Ланолинът се отричал ?!?

  • 836
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте,
Днес в аптеката отидох за поредната тубичка лансинох и аптекарката ме изненада: ланолинът вече се отричал (за мазане на зърна) и щели да го забраняват. Съжалявам, че не я разпитах по-подробно. Някой да е чувал подобно нещо?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Не съм попадала на подобна информация, а вярвам, че все щях да чуя от някой от многобройните канали, по които получавам информация.
Ако беше дала някакво обяснение аптекарката, щеше да е интересно да го обсъдим.

# 2
  • София
  • Мнения: 43


Благодаря за отговора. Аптекарката не ми прозвуча много компетентна. Макар че ясно разбра, че търся лансинох, мисля, че нещо се е объркала, а и бързаше. Реших все пак да попитам тук, защото се стреснах да не вредя на кърмачето. Сега съм по-спокойна, благодаря.

# 3
  • Мнения: 143
Не съм чула подобно нещо. А тази аптекарка препоръча ли друго тогава вместо ланолин?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 042
Няма много логика в моята асоциация, ама да не би да си е мислела за Дефламол??

# 5
  • Мнения: 14 654
Глупости  Crazy Наскоро чух, че някои отричали риванола за дезинфекция, ама аз си ги ползвам и двете.

# 6
  • Мнения: 52
Стана ми любопитно какво пък толкова може да му е вредното на лансиноха и се поразрових малко с гугъл. Открих тази статия, в която твърдят, че нямало медицински изследвания, които да доказват, че ланолинът лекува раничките по зърната. И тази статия, в която пък споменават за слухове, че ланолинът причинява рак и вреди на храносмилателната система на бебето. Сигурно има и други. За мен обаче са глупости и смятам да продължа да си ползвам кремчето.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Ланолинът не лекува раничките, а помага да се възстанови естествената еластичност на кожата, т.е. само подпомага косвено лечението. Пък това за рака...

# 8
  • София
  • Мнения: 43
Благодаря ви за коментарите. Не, аптекарката не предложи друго. Ако пак мина от там, ще се опитам да получа повече информация и ще пиша. Seala, благодаря че си изровила тези статии. Аз намерих само положителни неща, когато пуснах темата. Общо взето си правя извода, че не трябва да се прекалява. Това за рака не е обосновано и ще се надявам да е само слух.

# 9
  • Мнения: 3 932
Точно преди 17 дена mи го препоръчаха сестрите от родилното в болницата  newsm78

# 10
  • Мнения: 415
За риванола знам, че хванали партида в която са открили някакви бактерии и логиката е че щом си живеят бактерии вътре не можеш да разчиташ на кой знае каква дезинфекция.
За ланолина обаче нямам такава информация, на него не му е това целта.
Записвам се да следя, че ми е интересно.

# 11
  • Мнения: 3 932
Точно преди 17 дена mи го препоръчаха сестрите от родилното в болницата  newsm78

За Канада става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт