Отговори
  • Мнения: 11 607
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 41

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!

# 1
  • Мнения: 9 107
ползвай си рецепта за кръгла форма, де  Laughing

солен или  сладък?

привет  Hug

ПП: А защото обичам мак, ти предлагам ей този ккс с мак и лимонова глазура

солен с пушени гърди и копър

и нали си падам по соленото още един кекс с шунка и сирене

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 18:38 от пеп-4o

# 2
  • Мнения: 11 607
ползвай си рецепта за кръгла форма, де  Laughing

солен или  сладък?

привет  Hug

Не съм ползвала правоъгълната......искам да ми мине мерака.....за кекс..........Сладък, сладък.......

Стоева, в грях ще ме вкарате с този мак.....Опиум за народа........Нямам мак.....имам една поръска за хляб, готова......

# 3
  • Мнения: 9 107
ползвай си рецепта за кръгла форма, де  Laughing

солен или  сладък?

привет  Hug

Не съм ползвала правоъгълната......искам да ми мине мерака.....за кекс..........Сладък, сладък.......

Стоева, в грях ще ме вкарате с този мак.....Опиум за народа........Нямам мак.....имам една поръска за хляб, готова......

не става с тази поръска, сега ще ти издиря друг пробван сладък  Peace

този съм правила бананово меден http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%91&id=701

виж в подписа и медено морковените  мъфини, тях съм правила в кексова правоъгълна  Peace  30/10-12 някъде е размера

# 4
  • Мнения: 7 416
  Честита нова тема!  Hug

   Препоръчайте ми,моля, хубави курабийки с олио (без масло/маргарин).  Praynig  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 269
Записвам се в новата тема и да питам - мога ли да намажа маслен крем върху млечен на торта? Ще правя торта с млечен крем, но пише, че за да залепя захарната хартия със картинката трябва да е върху маслен крем newsm78
Имам и още едно питане - в Илчовски ми казаха, че върху хартията трябва да се намаже сладкарско желе (не с желатин). Никъде не намерих такова и сега се чудя дали ще стане ако го намажа с глазура за торта

# 6
  • Мнения: 148
Selma.масления крем се маже в/у последния блат.Крема няма значение какъв е.Не те разбрах точно млечният крем е между блатовете нали?Върху последният блат мажи със маслен крем,маслото не се усеща после при хапване.
А отгоре се залива мисля със кристалина,имаше и някакъв заместител ама не помня какво беше.Ще потърся къде беше.

# 7
  • Мнения: 527
да ви попитам като правите крем карамел слагате ли вътре нещо за разкош? Четох някъде за банан. Нещо друго?

# 8
  • Мнения: 734
Би бил интересен с мента или ментова есенция крем карамелът. Веднъж ядох нещо такова, но не съм правила.

# 9
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
да ви попитам като правите крем карамел слагате ли вътре нещо за разкош? Четох някъде за банан. Нещо друго?

Аз слагам мини кроасанчета с шоколад Flutter.

# 10
  • Мнения: 2 131
Имам няколко яйца, на които днес им изтича срокът на годност. Дали е проблем, ако направя кекс с тях, съхранявани са в хладилник, естествено? Ако са много развалени, ще миришат, то е ясно. Но все пак, ако нещо не им е наред - как да позная? Мерси   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 744
Като го разклатиш, ако се чува нещо, значи е развалено, така знам аз. Или като ги счупиш ще разбереш със сигурност.  Laughing 

# 12
  • Мнения: 7 779
Имам няколко яйца, на които днес им изтича срокът на годност. Дали е проблем, ако направя кекс с тях, съхранявани са в хладилник, естествено? Ако са много развалени, ще миришат, то е ясно. Но все пак, ако нещо не им е наред - как да позная? Мерси   bouquet
никакво изхвърляне  #2gunfire
ако не ядеш яйца ще ядеш пилешко. винаги си на далавера  hahaha

# 13
  • Мнения: 2 131
Бонго, на далавера съм, ама трябва да търся кой да ги измъти  Mr. Green
Смешно ви е на вас, то сигурно и въпросът ми е смешен. Но аз лично винаги към яйцата винаги имам едно наум, не знам защо  Mr. Green Вероятно защото не обичам.
Както и да е...  chef

# 14
  • Мнения: 11 607
За яйцата - нямаше ли нещо подобно - ако потънат в чаша вода - значи са негодни за употреба...

Стоева, благодаря много! В крайна сметка направих едно голямо нищо....Защото се захваах с 2 работи и за 2-те ми трябваше фурната и стана оле-мале.....Та не знам резултата, т.е. резИлтата какъв е, защото кекса е още топъл, в крайна сметка направих някаква моя импровизация........

Общи условия

Активация на акаунт