От кога децата ви спят по 1път на ден

  • 2 020
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 486
Здравейте майчета, синът ми е на 11месеца, а вече спи само по веднъж на ден от 13,30 до 15,30ч. Това нормално ли е ? newsm78 Не трябва ли на тази възраст да спи по 2пъти на ден. Как беше при вас? От кога минахте само на следобеден сън?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Зависи си от детето. Различните бебоци имат различна нужда от сън. Мойта щерка започна да спи веднъж дневно около годинката.
  Щом бебчето ти спи два часа следобед, а след това е спокоен и издържа до вечерното лягане, значи няма проблеми  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 731
По принцип около годинката се маха едното спане и трябва да спят един път на ден -но това си зависи и от детето има такива и след една година спят ппо два пъти

# 3
  • Мнения: 1 613
Зори си спи 2 пъти по час-час и половина през деня.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Различно е при всяко дете, може би твоето си наваксва с нощния сън. Щом детенцето се чувства добре, няма проблеми... Ние бяхме точно обратния случай, до към година и половина и повече даже ми спеше по два пъти на ден, ама нощем - тц... Вече се уравновесиха нещата, но при всяко дете е индивидуално.

# 5
  • Мнения: 1 645
Синът ми до преди 1 месец си спеше 2 пъти на ден - той просто имаше нужда от сутрешният си сън,защото само следобедният изобщо не му стигаше(сутрин спеше 30 - 40 мин и следобед около 1 час)
Сам се отказа от сутрешният сън , и сега спи около 1.30 - 2.00 часа,а понякога и повече.
Самото дете си показва от колко сън има нужда Peace,и при всички е индивидуално Wink

# 6
  • Мнения: 313
Лора започна да спи 1 път на ден около годинка. Е, и сега 2месеца по-късно понякога решева да дремне преди обяд. След обяд обикновено спи по 2 часа.
Смятам, че всичко е индивидуално. Около нас има наши наборчета с разлика не повече от седмица,а и спането ,и зъбоникненето, и активността....и много други неща и способности са различни. Няма нужда да се прави равнис по другите деца.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 621
Моята дъщеря започна да спи по един път на ден към 1г и 1м. Много рядко след това се е случвало да спи 2 пъти. Laughing

# 8
  • Мнения: 326
На 1 г и почти 4 месеца спи по 2, понякога по 3 пъти на ден.
Води се от бебето. То ще ти покаже как трябва да са нещата.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 526
Криси започна да спи по 1 път на ден чак като стана на 1 година и половина. Преди това си спеше задължително по 2 пъти на ден и аз малко се чудех, защото повечето дечица на нейната възраст отдавна спяха само по веднъж, така че не се притеснявай изобщо. Зависи от детето. Heart Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 39 715
И Дияна започна да спи по един път на ден след 1.6г

# 11
  • Мнения: 1 489
Глория започна да спи по веднъж на 1г.За сметка на това сл3едобедния ни сън си го бива-3 часа.

# 12
И Ради след като навърши годинка спи по един път на ден. В началото продължителността на съня беше по-кратка, но сега следобяд спи по 2-3 часа.

# 13
  • Мнения: 8 505
На 10-11 месеца.За по около 2 часа.

# 14
  • Мнения: 1 383
На 10 месеца, но спеше по 4 часа следобяд до миналата година. Вече не спи ако не е на градина.

Общи условия

Активация на акаунт