витамини

  • 20 822
  • 154
  •   1
Отговори
  • Мнения: 318
Какви витамини взимате?

# 1
  • Мнения: 9 481
...ами ако си бременна-има голям избор (ако не си-още по-голям)..каквито си харесаш/предпише гинеколога ти..

# 2
  • Мнения: 318
Да при бременност става въпрос.
Знам ли, някои може да са по-подходящи, други не толкова.

# 3
  • Мнения: 88
Като си избирам витамините гледам количеството фолиева, магнезий и желязо (и другите елементи естествено). Има витамини, на които пише какви са оптималните количества, които трябва да се съдържат и какво съдържат.
Другото, което гледам е големината на хапчето (доста големи ги правят тези витамини и трудни за гълтане). Бях намерила едни двойно по-малки и с вкус на шоколад, но се оказа, че ги спряли от зареждане.
И естествено цената. Има безбожно скъпи витамини, които не смятам, че са много по- от други (примерно български).
Не смея да посочвам примери с марки.

# 4
  • Мнения: 9 481
Като си избирам витамините гледам количеството фолиева, магнезий и желязо (и другите елементи естествено). Има витамини, на които пише какви са оптималните количества, които трябва да се съдържат и какво съдържат.

Щом са за бременни-дозировката е предвидена спрямо състоянието на клиента (в случая за бременни)...На всички медикаменти; вкл. и витамини, пише съдържание и дозировка-иначе не се допускат в аптечната мрежа Peace
А доста от тях са в опаковки, които не са прозрачни и няма как да се види големината на хапчето/дражето без да се купят и отворят..("шоколадовите са О'мами има в този вариант: http://apteka.framar.bg/30002103/%D0%BE-%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B8 … B0%D0%BF%D1%81-30)

# 5
  • София
  • Мнения: 10 694
Никакви витамини по време на бременност,освен фолиева ,а съм рискова бременност Peace А нея я пия до края поради други причини.
Наблягам на плодове,зеленчуци,мляко,яйца.....

# 6
  • Мнения: 46
Не виждам защо човек трябва да пие някакви химии, при положение, че може да си набави повечето неща по естествен път. Вече съм бременна в 37 седмица, пиех фолиева киселина първия триместър и желязо в третия, никакви други добавки не съм вземала. Хранете се пълноценно и всичко ще е ок!  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 318
Какво ще рече да се храним пълноценно?
Ако не се яде например месо би ли имало проблем?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 694
Какво ще рече да се храним пълноценно?
Ако не се яде например месо би ли имало проблем?

По-малко въглехидрати,повече белтъци например.
Хубаво е да се яде месо-свинско,телешко,черен дроб...червените меса- спомагат за добър хемоглобин...

# 9
  • Мнения: 9 481
Какво ще рече да се храним пълноценно?
Ако не се яде например месо би ли имало проблем?

Ето какво значи:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B … D0%B5%D0%BD%D0%B5

# 10
  • Мнения: 318
Така е хубаво е да се яде месо, но ако по принцип не се яде, мисля че не е момента по време на бременност да се започне.

Какво ще рече да се храним пълноценно?
Ако не се яде например месо би ли имало проблем?

Ето какво значи:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B … D0%B5%D0%BD%D0%B5


Това е ясно, но примерно за ден с какво се храните?

Последна редакция: чт, 28 апр 2011, 20:43 от AnMary

# 11
  • Мнения: 99
Аз пия витамините, които ми препоръча лекаря ми! Изцяло органични са /поне така пише де/ и нямат странични действия като гадене.
Харесва ми идеята за пълноценно хранене без прием на допълнителни витамини, но колкото и да се храня разнообразно го има притеснението дали пък не пропускам нещо...  
 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 46
Какво ще рече да се храним пълноценно?
Ако не се яде например месо би ли имало проблем?

Ако си вегетарианка трябва да уведомиш лекаря си. По-принцип има храни, които биха заместили това, което дава месото, но все пак е по-добре консултацията с професионалист. Местото е важно и, ако не го ядеш, трябва да знаеш с какви храни да го замениш. Познавам жени вегетарианки, които са си износили напълно здрави бебета, да не говорим, че има и такива вегани (въобще не консумират животински продукти).

# 13
  • Мнения: 9 481
Именно защото няма как за ден да си набавиш дозата витамини, минерали и микроелементи, е добре да взимаш И синтетични витамини-по добре така, отколкото без- ще лишиш и бебето и себе си..
Да, консумация на плодове и зеленчуци в прясно с-е е повече от желателна, но има и моменти в които просто не ни се яде..нали Wink

# 14
  • Мнения: 318
Аз пия витамините, които ми препоръча лекаря ми! Изцяло органични са /поне така пише де/ и нямат странични действия като гадене.
Харесва ми идеята за пълноценно хранене без прием на допълнителни витамини, но колкото и да се храня разнообразно го има притеснението дали пък не пропускам нещо...  
 Simple Smile

Ако не е тайна, какви витамини пиеш?

Общи условия

Активация на акаунт