Здравословно хранене за децата - 5

  • 49 999
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 713
Като говорите за сладки, аз правя едни меденки, които са супер лесни и слагам вместо бяло брашно, някакво пълнозърнесто (пшеница, ръж, спелта), олио от гроздови семки, кокосова захар. Стават много вкусни. Ето и рецептата: 1 яйце, 1/2 ч.ч захар , 1/2 к.ч олио, 2 с.л мед, 1/2 ч.л канела, 1/2 ч.л сода, 1 ванилия, 250 гр. брашно. Правят се малки питчици и се пече на предварително загрята  на 180 С фурма , около 10-15 мин. Също така и аз правя разни сурови сладки от мед, тахан, трици, овесени ядки, бадемово брашно  Peace

Благодаря за рецептата Peace

За млякото - аз съм пила като дете сурово мляко, краве, козе, каквото са ми давали.. Laughing Също така знам за истински случай на дете, което се разболява следствие на това, че е пило мляко от болна крава, домашно гледана, но явно не както трябва. Sad

# 736
  • София
  • Мнения: 791
 Моят син, за съжаление също обича сладки, солети, месо, млечни, но все още успявам да ги давам в ограничени количества. Добре че обича и полезни.

# 737
  • Мнения: 3 743
Аз смятам, че е ужасно трудно в днешно време да забраниш изцяло сладкишите, пък и като си спомня аз едно време колко много обичах яоколадовите лакомства Blush Това, което аз се опитвам да науча дъщеря си е, че сладко не се яде всеки ден, а когато се яде, е винаги за десерт Peace Естествено у дома много рядко се купува нещо сладко, предимно натурален шоколад, мед и сушени плодове Peace

# 738
  • Мнения: 741
Галче,
абсолютно си права!  Peace
Натуралният шоколад има много полезни свойства.

# 739
  • USA
  • Мнения: 675
Много хубава тема сте захванали. Моята дъщеря не е опитвала абсолютно нищо сладко, на 2, 4 г., но съм сигурна, че опита ли веднъж, няма спиране. Яде всичко, което й дам, всякакъв вид зърнени, както зеленчуци и плодове. Няколко пъти след като е закусвала вече й дадох купена баница, солена и след като хапна няколко дни, вече не си искаше здравословните закуски. Така ще стане предполагам и с всички боклучави храни. Както и, че ходи един път седмично на градина за няколко часа и там има предиобедна закуска-разни кракери, солени и тя яде като невидяла, ходи и "краде" на другите дечица, в чудо се виждам Sad.
Лошото е, че не мога да й дам добър пример, понеже без шоколад и сладко не мога, все още не си хапвам в нейно присъствие, но пък винаги вижда, че ги има. Даже като отидем на магазина, отива взима шоколади за мама. Grinning Та се моля поне това с изграждането на вкус и навик до 3 годишна възраст да е вярно.

# 740
  • Мнения: 741
Много е трудно децата да бъдат убедени, че определени храни са вредни. Дори и за определен период да успеем, то няма гаранция, че след като пораснат достатъчно, че да избират самостоятелно с какво да се хранят, ще отбягват въпросните вредни храни и продукти.
Важно е поне да има компенсация с плодове и зеленчуци.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Важно е поне да има компенсация с плодове и зеленчуци.
Аз напоследък точно с плодовете имам проблем - не ще и не ще! Банан понякога и толкова. А не беше така. Отказва дори плодове, които преди обичаше. В градината пък ядял всички плодове без сливите (информация от госпожите). Явно е период, защото като го захване как трябва да яде продове и зеленчуци ми отговаря - ами нали ям зеленчуци (което си е вярно), и иди се оправяй...

Според мен не е и правилно изобщо да не давате на детето сладко или пък солети. Получава се после нахвърляне на този продукт. Виждам го вече няколко пъти в децата на познати. Едното например беше расло много под похлупак, не беше опитвало дори прости купени бисквити. В резултат тръгва на градина и на първото тържество вижда почерпка - някакви нищо и никакви бисквити, но непозната храна за него. Прекарало цялото тържество в ядене и после цяла нощ повръщало  ooooh!. Така че аз предлагам всичко, но да опита.

Аз лично си признавам, че за моя син като беше малък избрах да давам едно сладко за сметка на всички останали вреднотии. Това беше шоколадът. Откакто навърши 3 яде свободно шоколад (естествено внимавам какъв е) и не вижда куп други лакомства, които според мен са много по-вредни (цялата група оцветени сладки неща плюс разни сухи пасти, кексчета и т.н.).

# 742
  • Мнения: 15 379
Струва ми се, че не се прави разлика между непастьоризирано мляко и сирене от непастьоризирано мляко.

Ако непастьоризираното мляко е носител на листерия, салмонела, ешерихия, бруцели, стрептококи, то автоматично приготвеното сирене също ще съдържа гореописаните.
Специално при децата, особено тези до 3 години е задължително да се избягват сирена, които са приготвени от непастьоризирани млека.
И тъй като мен ме е страх, давам само пасьоризирано мляко и млечни от пастьоризирани млека. Риск не поемам. Ако ще и млякото, което ще даде кравичката да е най-органичното възможно.

# 743
  • Мнения: 4 358
Здравейте момичета , всички знаем ,че зрънчото и чипса са вредни за децата ,но моля ви кажете ми дали зърнената закуска "нескуик " също е вредна !Мойте деца непрекъснато я ядат .

Вреден е този Нескуик. Има много захар и сол.
Не искат ли натурално мюсли?

Освен това ги видях да фигурират в един списък на продукти съдържащи ГМО.
дай списъка, моля
Списъкът е на първа страница на тази тема - ето го.
Не се отваря както трябва стр.май newsm78 или аз не се ориентирах.Нищо не можах да видя Rolling Eyes

# 744
  • Мнения: 961
Опитай пак, първия път като се опитах да отворя линка не работеше, но при втория опит се отвори страницата. Много е дълъг списъкът и не става да го постна тук.

# 745
  • Добрич
  • Мнения: 757
Като говорите за сладки, аз правя едни меденки, които са супер лесни и слагам вместо бяло брашно, някакво пълнозърнесто (пшеница, ръж, спелта), олио от гроздови семки, кокосова захар. Стават много вкусни. Ето и рецептата: 1 яйце, 1/2 ч.ч захар , 1/2 к.ч олио, 2 с.л мед, 1/2 ч.л канела, 1/2 ч.л сода, 1 ванилия, 250 гр. брашно. Правят се малки питчици и се пече на предварително загрята  на 180 С фурма , около 10-15 мин. Също така и аз правя разни сурови сладки от мед, тахан, трици, овесени ядки, бадемово брашно  Peace
И аз благодаря за рецептата, и само да попитам колко бройки излизат горе-долу от тази пропорция  Thinking

# 746
  • Мнения: 3 033
С какво миете плодове и зеленчуци? Взех си препарата от "Зоя", дали е хубав?

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Като говорите за сладки, аз правя едни меденки, които са супер лесни и слагам вместо бяло брашно, някакво пълнозърнесто (пшеница, ръж, спелта), олио от гроздови семки, кокосова захар. Стават много вкусни. Ето и рецептата: 1 яйце, 1/2 ч.ч захар , 1/2 к.ч олио, 2 с.л мед, 1/2 ч.л канела, 1/2 ч.л сода, 1 ванилия, 250 гр. брашно. Правят се малки питчици и се пече на предварително загрята  на 180 С фурма , около 10-15 мин. Също така и аз правя разни сурови сладки от мед, тахан, трици, овесени ядки, бадемово брашно  Peace
И аз благодаря за рецептата, и само да попитам колко бройки излизат горе-долу от тази пропорция  Thinking

Ами две тави долу горе стават, макар че аз понякога правя двойна доза, че свършват много бързо  Grinning

# 748
  • Мнения: 11 818
Здравейте! Пуснах нова тема, но за съжаление нямах физическа възможност да прегледам старата за полезна информация и линкове, не съм проверила и всички на 1 страница дали са работещи.. Не съм чела и последните страници тук..
Моля, ако прецените, че има нужда от някакви корекции и добавяне на информация на 1 стр. да ми пишете на лични, за да го направя!
Заповядайте - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=620296.new#new

Общи условия

Активация на акаунт