се състои предимно от млади и симпатични хора  Grinning Акушерката например,идваше редовно да си лафим за разни глупости  Wink Абе ,много се радвам че родих там!
Подробности за раждането съм описала  в една друга тема.Та понеже не ми се пише пак ,можеш да хвърлиш едно око и там:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=47478.30
Успех и леко бременеене !
И като дойдеш в Русе,свиркай!  bouquet

# 6
  • Русе
  • Мнения: 785
И аз съм за Юлиан Гергиев newsm10! Винаги ще намери начин да те успокои, какъвто и проблем да имаш, никога не шашка излишно, като някои други...
Ако искаш таткото да присъства на раждането,  засега само в Ескулап  дават (както казва tsveti7). Аз нямам наблюдения за там - другите мами да кажат.
В държавното си е мизерно, но се изтърпява за 3 дена.
Относно уговорките с лекар/акушерка - може да го направиш в 8-9 месец, ако си се спряла на някого - просто да те наблюдава към края и да прецени кога да родиш (в негова смяна) или ако те изненада бебето, да му се обадиш да дойде (ама май не всички се отзовават).
Имай предвид, че Герогиев не изражда вече (работи само в кабинета си и със Здарвна Каса) и ще те насочи към друг (най-вероятно Зарзаланов, за когото не мога да кажа много)..., но в крайна сметка ти ще си избереш...иначе бих препоръчала Янков (лека му пръст Praynig)...та сега и аз се чудя newsm78.

# 7
  • Мнения: 1 735
Ася Шишкова ти препоръчвам аз. Много добре като специалист и много мила и внимателна като човек! Много съм доволна от нея.

# 8
  • Мнения: 120
Здравей. Минало е доста време от първия ти постинг, но все пак...Майка ми е акушерка в Русе. Аз също раждах там, въпреки че сега живея в София. Та когато е ставало дума за мен, тя винаги ме е водила при д-р Тончева. Сама реши дали майката не иска най-доброто за дъщеря си smile3503. Иначе не знам за "Ескулап". Мисля че имаха проблеми и бяха пред затваряне, но наистина не съм сигурна. В АГ-то, както са ти казали и другите, татковците-вън, но за мен така или иначе беше по-добре така. Желая ти леко раждане и здраво детенце Hug

Общи условия

Активация на акаунт