Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ?

  • 130 687
  • 766
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 073
Изчетох темата на 2 на 3 и това, което реших да взема

От М. до О.- вит. Е до 400 мг.
От М. до О.- Вечерна иглика ( Прима Оил)

Витекс го пия от миналия цикъл от 13-ти ден по 2 ( 800мг.) и съм доволна. Предишни цикли- 35-48 дни. С Витекс- 31 дни/ ЛФ- 14 дни. Не знам дали се дължи на него, но сега смятам да го приемам по време на М. х 2, до О. х 3 и след нея, може би отново по 2

# 256
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Витамин Е подпомага функцията на жълтото тяло, затова според мен е по-добре да се пие след О. Може и да се пие през целият цикъл, но тогава трябва да се правят паузи през месец - два.
Аз пих предишните 2 цикъла вечерната иглика от М до О, а вит. Е след О . По този начин се постига от една страна подпомагане на овулацията (вечерната иглика), а от друга - на жълтото тяло.
При мен ефекта е следният - О се измести с 1-2 дни по-рано и по този начин се удължи малко ЛФ, която при мен беше много кратка.
За да не станат недоразумения е редно да спомена, че във въпросните 2 цикъла приемах Дуфастон след О.

# 257
  • Мнения: 2 965
Аз от 2 седмици пия Центрум от А до Цинк по 1 табл. дневно и 2 таблетки вит. Е. Днес имах + тест за О! Искам да попитам дали от утре да спра витамините? И след като прочетох за вит. Е и за жълтото тяло, мога ли да го приемам сега и след О, въобще през целия цикъл? Вит. Е не съм приемала преди, от този месец го почнах и него! Благодаря ви!  bouquet

# 258
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Каква е дозировката на вит. Е, който приемаш?

Това е отговор на мое запитване по-рано в темата:
Каква е препоръчителната доза на вит. Е, купих си от 400 Ul ?

400 Ul /дн.
Ако се приемат високи дози вит.Е /над 600 UI/  - вместо като антиоксидант, действа като оксидант.
 

Има много жени във форума, които са ги пили през целия МЦ, но трябва да се внимава да не се превиша препоръчителният дневен прием. Обърни внимание на листовката. Ако  имаш съмнения може да се обърнеш са съвет към лекаря си или в аптеката.

# 259
  • Мнения: 1 073
Аз не знам защо реших, че и вит. Е е до О. Пак не съм дочела нещо. Аз взимам по 3 капсулки, на 3 пъти през деня- общо 300мг. А на шишенцето пише: Препоръчителна дневна доза- по 1 капсулка на ден, с храна  Rolling Eyes Имам и едни застояли мултивитамини на Аливе. В тях има 45мг. вит.Е, но за сега няма да ги пия.

# 260
  • Мнения: 1 073

Дозата на вит.Е  е 400-600 IU/ дн.  може да се пие през целия МЦ / от М до М/ - това е витамина на Плодовитостта / Токоферол, токос -- потомство, феро- - нося, от лат/ на всеки  2 МЦ - почивка - поне 15 дни.
Можв да добавиш и Масло от  Вечерна иглика 
Съгласувай го с лекаря си


# 261
  • Мнения: 2 965
Аз взимам минимална доза по 2 таблетки-200мг.

# 262
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тоничка - обърни внимание на мерните единици.

И в двата цитата става дума за IU - International unit
http://en.wikipedia.org/wiki/International_unit

Една IU може да съотвества на различно количество от различните добавки:

Витамин А: 1 IU е биологичен еквивалент на 0,3 мкг ретинол или 0,6 мкг бета-каротин
Витамин C: 1 IU е 50 мкг L-аскорбинова киселина
Витамин D: 1 IU е биологичен еквивалент на 0,025 мкг холекалциферол / ергокалциферол
Витамин Е: 1 IU е биологичен еквивалент на около 0,667 мг D-алфа-токоферол (2/3 мг точно), или 0,45 мг DL-алфа-токоферол ацетат
Инсулин: 1 IU е еквивалентен на 0,0347 мг на човешки инсулин (28,8 IU / мг).

Не превишавай препоръчителната дневна доза, която е описана на опаковката! Витамините, колкото и полезни не са безобидни.

Послепис:
Намерих формула за преобразуване на мерните единици за вит. Е:
15 I.U. Vitamin E = 10mg, so 400 I.U. would =266.67 mg. (400/15x10=266.67)

Последна редакция: вт, 08 яну 2013, 22:56 от пънче-мънче

# 263
  • Мнения: 1 073
Пънче, благодаря за уточнението. И аз се замислих за това в интерес на истината. Така казано за вит. Е- 600 International unit е горната граница или 600/15х10= 400мг. Аз взимам 300мг., но ще започна по 200, което би следвало да е под мин. доза  newsm78

Цитат
15 I.U. Vitamin E = 10mg, so 400 I.U. would =266.67 mg. (400/15x10=266.67)

 Дали разсъждавам правилно?
Това със препоръчителния дневен прием обаче не го взимам под внимание в случая ако приемам 2 таблетки Rolling Eyes

# 264
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Тоничка - Най-добре се консултирай с лекар или фармацевт. Не бих могла да определя дозировка, само споделям информацията, която съм намерила.

# 265
  • София
  • Мнения: 8 131
Денис, пак съм тук, два неуспешни месеца след биохимичната бременност. Заредила съм се пак с витамини.
Мисля да ползвам следната схема:
Масло от вечерна иглика Прим ойл, по 500 мг. - 1 сутрин и 2 вечер до О.
Герилукс (А+Е) - 1 сутрин и 1 вечер до О.
Вит. В комплекс - 1 сутрин
Вит. С - по 4 на ден (400 мг.)

Какво ще кажеш?
Чудя се дали да взема и само вит. Е за след О.

Последна редакция: ср, 09 яну 2013, 19:04 от veseto87

# 266
  • Мнения: 67
Здравейте момичета  bye Аз да споделя, взимам Pregnacare Conception, уж съдържа точно изчислени всички необходими витамини, по една таблетка на ден. Засега съм доволна, най-малкото кожата и ноктите ми се подобриха значително  Mr. Green ще видим дали ще доведе до желаните резултати обаче  Simple Smile
Нали знаете, че не трябва да се надвишават допустимите стойности на вит. А при бебеправене и по време на бременността  Peace

# 267
  • Мнения: 1 661
Аз знам за витамин Е и пчелно млечице.  Peace

# 268
  • Мнения: X
Препоръчай те ми някакви добавки,които увеличават прогестерона.Всичко останало е в норма за сега,но прогестерона е много нисък Praynig Praynig Praynig

# 269
  • София
  • Мнения: 8 131
Прогестеронът се повлиява от прогестеронов препарат. Има няколко на пазара. Но трябва да се приемат по схема, препоръчана от лекар.

Общи условия

Активация на акаунт