Солени тестени произведения

  • 15 928
  • 63
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чудих се дали да отварям нова тема или да пиша в тази за хлебопекарните, но там се говори основно за хляб, да не я разводнявам. Та интересува ме какво по-интересно солено правите от тесто. Като изключим баница, пица и солен кекс.... нещо май не мога да измисля друго. Или някаква по-интересна пица... Имам хлебопекарна и правенето на тесто не ми е проблем, но от там нататък не знам какво да правя с него освен пица. А в къщи всички обичаме солени тестени храни, та ще ми е интересно да разнообразя.

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 430
Хубава тема.

Утре ще пробвам да направя едни солетки от бутер тесто - наръсва се с червен пипер, ленено семе, сусам или каквото душа иска, нарязва се на ивици, които се увиват леко и след 5 мин. имаш супер мезе за биричка Simple SmileА преди да се наръси бутер тестото се намазва с едно яйце за цвят.  Друго солено тестено произведение, за което се сещам е тутманик.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Знам ги тези в разни варианти. Но въпросът по-скоро беше какво може да се направи с тестото от хлебопекарната (то е като тесто за пица, или обикновенно хлебно тесто). Тутманик аз лично много обичам, но все не мога да улуча свестна рецепта. Някой ако има да даде.  Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 283
тъкмо издирвам рецепта за мекички, солени кифлички  chef ще ми трябва за утре вечер, но каквито сте бързи, смели, сръчни и идейни, очаквам че ще замеся тестото още днес Wink

# 4
# 5
  • Мнения: 1
Това тесто за всичко, е наистина точно такова   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg16516761#msg16516761   ................ винаги се получава  newsm10

  Аз имам една страхотна рецепта за апетитна солена закуска от парено тесто.

  Необходими продукти:
- 125 гр брашно
- 80 гр масло
- 200 гр кашкавал
- 4 яйца
- щипка сол

Начин на приготвяне:

   В малка тенджера се кипва 250 мл вода със солта и маслото и веднага се изсипва брашното. Бърка се с дървена лъжица, докато се получи гладко тесто, което се отделя от стените на съда. Снема се от котлона, поохлажда се и се прибавят с бъркане едно, по едно яйцата и накрая 150 гр кашкавал. В намаслена тавичка или на хартия за печене се нареждат топчета от тестото, гребнати със супена лъжица.  В средата на всяко топче се бодва по едно парченце кашкавал. Закуската се пече около 30 минути. Тя е еднакво вкусна и топла и студена.  Simple Smile
     
Рецептата е от книгата "Какво готви жената днес".

Съжалявам, че нямам снимки! Надявам се да ви е вкусно  Simple Smile 


# 6
  • Мнения: 9 092
Кифлички калцоне.......... или тесто за всякакви такива.
От това тесто можеш да си направиш солени кифлички; сладки кифлички, пица,  пити разни, тутманик.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Кифлички калцоне.......... или тесто за всякакви такива.
От това тесто можеш да си направиш солени кифлички; сладки кифлички, пица,  пити разни, тутманик.

Страхотна идея, благодаря!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 054
Любимото у нас по рецепта на Пеп-4о!  Hug
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,3288.0.html

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това страхотно нещо ме подсети за един лучник, който правеше баба ми навремето, ама нямам рецепта за съжаление. И не знам точи ли се, не се ли...  newsm78 А плънката беше от задушен лук с месо.

# 10
  • Мнения: 9 092
лучник с кайма и много лоша снимка и  само лучник. и в двата можеш да сложиш месо, което е предварително задушено  Peace

# 11
  • Мнения: 1 054
И като съм заговорила за Пеп-4о  Blush и тестото й за пица няма равно... Дон Вито фалира след като го открих  Joy

В хлебопекарната правя и хляба с айрян на Полин и като се омеси тестото и втаса веднъж го вадя, завивам със сирцне и пека във фурната. Става чудесен тутманик.  Peace
Ето първия ми опит с него

# 12
  • Мнения: 9 092
ииихх ама  радвам се, че го харесваш  Hug а тутманика изглежда много, много апетитен!  bouquet

# 13
# 14
  • Варна
  • Мнения: 283
аз се спрях на тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,3929.msg139606.html#msg139606
дано да се получат хубави, че бащата на гаджето ми ще идва "за по бира" ама то не върви без нищо Simple Smile пък и да види, че обгрижвам добре сина му   chef

Общи условия

Активация на акаунт