А кое най-мразите да готвите?

  • 2 100
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Като се замисля, няма нещо което да не обичам да готвя. Нещата, които обичам да ям, обичам и да готвя, другите просто не се купуват! Wink

# 16
  • Мнения: 4 212
кюфтаци, като се олепка и ми влезе под ноктите, бляк. До лактите ставам в кайма и наоколо брашно.

# 17
  • Мнения: 5 500
И такива манджи със сосове - дето ми стават винаги на бучки.
Малко извън темата...за да не стане на бучки, смеси брашното с малко краве масло и го пускай на парченца колкото черешка в манджата, като леко разбъркваш. Иначе каквото не обичам, просто не го готвя Mr. Green

# 18
Аз по-принцип не обичам да готвя. Naughty
Голямо бреме ми е. Ако живеех сама само навън щях да се храня.

# 19
  • София
  • Мнения: 748
Каквато и да е риба - после с дни мирише и ми се повдига.
Другото е чушки бюрек с доматен сос - по голяма врътня няма. да ги изпечеш чушките, да ги обелиш, да ги топиш в различните панировки, да преседят, после ги пържиш, после правиш соса и..............докато седнеш да ги хапнеш то ти се доспало  Grinning
Джулиана,пробвай да правиш рибата задушена в йена или в тавичка покрита с фолио,много по-малко мирише.Е,без аспирация все пак не става!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 181
Няма такова нещо дето мразяа да го готвя,но все пак не обичам да пържа заради миризмата после.

# 21
  • Мнения: 2 241
Мразя да готвя дроб (свински или телешки), пилешките дробчета някак ги преживявам. Никога не съм яла, само от миризмата му ми се повдига, особено в комбинация с лук Sick

Но домочадието като обича - налага се от време на време да се прежаля.

Мразя да готвя и свинско месо - не обичам да го пипам сурово, но пак ми се случва, в името на добрите семейни отношения Simple Smile

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235


Мразя да готвя и свинско месо - не обичам да го пипам сурово, но пак ми се случва, в името на добрите семейни отношения Simple Smile



свинското месо е най-близко до човешкото.

# 23
  • Мнения: 447
а зеле обичам, само че като се разхвърчи из цялата кухня...
и аз тъй пък даже и с робот- все пак трябва да се нареже на пар4ета,за да мине през отвора и то пак хвър4и...
но май няма нещо дето мразя да готвя,а по-скоро има неща дето не ям,но са много малко...

офф-А по въпроса със сърмите имахме голям куриоз у дома.Бях направила плънката,но се наложи мъжо да ги завива в зелевите листа.И щерката и тя се връткала край него,та му обяснила как ги оби4ала като в магазина т.е една сърми4ка=една хапка.И моя мъж решил такива да и спретне.Завивал той то4но 2 4аса и броил даже сърмите за разнообразие-80тина бяха.И накрая като ги сервирал на дребната,тя пък искала да яде само ориза и той от цялото връткане трябвало и д ги развива. Crazy Mr. Green

# 24
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И такива манджи със сосове - дето ми стават винаги на бучки.
Малко извън темата...за да не стане на бучки, смеси брашното с малко краве масло и го пускай на парченца колкото черешка в манджата, като леко разбъркваш. Иначе каквото не обичам, просто не го готвя Mr. Green
За да не ми стане брашното на бучки, преди да го размия с вода го смесвам винаги с това което ще ми ароматизира яденето - магданоз, чубрица и т. н.
Сега по темата: за мен мразя и готвя са несъвместими душевни състояния. Всичко готвя с любов, ако аз не го обичам, то за другите го готвя. Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 974
Само не ми се смейте, но аз мразя да готвя боб. Rolling Eyes
Каквито и рецепти да опитвам се не се получава като хората....според съпруга ми готвя "ненормален боб"....ту е като супа...ту като каша и все не мога да го докарам.
Пък и не го обичам Embarassed

# 26
  • Мнения: 3 537
Не обичам да правя палачинки,много бавно става и затова мъжа ми ги прави Mr. Green
Не обичам и да пържа ,особено риба.
Не обичам да правя боб щото става бавно.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 758
Мразя карантия, крачета и т.н. Веднъж правих свински крачета на мъж ми, искал човека, ... накрая ги изхвърлих.

# 28
  • Мнения: 1 999
Мразя да готвя ориз.

# 29
  • Мнения: 2 142
Не обичам да пържа, осонбено риба. Нащо жилище нали е модерно и кухнята ни е в хола, а врата имаме само на спалнята и на детската всичко смърди на пържено 2 дни после  Sick С мъжа ми сме решили, ако един ден се преместим в друго жилище, ще имаме отделна кухня, затворена Naughty

Общи условия

Активация на акаунт