Подправки в саксии

  • 132 891
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122
Напълно съм съгласна с теб giger4e  Peace
Аз преди толкова цветя гледах на терасата, че се чудих къде да си сложа стол да им се радвам.
Тази година реших да съм по практична малко цветя и малко подправки
догодина ще си насея повечко подправки. Много им се радвах като покълваха  Crazy

# 16
  • Мнения: 3 634
Посадих си моите подправки и отделно сложих в една саксия малко лайка. Реших, че ако се развие добре и е ароматна мога да я използвам за естествен ароматизатор в антрето. Търсех нещо по-подходящо като аромат, но не намерих.

# 17
  • Мнения: 1 296
Момичета, аз бих ви посъветвала ако имате възможност да садите в керамични сандъчета. Нямам представа дали в момента се продават такива, аз ползвам едни доста стари. Принципно пластмасата в жегите така се нагрява, че се отразява неблагоприятно върху корените на самите насаждения. Но като компромисен вариант за един сезон, става.
Аз в цинкова кофа Embarassed от две години си отглеждам целина на терасата.

# 18
  • Мнения: 3 634
Аз в цинкова кофа Embarassed от две години си отглеждам целина на терасата.

Без да се отича водата?

# 19
  • Мнения: 1 296
Еее, как Laughing, кофата е пробита отдолу и е сложена в стар поднос. Иначе от влага ще загние.

# 20
  • Мнения: 363
Еее, как Laughing, кофата е пробита отдолу и е сложена в стар поднос. Иначе от влага ще загние.

АЗ пък насадих в кофа , без да е пробита чери-доматчета ,за ...красота  Simple Smile и много добре се чувстват

# 21
  • Мнения: 0
ОКТОПОДЧЕ, Stop ако искаш нещо да ти ухае в хола можеш ,мента ,лавандула, босилек а от билките мащерка страхотно ухае ,еньовче.Има много подходящи .Но само в глинени съдове това го знам от опит. Hug

# 22
  • Мнения: 1 296
А еньовче откъде може да се намери? Аз често си правя разни поръчки, но като че нямам спомени да го предлагат някъде newsm78

# 23
  • Мнения: 3 634
Да, за мента и аз мислех. Ето да ви покажа някои неща, които мисля да си купя следващия месец:

Ножица за подправки - http://www.amazon.co.uk/Kitchen-Craft-Herb-Scissors-Multi-Bladed … lid=1ORC17FS4VVY6

Керамична саксия за подправки с двойно дъно - http://www.amazon.co.uk/pots-watering-Fisheye-ceramic-flowers/dp … lid=1ORC17FS4VVY6

Цинкови кофички - http://www.amazon.co.uk/Herb-Collection-Pots-on-Tray/dp/B004NO4N … lid=1ORC17FS4VVY6

# 24
  • Мнения: 1 296
Такава саксия за първи път виждам, но виж, кофичките определено ми харесаха Peace
Аз такива, но единични, съм виждала тук в магазините на Джъмбо.
Обаче, за да не прорастват много подправките и да стават грозни, се убедих, че трябва честичко да се подрязват. Дори и за момента да не се ползват, по-добре да се фъкнат малко.
Моите бяха станали така миналите две седмици като ме е нямало. Детето ги поливало, те прораснали едни високи...Подстригах ги и вчера ми се докладва, че отново имат свежи листенца.

# 25
  • Мнения: 3 634
Аз такива, но единични, съм виждала тук в магазините на Джъмбо.

Аз също, но тези са пробити и си имат подходяща подложка. От всичко показано мен ножицата ме впечатлява защото ще ми спести и досадното рязане.

# 26
  • Мнения: 1 296
Ножицата и на мен ми хареса Peace И саксиите също, именно защото са три с една подложка, но така комбинирани, не се сещам дали тук съм виждала такива. По-практични ми се виждат.

# 27
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
кофичките са страхотни! но...
... само аз ли не разбирам идеята на тази ножица?  Thinking

# 28
  • Мнения: 1 883
кофичките са страхотни! но...
... само аз ли не разбирам идеята на тази ножица?  Thinking

Не само ти ooooh! Аз ползвам обикновена, за магданоз и джоджен и е супер.

# 29
  • Мнения: 0
 StopЕньовчето е билка не е подправка но вирее и в саксия.

Общи условия

Активация на акаунт