Откъде си купувате дрехи?

  • 25 461
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
И какви марки?

Не намирам нищо, което да ми грабне окото, купувам неща, горе-долу в моя стил, но не ми лягат на сърцето. Тук /Пловдив/ не намирам нужното разнообразие, за София може би ще ми трябват поне 2 дни, за да обиколя, което в момента ми е невъзможно, но явно ще трябва да се намеря начин

Също така, ако някой ходи на шопинг в Италия специално, ще се радвам да сподели повече информация   bouquet

# 1
  • Мнения: 28
Аз не си купувам някакви скъпи маркови дрехи.
Често пазарувам от Гранда на Капитан Райчо, Форума в Тракия, Халите, Покрития мост, подлеза на Централна гара, Мол Пловдив. Става въпрос за дънки, блузи, ризи и др.
Когато става въпрос за нещо специално като официални рокли, кюстюми др.  - София (въпреки, че вече и в Пловдив се намират доста добри официални неща).

ПП  Аз съм в Пловдив също  Peace

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 14:59 от muuu

# 2
  • Мнения: 419
От никъде. Лошо. Чакам да ми се отвори път в чужбина и от там купувам. Няколко години подред си поръчвам дрехи от чужди сайтове, но вече я спирам тази практика, защото много често това, което идва не е това, което съм си представяла като съм гледала картинката. В Пловдив на Главната има един бутик "Джет", преди от него си бях купила няколко много хубави рокли, но в последните години не съм видяла нещо интересно. Има една марка Massimo Dutti, която е нещо подобно на Зара, но една идея по-стилни дрехи и по-добро качество, съответно и цените са една идея по-високи. Такъв магазин има във Варна в Гранд мола, иначе не зная дали има в Пловдив, дрехите изглеждат като цяло добре, но още не съм купувала нищо. А ти като си от Пловдив, къде в Пловдив има аквааеробика?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз си купувам дрехи от магазините Mr. Green В Италия не съм ходила специално на шопинг, там не е много удачно за тази цел, защото си е скъпо. Ходила съм на екскурзия в Рим. Магазините са същите като в България. Ако тук не откриваш нищо хубаво, едва ли ще намериш и в чужбина.

# 4
  • Мнения: 5 577
Нося турски и български дрехи, от масови магазини. Имам и от втора употреба.

# 5
  • Мнения: 341
Има едни магазини с предимно китайски, български и турски стоки - евтини, заринати с боклуци, но се намират и добре изглеждащи неща.
Поръчвам и оттук: http://www.laredoute.fr/ , има намаления, има кодове за подаръци, но трябва да видиш таблицата със сантиметрите и размерите, за да не си вземеш нещо не като за теб. Не ти препоръчвам обувки от този сайт, освен ако не са над 100 евро и ортопедични Simple Smile
Втора ръка дрехи също си купувам, дори от такива магазини напоследък купувам повече (то колко повече, 1 дрешка месечно) - намират се много хубави неща.
В момента съм в период на изхвърляне на дрехи, които не съм носила повече от три години или не ми стават. От втората група напоследък се увеличиха, след като с години носех един размер, от няколко месеца съм заковала на 1-2 размера по-големи дрехи.
Иначе и аз трудно си намирам - нищо не ми хваща окото, ако намеря нещо, няма моя номер, а ако го има и нещото е дълъг ръкав или крачол - "дългото" на мен ми е късо, защото съм с дълги крака и ръце. За зимното време едва си намирам дрехи.
Яд ме е, че покрай тази чистка заминаха някои от любимите ми дрехи, но вече просто не мога да ги закопчея  Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 414
Аз си купувам дрехи от Sisley  и Elisabetta Franchi(за съжаление,не толокова често,колкото ми се иска  Blush) ,и от два магазина,които са малко по-забутани ,но имат много хубави неща-единият е биндсе сградата,в която се намира Co bar and dinner, а другия в Красно село.

Понякога и в Zara има хубави неща.

# 7
  • Мнения: 83
Зависи,всеки път различно-общо взето от където си харесам нещо на достъпни цени.В New Yorker и Teranova намирам доста интересни дрешки но не винаги.Има 2 магазина на 1вия етаж в Гранд,които продават също много готини дрешки.Ако обаче се търсят основно маркови дрехи,определено в П-в няма избор  Peace Освен Мис Сикти,Гес,Риплей и още някой друг бранд,не се сещам за нищо по-интересно тук  Tired В Хот Спот срещу Хепи също има хубави неща,и от там съм пазарувала   Peace

# 8
  • Мнения: 14 487
от асоса, от виктория сикрет - по-рядко напоследък, нещо не ме грабват.

масимо дюти наистина има хубави неща, но пак е относително, за зара също, макар доста неща да съм купила за последната година от там, от 100 неща, едно ще ми хареса.

най-голямо разнообразие с оглед на модели, цени и качество е асоса.  Peace

на мен по-голям проблем са ми обувките, последно със зор си намерих в моловете в софия черни обувки Tired

# 9
  • Мнения: 419
Вече спрях да поръчвам от Ла Редута, защото една част от дрехите, които идват са с криви шевове, с дефекти и имам чувството, че си слагат номерата както им скимне, обикновено идват уголемени.
Аз след като си написах мнението, се позамислих и допълвам. Рила стил имат поне по една хубава дреха на сезон. Има една българска марка Андрюс, май в повечето молове имат магазини, понякога имат хубави неща. За съжаление не са им много качествени платовете, размерите са малко умалени и всичко се шие за един тип фигура /видях една китайка, която каквото и да пробваше в магазина, й стоеше страхотно/. Преди много харесвах "Кредо", но само в София съм виждала техни магазини, а не обичам да ходя в София и така не знам последните години как вървят моделите. Имаше една марка, не съм сигурна Еста ли беше или Есте, имаха магазин в Пловдив и във Варна, имаха сполучливи модели, но нещо изчезнаха. Ниа До Радо имат прилични дрехи на прилични цени, май бяха пловдивска фирма. Луксима ми беше много на сърце, във Варна изчезна и помислих, че са фалирали, но бях пуснала тема във форума и момичетата отговориха, че съществува магазин в София /преди доста време обличаха говорителките от бтв новините/. Малко извън темата, но забелязвате ли, че говорителките по новините са с ужасни дрехи и масово им теснеят? Дика имат на пръв поглед интересни неща, но още не съм видяла жена, на която да стои особено добре дреха от тази марка. Има една марка Миро - много хубави и качествени, но поне във Варна продавачките бяха ужасни и аз и моите познати спряхме да влизаме, а явно и още доста хора, защото затвориха магазина. По едно време имаше аутлет на Макс Даниели /поне във Варна/ и имаше страхотни дрехи на смешни цени - панталони за по десетина лева, костюми за по 30-40 лв, но го затвориха и не разбрах измести ли се някъде или спря да функционира. Гери Вебер е хубава марка, но първо поне за мен цените са неоправдано високи и второ миналата година дрехите бяха с ужасно качество и според мен за България са започнали да ги шият в румънски гаражи, а цените са си все същите.
За обувки лошото е, че човек ако търси удобни, качествени и красиви, изборът става минимален, не само минимален, а и много скъпи. Пак добре, че в последните години излезе мода да не са в един цвят обувките и чантата.
Аз имам два въпроса, ще използвам мястото, ако някой случайно знае, защото не заслужават тема. От няколко години съм наумила да си купя плетени летни ръкавици с големи дупки и да сложа върху тях един кичозен пръстен с голям камък, но никъде не мога да намеря такива ръкавици - нито в интернет, нито на живо. И втория е към дамите, които през лятото носят шапки с периферия - как ги избирате, така че като духне вятър да не тичате да ги гоните? Аз от зор миналото лято вързах един шал върху шапката и заприличах на пчеларка, но така и не намерих друго решение.

# 10
  • Мнения: 341
Сега се сетих за Месалина, конфекция българско производство. Бяха качествени едно време, но отдавна не съм купувала нищо от тях, защото от няколко години цените им станаха безумни за типа и произхода.
Между другото, в споменатите от мен евтини магазини съм намирала поло и бодита с етикет на Ла Редут, а една от последните ми поръчки от този сайт беше произведена в България.
За обувки - не мога да си намеря и това е. Търся обувка на хубава подметка, с 2 см ток, водоустойчиви, с връзки - тип ученическа. Намирам прекрасни обувки от типа на това http://hipermag.com/files/gallery/obuvka14-4.jpg, но винаги на 10 см ток. Искам нещо, което не е на безумна за обувка цена, за моите разбирания това е до 120-150 лв максимум. От години масовите модели са пантофки на съвсем тънка гумена подметка, страшно плитки на петата и отпред на пръстите. Аз на такова нещо не мога да ходя.

Последна редакция: ср, 20 апр 2011, 12:07 от onnche-бонче

# 11
  • Мнения: 280
Изцяло от интернет пазарувам.Предимно от английски сайтове. Не си спомням от кога не съм влизала в магазин за дрехи или обувки newsm78.
Всичко нужно си набавям онлайн.Като се почне от дрехи и обувки,мине се през козметика и се стигне до техника Peace

# 12
  • Мнения: 16
Аз също си пазаря онлайн. За дрешки - asos, next и по-рядко Ларедут, за обувки следя намаленията в javari

# 13
  • Мнения: 293
Не търся някакви скъпи марки, по-скоро нещо различно, нещо винтидж... Явно не обикалям достатъчно. От Ларедут нищо не съм поръчвала досега, все ми се струва, че ще дойдат боклуци, но  разбира се може и да греша, не съм виждала нищо наживо

Дайте линкове към магазините   bouquet

# 14
  • Мнения: 14 487
ла редута като изключим марковите неща всичко останало е с доста посредствено качество. хубавите и качествени неща там са скъпите. не го препоръчвам за пазаруване Peace

винтидж според мен можеш да намериш в асоса - asos.com. настрой си валутата в британски лири, така е най-изгодно независимо от това каква валута ти е картата.

Общи условия

Активация на акаунт