кога след секцио забременяхте отново?

  • 6 024
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
здравейте!Имам детенце на 1 и 6м сега отново съм бременна в 7-мия месец.Моя доки каза че няма проблем, но аз доста се притеснявам понеже раждането ще бъде секцио и колкото времето до раждането наближава все повече и повече се притеснявам. Моля споделете своя опит..

# 1
  • Мнения: 9 467
формулировката май е неточна?
Rolling Eyes не виждам защо точно се притесняваш, щом вече си в 7-ми мес...

# 2
  • Мнения: 103
Еми аз забременях 7 месеца след секциото.Казаха ми,4е няма никакъв проблем,просто сега пак трябва секцио.

# 3
  • Мнения: 161
Здравей,
и аз съм почти в твоето положение, но гледам да не се притеснявам излишно. Щом като лекаря е казал, че всичко е наред предпочитам да му се доверя и да мисля позитивно. Притесненията ми са по-скоро как се процедира при планово секцио, защото смятам да не си плащам за услуга, която ми се полага по право. А и не ми се иска да лежа дълго време преди това в болница, за да мога да си гледам "голямото" дете. Така че не се тревожи. Веднъж си минала през секциото, ще се справиш и втория път. При мен втората бременност си беше мнооого планирана. И питах АГ-то кога най-рано мога да планирам второ дете след първото секцио по спешност - той каза 6 месеца. Така че спокойно се наслаждавам на оставащите месеци относително спокойствие Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 апр 2011, 17:58 от tigywigy

# 4
  • Мнения: 51
Аз забременях 8 месеца след секциото. Всички се нахвърлиха срещу мен, че било рано, трябвало да минат поне 2 години и т. н.... така че, не мисля че имаш основание да се притесняваш, почти си извървяла пътя!!! А за секциото, нали си знаеш, правили са ти вече!!! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 784
4г. след първото секцио. Сега ми се иска да родя естествено, но незнам дали ще ми се получат нещата... Thinking

# 6
  • Мнения: 753
Моите деца са с разлика 2г.8мес. - двете родени със секцио, малкият длес месец и половина прави 2г. Бих желала и трето - за него ми казаха да изчакам малкото да стане на 2 и тогава да забременявам /евентуално/.

# 7
  • Мнения: 1 054
2г. и 1м. ще е разликата между двете деца. Не са ми казвали, че е проблем. Съобразих се само с това да изчакам 1 година до второто забременяване. Малко късничко си се запритеснявала, така ще остави притесненията сега и мисли малко по-позитивно Simple Smile

# 8
  • Мнения: 79
Забременях 1 година и 6 месеца, не го планувахме толкова рано, но така се получи.
На теб определено ти е късно да се притесняваш вече. Повечето съображения на лекарите идват от това, че на раната е нужно 12 месеца за възстановяване, защото има риск от врастване на плацентата през прорез или не издържането на шева от преразтягане на матката. Но тези неща се установяват лесно с УЗИ. А от втората операция няма какво да те е страх, едва ли ще е по-различна от първата.
Успех и хубаво бебе  на финала  Peace

# 9
  • Мнения: X
Осем месеца след секциото. Simple Smile Сега, живот и здраве, за Коледа чакаме най-страхотния подарък! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 162
Благодаря Ви момичета за отговорите.Сигурно не съм се изразила правилно аз не се притеснявам от самото секцио-вече съм го минала и не е никак страшно, а от това че докито трябва да е добър а затова трябва да си избера екип иначе не се знае кои ще се падне...а и нали знаете все за нещо се притесняват бременните...Ако има мами с близка разлика между децата да пишат какви колички използват че нашето детенце не иска да върви самичко и мине някакво разстояние и иска да я взема....

# 11
  • Мнения: 9 467
Оооо, Диването-честито!  bouquet Лека бременност ти желая! Hug


peperudka01 има  колички за породени деца и такива, с приставка за возене на по-голямото..като това например:


# 12
  • Мнения: 753
Ето с този борд от снимката големият ми син се вози 10 месеца! Много леко ми беше /не на ръцете, де Wink/, но да приспя малкото или да свърша нещо Simple Smile

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравей, аз забременях 1 год. след секцио. Док. каза, че няма страшно, общо взето всички казват, че година след секцио-няма проблем. Само,че никой не може да знае какво ще е състояноето на матката/където е бил шева/ преди раждането. Гледам много много да не мисля за това. Надявам се на хубав край.
Успех на всички бременни  Hug

# 14
  • Мнения: 9 389
Разликата между двете ми деца е 1г и 8м.
Дефакто,колкото ще бъде и твоята.Няма от какво да се притесняваш,но няма да крия,че второто раждане ми беше кошмарно.Сега,връщайки лентата назад се чудя как оживях Tired
Варианта с количките е или да си купиш за породени деца,или да научиш голямото ти дете да ходи пеш.Аз лично предпочетох втория вариант.Сега е на 2г и почти 3м и не иска и да чуе за количка.
Трудно ще е в началото,но определено всичко е до организация.
Леко раждане!И,ако имаш въпроси насреща сме Laughing
Съдейки по себе си,само теми пусках преди да родя Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт