Как да прецедя/почистя мед?

  • 2 881
  • 9
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 453
Много се колебаех дали тук или другаде е мястото за моя въпрос Thinking Както и да е. Питам и търся помощ тук:
Един буркан със захаросан мед ми се счупи отгоре, където е капачката и се напука. Прехвърлих меда в другр но естествено има от онези малките, дребнички парченца стъкло. Втечних го на парна баня, но нито през тензух, нито през цедка се прецежда. По какъв начин мога да го изчистя от парченцата стъкълца, които със сигурност има? Или ще трябва да го изхвърля, а ми е жал и грехота Confused

# 1
  • Мнения: 22 867
zvanche, пчеларите използват цедки за прецеждане на меда. Ако познаваш някой такъв, освен да го питаш дали цедката ще може да отдели стъкълцата. newsm78

# 2
  • Къде ли не
  • Мнения: 686
Аз не бих рискувала да ям от този мед, дори и прецеден през пчеларска цедка. Иначе тези цедки са доста гъсти, по - гъсти от едно обикновенно сито за брашно, и биха отделили по - големите парчета.

# 3
  • Мнения: 5 001
 newsm78
Аз лично бих изхвърлила меда,колкото и да ми е жал,защото парченцата стъкло не са шега работа.......
Съвета,който мога да дам е...Ако имаш познат пчелар да му дадеш меда със стъклата(той ще даде меда на пчелите да си го складират или изядат пак) а той да ти даде друг буркан мед....

# 4
  • Мнения: 9 107
newsm78
Аз лично бих изхвърлила меда,колкото и да ми е жал,защото парченцата стъкло не са шега работа.......
Съвета,който мога да дам е...Ако имаш познат пчелар да му дадеш меда със стъклата(той ще даде меда на пчелите да си го складират или изядат пак) а той да ти даде друг буркан мед....

напълно подкрепям мнението на Мастерчето, като пръв помощник на пчелар. Само ако ти е познат, ще ти направи размяна обаче.

# 5
  • софия
  • Мнения: 25 453
newsm78
Аз лично бих изхвърлила меда,колкото и да ми е жал,защото парченцата стъкло не са шега работа.......
Съвета,който мога да дам е...Ако имаш познат пчелар да му дадеш меда със стъклата(той ще даде меда на пчелите да си го складират или изядат пак) а той да ти даде друг буркан мед....

напълно подкрепям мнението на Мастерчето, като пръв помощник на пчелар. Само ако ти е познат, ще ти направи размяна обаче.
Оххххх, ще ви послушам. И на мен това ми беше първата мисъл, ама пусто нали е грехота да се хвърля храна! Нямам познат пчелар.
Благодаря ви, момичета!  bouquet

# 6
  • Мнения: 0
Здравей ЗВЪНЧЕ не изхвърляй меда разтвори го с вода на сироп и го прецеди през тензух, сложи лимон и имаш страхотна напитка.

# 7
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Здравей ЗВЪНЧЕ не изхвърляй меда разтвори го с вода на сироп и го прецеди през тензух, сложи лимон и имаш страхотна напитка.

 newsm10

# 8
  • Мнения: 204
Ако все още не си изхвърлила меда, не го прави.Миналия месец ми се случи същото.
Втечних го на водна баня много добре и после го прецедих, но ти пишеш, че не се прецежда твоя.Може да е не е бил достатъчно течен  newsm78. При мен се получи.Едва ли само от напукан буркан ще има парчета  newsm78 Моя буквално се строши.Изядохме си го и нямаше нито едно парченце.

# 9
  • софия
  • Мнения: 25 453
Не знам колко нетечен беше, но понеже при повече от 40 градуса се губят полезните вещества и се въздържах да го държа много. По-скоро ще го направя на сок с лимон да ми е мирна главата.

Общи условия

Активация на акаунт