Епизиотомия

  • 4 737
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ви на всички!!! Вече се чувствам подобре, защото съм от тези хора, които искат да знаят възможно най-много за това, което ги очаква!

# 16
  • Мнения: 2 467
Мен не ме рязаха, беба ме сцепи. Но не усетих болка. Упражнения правих малко, че гооолям съм мързел  Embarassed Но и да се счупех от упражнения, беба беше доста едричка и пак щеше да има шевове.

# 17
  • Мнения: 150
И аз правих упражнения, но въпреки това не срязаха.Това го правят за да не те разкъса бебо на няколко места по малко- контролират го т.е. разрезът да е на 1 място.
  А за упражненията дето питаш- представи си че ти се ходи по малка нужда и се стискаш- за тези мускули става дума и упражненията са именно това.Твърди се , че с тях се подобрява еластичността на тъканите, но знам ли...
  И не се шашкай толкова от тази епизиотомия- вярно че придърпват после шевовете известно време, но си отшумява.
  Радвай се сега на бремеността си , че на мен сега ми липсват ритничетата от вътре и гледай положително на всичко това  Hug

# 18
  • Мнения: 46 492
.......Никол във Франция всяка първораждаща е задължително с епизиотомия и изобщо не е вярно, че веднага режат в България, като видят че си първескиня. Пишат кое раждане  е и как е протекло предишното за да може всеки който погледне листа да си направи прогноза за протичането на раждането.....

nani, това не са мои думи и няма какво да ме убеждаваш. Думите са на д-р Савова, ходих на курс и това беше казано в лекцията.

# 19
  • Мнения: 1 866
На мен са ми обяснявали, че срязват, защото ако има разкъсвания, по-трудно зараствали отколкото като е срязано както трябва. Мисля, че е много по-лошо един лекар да те остави да се разкъсаш. Както някои казаха, в други страни също се практикува много често епизиотомията.  Аз лично не съм имала, защото родих секцио, със сигурност не ми беше по-добре, но всичко е до организъм. Има жени които се възтановяват от секцио или от епизиотомия за 1 седмица. На други им трябва повече време. Аз бях от вторите, но все пак тези неща минават и заминават.

# 20
  • Мнения: 212
Както вече са ти казали - няма страшно! Епизиотомията се прави, за да не се получат многостранни разкъсвания, особено вътрешни. Моята зарасна за няма и седмица, сега вече даже забравям че са ме "резнали" някога... А са минали само два месеца! Освен това не е задължителна, ако всичко ти върви нормално и имаш хубаво разкритие (с което аз не можах да се сдобия дори след 10-часово чакане  #Crazy) няма да се наложи да те режат.
viki1, и аз раждах във ІІ-ра градска, много съм доволна.

# 21
  • Мнения: 1 983
аз също родих с епизотомия и конците ми паданаха след 5-6 дни, подкрепям lala за написаното Peace, малко офф ама да кажа, аз съм второ дете и майка ми ме е родила, като са й направили разкритието с туширане, родила ме е без никакви шевове, а със сестра ми е имала, тъй че и според мен всичко е строго индивидуално, наистина предпочитам да имам няколко шева отколкото да родя секцио Sunglasses

# 22
  • Мнения: 27 524
И аз родих с епизиотомия и понякога тя е за предпочитане.Да ти кажа честно-ако бебо ти е с голяма глава,каквото и да правиш.....Мога да ти кажа едно супер лесно упражнение за зазрдавяване на перинеума,действа безотказно-когато пишкаш,спирай струята,стискай се и спро за няколко секунди.После пак пускаш и пак спираш и така колкото пъти решиш.Но не прекалявай,де,разумно го прави.Налягането при излизането на струята е доста голямо и като спираш по този начин,много заздравяваш тези мускули.Но гаранции,разбира се,пак няма.Аз бях с много здрав перинеум,но трябва и да е разтеглив.И масажи с масла ми правеха в болницата,но нищо.Епизиотомията хич не е болка за умиране-самото срязване се усеща като леко парване,а после шият с упойа.Гадното е следващите 3 дни да сядаш,боли си,но минава.Може да сядаш на надуваем детски пояс,ако ти я направят.И мисля,че е за предпочитане да те резнат и да имаш прав и лесен сряз за шиене,отколкото да рискуваш да се разкъсаш,понякога кожата се сцепва чак до вътрешната страна на бедрата.Така че,споко,няма страшно,минава,заминава и се забравя.
Дали имаш здрав перинеум е и показател дали при кихане,смях или кашляне се изпускаш по малко.

# 23
  • Мнения: 3 506
Ако си в България и особено в София, настрой се, че ще те срежат - това е най-доброто упражнение, което можеш да правиш...............................  Close

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Точно заради това питах -  стремя се да се подготвя физически и психически за това, което ме очаква. Въпреки че ще си платя за лекар - не очаквам кой знае колко. Три дни в Патологична бременност ме убедиха, че на никой не му пука за бременните. Съмнявам се обаче, че масажите и мазането с масла помагат.
ти се подготви 4е не е нищо страшно и сложно и  ще видиш 4е е  така .
 за самите упражнения ..наи лесно е например да седнеш на туалетната 4иния и да свива6 и отпуска6 ..та ка десетина пъти . още едно упражнение за мускулите на перинеума е например - отиваш по мака нужда и се опитваш да прекъсва6 пишкането , спира6 , по4ва6 , спира6 по4ва6....
успех .

# 25
  • София
  • Мнения: 44 041
Е аз така и не правих такива опражнения - по принцип не си падам по никакви упражнения - малко съм си мързел - ама си родих нормално - без да ме кълцат - нищо не е гаранция - пожелавам ти като дойде момента и при теб да не се налага да се включват "ножиците"   Peace Praynig Praynig

# 26
  • Мнения: 903
Не се страхувай от епизиотомията. Не е толкова страшно. И мен от това ме беше страх най-много. При мен се наложи, защото първата бебеа се роди с дупето и нямаше как да излезе без да резнат. Имам и две операции от херния и мога да ти каж аче боли повече операцията и се възстановяваш по бавно. Няма страшно. Желая ти леко раждане.

# 27
  • Мнения: 404
Аз бях с епидурална и епизотомията не я усетих. В САЩ лекарите казват е епизотомията помага да не се разкъса жената безразборно, а да е регулирано.  Какво да кажа, рязаха ме, и накрая лекаря каза че не знае кое къде принадлежи там долу като взе да ме шие.  Дете беше голямо и щях сигурно по-лошо да се разкъсам.  Иначе конците сами си паднаха, но не можех да седна на дупе един месец. Успех на всички!

# 28
  • Мнения: 639
.......Никол във Франция всяка първораждаща е задължително с епизиотомия и изобщо не е вярно, че веднага режат в България, като видят че си първескиня. Пишат кое раждане  е и как е протекло предишното за да може всеки който погледне листа да си направи прогноза за протичането на раждането.....

nani, това не са мои думи и няма какво да ме убеждаваш. Думите са на д-р Савова, ходих на курс и това беше казано в лекцията.
Д-р Савова да си изхвърли дипломата - аз работя в родилна зала и повече от половината от нормалните раждания се водят БЕЗ епизиотомия!! Я виж  бубуто - родила е БЕЗ епизиотомия, и такива като нея са много!
Ако си в България и особено в София, настрой се, че ще те срежат - това е най-доброто упражнение, което можеш да правиш...............................  Close
Мария май ти харесва да плашиш... това което казваш не е вярно

# 29
  • Мнения: 3 506
Не, Нани, на теб май ти харесва да говориш неверни работи и да изопачаваш нещата. Що не вземеш да пуснеш една анкетка до нормално родилите майки в София да видим как стоят нещата. И от 20 майки една ако е родила без епизиотомия, това половината ли е???????
Хич не обичам да плаша, но който се надява да роди без епизиотомия тук, е най-вероятно да остане разочарован...

Последна редакция: пт, 02 дек 2005, 10:26 от Maria.St

Общи условия

Активация на акаунт