Юнчета 2009 темите си тук споделят. Тема 113

  • 30 707
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 069
Ани, брат ми работи като круиз директор в една немска фирма и тази година го разпределиха на 5* кораб и ни покани на гости за 1 седмица - ще се качим и слезем в Будапеща. За нас е удобно, тъй като имаме всеки ден полет от Варна и за 1 час сме там.

# 46
  • Мнения: 989
Добро утро  Grinning

Изпратих половинката на работа (днес тръгна по-рано) и така и не успях да заспя повече, та сега съм с чаша кафе и форума пред себе си   food010

При нас нищо ново. Оползотворихме хубавия съботен ден, вчера също направихме кратка разходка следобяд, вечерта гледахме снукър, легнахме си късно и днешния ден май ще го изкарам с повечко кафета.

Павел го приеха в ОДЗ-то, което исках. Ели също я приеха и сега съм мнооооого щастлива. Малко по-късно ще ходя да я отпиша от нейната градина, за да мога утре да им подготвя документите за новата градина и да взема картоните им от педиатърката и в сряда да ги запиша. Това ще рече, че Ели вече е ваканция и трябва да измисля с какво да ги забавлявам цяло лято и най-вече сутрините, когато другите деца ще са на градина и няма да има с кой да играят. Приемам всякакви идеи  Grinning

Сега ставам, че следобяд имам изпит и искам да седна да прочета още веднъж лекциите  kaffeetrmker_2

# 47
  • Мнения: 143
Добро утро момичета Hug

Полито честито за приема и на двамата сладури.  bouquet
Нашите резулатати щи излязат на 31 Май Praynig
Стискам палци за изспита Peace

Нашия батко също от 01.06. завършваградината и на есен с песен ще е първолак Crazy
Та цяло лято ще си е в къщи ooooh! И то се знае ще сме на плаж всеки ден. Wink
 Ако Кати я вземат на ясла ще се моля да се адаптира бързо  Praynig

Хубав ден на всички!  bouquet

# 48
  • Мнения: 193
Добър ден и от нас.  Hug
Полито много хубаво, че и двамата са ги приели. После да се похвалиш, че си се справила перфектно на изпита Hug
И аз чакам 31 май, защото надеждата ми е едно ОДЗ само, понеже за ясла има около 2000 номера преди нас и отделно не се знае колко "деца с предимство" след нашия номер. Абе смахната работа  Crazy.
И ние ако не го приемат лятото, пак ще сме на плаж. А евентуално сега края на май ще се прибирем за 1 седмица на село, че има празник.  Wink
Да се похваля, че вече съм - 10 кг. от моята "диета", която от известно време съм занемарила, та сега пак се хващам в ръце, че имам още 5-6 кг. докато стигна до желаното от мен. В това число гледахте ли сватбата на Уилям и Кейт. За 2-3 месеца, е била на диетата на "Дюкан" заедно с майка си, за да са в перфектно форма за събитието  Rolling Eyes
Лек ден  на всички.  bouquet

# 49
  • Мнения: 989
Аз се прибрах преди малко. Отписах Ели от градината, влязох в сайта на градините и какво да видя? При набор 2009 в старата градина се освободило едно място и всички в списъка щяха да са с по-малко точки от Павел, което ще рече, че директно се класираше, но... нали вече отписах Ели. Хвана ме яд първоначално, но сега се поуспокоих и гледам положително на нещата, тъй като:

- смениха им се 3 госпожи и Ели изпитва истински ужас от едната и не иска да влезе в групата, когато е тя сутрин на смяна
- миналата година всеки ден правеха по нещо, а за тази година са направили 3 рисунки и са научили 2 песнички
- миналата година научи мнооого нови неща, а тази година няма никакви нови запаси в мозъчето си

С две думи - новите учителки не се занимават много много с тях.

Охх, не знам защо пиша всичко това... Предполагам, за да успокоя себе си и да не ме е яд...

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 854
Привет!
Ние изкарахме един чудесен уикенд у мама, децата си отиграха с още 2 деца - рисунки, каране на колелета, по-точно бутане с крака де  Laughing, ядене на какво ли не, и много, много тичане. Лошото е, че Преси пак му тръгна нослето и има гъсти храчки и покашля от тях, та днес си го оставих и си му правя моите си бабешки рецепти, пък дано не се влоши.  Praynig
Роси, браво на теб за килограмите  Peace Аз имам да свалям 4-5 кг. ама хич не си давам зор - ето и сега си взех 1 република с фъстъци, същата е като Сникърс и много ми се услажда  Mr. Green
Иначе гледах сватбата и съм очарована, всичко много ми хареса, особено роклята. На нас тази година ни се очертават 2 сватби, едната е на брат ми  Grinning и едно кръщене. Много се радвам като има хубави поводи и се надявам за тях да успея да вляза във форма  Praynig Четох, че диетата на Дюкан при продължително спазване уврежда много черния дроб и бъбреците и много, много не съм и фен, но ще пробвам сигурно някой по-лек хранителен режим, че диети нее мога да спазвам, нямам воля за това, ама хич  Laughing

Поли, при това положение и аз с удоволствие бих сменила градината - нали е важно децата да се чувстват добре и да научават нови неща, тъй, че въобще не съжалявай и гледай с оптимизъм и положително напред.  Hug Аз примерно се разтапям от удоволствие когато и на отиване и на тръгване от градината Андреа много гушка и целува госпожата, а тя нея също, защото виждам, че на детето му е приятно с нея и я обача  Peace

Хайде, чао, ще почета малко че това ми е единствената почивка през деня - докато Пресчо спинка.

# 51
  • Мнения: 639
Анито, вече знам какво да ти подаря за РД.  Wink Ново огледало! Къде ги видя тия килограми в повече? Ние точихме лиги по снимките ти до басейна в каква страхотна форма си, а ти ще сваляш. Thinking

# 52
  • Мнения: 111
Една почерпка от мен по случай имения ми ден: Simple Smile

# 53
  • Мнения: 310
Честит имен ден на Во,здраве и късмет и желая!
Днес научих,че имало такъв ден.

Славенка,относно замислянето за трето,ако си решила то си е живо предизвикателство!

Ани,всички химикали,фулмастри и т.н съм прибрала,но нали баткото е ученик все се намира по нещо.Днес невярвах,че така хубаво без следа ми се изпраха столовете от цветен химикал. Grinning
Даже ги снимах как пишат и двамата,като мога ще ги пусна.
Страхотна учителка имате значи Wink
Ние сме под ? за ОДЗ ,пожелавам си късмет. Praynig

Поли,честито за приема и успех на изпита ,аз забравих какво е това!

По ? колко често общуват децата с роднини?
Лично общуване по -рядко понеже са на др. край на страната.Но ваканцията батко прекарва с удоволствие по цяло лято там.
Често се чуват по телефона.
Когато може за празници или ние или те гледаме да се съберем.Сега ще се съберем за рождените дни.
Особено много,баткото се обича с брат ми.Той умира от радост да ги види.Макър ,че не е в Бълг Winkария.Често си говорят на Скайпа.Дори и Емито се включва. blahblah

# 54
  • София
  • Мнения: 2 658
Во, Честит имен ден на "патерици"! Да сте живи и здрави всички вкъщи! Как сте вие? Разкажи малко повече?

polito, и аз съм спряла Габи от градина за месец и половина и доста дивеят из къщи. Особено сега все като превалява и не е за излизане много е голяма лудница. Добре че имат къде да вилнеят на воля.  Laughing

# 55
  • Мнения: 2 069
И в нас рисуването е много актуално, Боян дори е нарисувал едната стена в коридора с черна боя за обувки  Mr. Green и няма чистене с нищо, приемам всякакви идеи...

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 854
Анито, вече знам какво да ти подаря за РД.  Wink Ново огледало! Къде ги видя тия килограми в повече? Ние точихме лиги по снимките ти до басейна в каква страхотна форма си, а ти ще сваляш. Thinking
Хихих, аз след това ги качих тези 4-5 кг  Laughing

Боби, Честит имен ден и от мен на патерица  Embarassed Да си все така свежа, усмихната, щастлива и обичана от любимите мъже   bouquet Наистина, попиши как сте напоследък, какво пръвите с мъниците, Ангелчо свикна ли вече да е батко?

Славенка, доколкото знам в боята за обувки има разни смоли и восъци и нямам представа с какво се махат, може би с бензин или разредител   newsm78 Потърси в нета, все ще има полезни съвети  Peace
Оф, Преси си е още вкъщи, кашлицата уж намаля, ама му предписаха правени капки с антибиотик, алергозан и метилпредназолон, че взе да изкарва едни жълто-зелени, гъсти секрети и не отиваше на добре работата, почти направи и пристъпче та се поуплаших, ама вече е по-добре.

Вчера месих козуначено руло, нещо ме е обзело желание за  месене и готвене напоследък   chef

Ох, онзи ден направих грешката да вляза в темата за Албена и сега така се запалих пак за море, само чета, разглеждам, смятам дали ще успеем да се вместим финансово  Crazy

хайде чао!

# 57
  • Мнения: 2 069
Махнахме боята със сол, на някой ако му се налага да знае Grinning.

# 58
  • София
  • Мнения: 2 132
Махнахме боята със сол, на някой ако му се налага да знае Grinning.
Ааа на мене електриково зеленият маркер, с който Моника отбелязва къде е минала си ми харесва  Grinning

# 59
  • Мнения: 64
Здравейте, здравейте!!!

Ние се завърнахме от всякъде - Белград, Лондон, Брюксел последователно. Сега сме вкъщи и се опитваме да си свършим всичката работа и да се организираме за бебето. Малко ни е нанагорно, но и бабите са тук да помагат Simple Smile

Да се включа в анкетата:

1.Как се държи вашето съкровище в детски магазин? Много се радва на играчките, играе си, понякога хвърля неща на земята, което е малко неприятно по отношение на плюшените играчки, които се цапат, но като цяло няма очакване, че трябва да му купя нещо... Така че моментът с мрънкането за играчки още не е дошъл при нас. Ако нещо поиска, а не смятам да го купувам му казвам само: "добре, видя го, но сега трябва да го оставим, защото не е наше" и той го приема... Между другото, в Англия в един магазин имаше голяма влакова композиция от някакви доста реномирани дървени влакчета, марка "Брио"... Около 20 минути Боби си игра с тях без гък да каже и без да се разсея. Може би някой ден ще му купим нещо такова.

2.На площадката има ли „сражения за разпределение на благата” и каква е вашата реакция? На площадките Боби е доста благ. По принцип проявява жив интерес към чуждите играчки, но не е трудно да му обясниш, ако нещо трябва да отстъпи. Мноооого рядко сме имали проблем, ако нещо наистина адски много му хареса, а другото детенце не му дава дори да го пипне. Своите играчки ги дава. Само за Англия искам да се оплача, там има някаква култура да не се взимат чужди играчки, всеки си играе със своите и никой не посяга към чуждото (абе, от малки възпитават егоистчета...) Та, за Боби, а и за мен, беше доста трудно, защото дори и детето да не играе с играчката, ако Боби тръгнеше да играе с нея родителите гледаха и нас, и него с доста лошо око и даже отнесохме няколко язвителни коментара... Аз доста се възмутих.

3.Ходи ли детенце на ясла или кога смятате да го запишете? Ще ми се да тръгне от есента, да видим дали ще го приемат... Кандидатствали сме само в една ясла. По принцип можем да си позволим и частна, но на мен не ми се ще, защото съм съвестен данъкоплатец и мисля, че държавата ни дължи тази услуга...

4. Как са работещите мами? Аз като Поли работя от къщи в повечето време, на много гъвкав режим съм и нямам проблеми. Харесва ми да работя и да имам нещо свое, с което да се занимавам. Покрай бъдещето бебе ще тряба доста да намаля темпото пак, така че сега се радвам на възможността да работя.

5. Какъв е дневния режим(ако има такъв)? Става към 7.30 сутринта, спи следобеден сън приблизително 2 часа между 13.30 и 15.30 и вечер си ляга към 21.30 - 22.00. Ще ми се малко по-рано да си ляга вечер и ще работя по въпроса.

6. Имате ли идеи за отказване от биберон и памперси? Биберон както съм писала не смуче много и затова не ми е приоритет отказването. Но има известно пристрастяване към това да се успокоява като пие вода или чай от шише... Притеснявам се малко за зъбите му, защото вечер заспива с шише чай с мед... Иначе може да пие и от чаша, но често ми казва специално да сипя някаква течност от чашата в шишето. Мисля постепенно да намалявам пиенето от шише. Памперса и аз ще се опитам да му го махна лятото. Но не знам как ще стане, защото Бобата сега е в етап, в който много си брани акото и не иска дори да му сменяме памперса като се е наакал, камо ли на гърне да ходи.

6. Общуване с роднините: Оооооо, общува много с двете си баби, с дядо си, с леля си, по-малко с прабаба си и прадядо си. Отразява му се прекрасно. Много ги обича и е много близък с тях, определено за него са по-специални от останалите хора. Особено е привързан към леля си, още повече, че тя много му уйдисва на акъла  Grinning. Мисля, че за него е много ценно това общуване, те са важна част от неговия свят в момента.

Общи условия

Активация на акаунт