Започвам да се готвя за втори бебок

  • 4 918
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
АЗ СЪЩО ЗАСТАВАМ ЗАД АНАЙСЕ.ЧОВЕК НЕ Е ДЛЪЖЕН ДА ЧЕТЕ ЗАУЧЕНА ТЕРМИНОЛОГИЯ И ФАКТИ ОТ МЕДИЦИНАТА.ЗА ТОВА СА ТЕЗИ ФОРУМИ ЗА ДА ИМА СЪПРИЧАСТНОСТ.И ДА СЕ СПОДЕЛЯТ ЧОВЕШКИ СЛУЧАИ.АЗ ЛИЧНО СЪМ ИЗЧЕЛА БИБЛИОТЕКАТА  smile3529НО НЕ ОТ ФОРУМА А ОТ КНИГИ И СПИСАНИЯ,Т К ИМАХ ПРОБЛЕМ СЪС ЗАБРЕМЕНЯВАНЕТО.И КВО ЗНАЧИ ОПА ОЩЕ 1 НОВА ПИШЕ И СИ ЗАМИНАВА.ТОВА ЧЕ НЕ СЕ ВКЛЮЧВАМЕ В БЕСЕДИТЕ НЕ ЗНАЧИ ЧЕ НЕ ГИ ЧЕТЕМ.АНАЙСЕ Е ПРАВА.НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА Й КАЖЕ КАКВО И КЪДЕ ДА ПИШЕ.А И ХЕРА ТЕБ НИКОЙ НЕ ТЕ ЗАДЪЛЖАВА ДА ОТГОВАРЯШ.НАИСТИНА ИМА И ДР КОИТО БИХА СПОДЕЛИЛИ ПАТИЛАТА СИ С АНАЙСЕ И ТО  С УДОВОЛСТВИЕ.И ВСЕ ОЩЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАМ ОТ ТАЗИ МАТЕРИЯ И ВСЕ ОЩЕ ПОЛЗВАМ КНИГИ И СПИСАНИЯ,А ФОРУМА ЗА СПОДЕЛЯНЕ... blahblahХЕРА ТИ ФОРУМА СИ ГО ПОЛЗВАЙ ЗА ТВОЙТЕ НУЖДИ.

# 16
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Хера, безсмислено е да се ядосваш  Wink

Анайс, мнението ми е, че се правиш малко на ощипана госпожица - от какво чак толкова се обиди?
Въпреки, че мина доста време, си спомням конфликта ти с Морена, за която си позволи
да даваш определения заради това, че иска трето дете - ако малко се позамислиш, ще се сетиш за какво става въпрос. Така че, и ти съвсем не си неконфликтна.

ПП Писането с включен CAPS LOCK e прието за крещене.

# 17
# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Рожбо мамина...чела недочела недей да си вадиш генерални изводи. Мисля, че по темата няма какво повече да се пише...Анайс пита...отговорено и е така, че мисля темата за приключена. И като толкова загрижена форумка вместо да пишеш пет-шест реда плеада можеше да дадеш помощ на Анайс за това какво се прави преди забременяване според теб.

# 19
  • Мнения: 3 154
Напомням ви темата за какво е всъщност:

Привет мами. Решила съм догодина живот и здраве да имаме още едно бебче. Понеже имах проблеми със забременяването сега съм решила да се ремонтирам основно преди да започнем с опитите. Като начало минавам на забар да си оправя зъбите ако има нещо и да извадя един мъдрец дето расте на криво.Бях и на гинеколог и си чакам резултатите в понеделник.Направиха ми цитонамзка, микробиология, колпоскопия, вътрешен видеозон и обстоен преглед. Вие какво друго правите преди да решите да сте бременни?

Ако някой има отговор на въпроса на Anaise, моля да отговаря, но престанете вече с дразгите!

# 20
# 21
  • Мнения: 2 120
Може да започнеш да си водиш графика на температурата, така ще се ориентираш за овулацията си до месеците, в които ще започнете с бебеправенето.

# 22
  • Мнения: 2 641
Ей момичета, дайте да го караме по оптимистично , а? Благодаря на тези, които ми дадоха съвет. Какво ще кажете да заровим томахавките?
Сега по същество - бях на гин. преглед и имам габоци и още нещо дето незапомних. Ама откаде сам ги прихванала? Вече си мисля че и докато съм била бременна са си били там newsm78 А иначе списака който Хера ми прати, точка 8 пише полип на дендодерма май беше Embarassed е ако го бяха видяли преди 4 години, куп притеснения и тормоз щяха да отпаднат. Аман от лекари ей!

ПС относно Морена не съм имала конфликт с нея. попитах я откъде ще вземе средства или какво работи , нещо в този дух беше. истината е че сме на една заплата и за мен е важно как и с какво хората си гледат децата.питах не за да и броя парите, защото няма как аз да ги похарча Joy, а да видя какво мога да направя аз. а тя ако иска и 3 деца да има щом може. мисля че който иска отговаря, който неиска не. та решихме да имаме второ дете, защото мислим да се ориентираме към чужбина. вече писах че ако имаме то ще имаме догодина или подогодина.
Весел ден от мен  bouquet

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Ей момичета, дайте да го караме по оптимистично , а? Благодаря на тези, които ми дадоха съвет. Какво ще кажете да заровим томахавките?
Сега по същество - бях на гин. преглед и имам габоци и още нещо дето незапомних. Ама откаде сам ги прихванала? Вече си мисля че и докато съм била бременна са си били там newsm78
Ама аз не съм ги вадила томахавките Mr. Green Ако бях щеше да си проличи доста Mr. Green
Та тия габоци вземи ги отрепи, че са и много упорити /то аз незнам нещо лошо дето не е упорито ама айде/ Мразя пичурки Twisted Evil Възможно е да си ги прихвала през бремеността защото знам, че често се появяват. Доктора сигурно ти е изписал свещички за гъбите. Виж в билбиотеката мисля, че има доста теми за гъби защото тук те са доста често обсъждана тема. Провери се и за хламидии.

# 24
  • Мнения: 4 068
Гъбите съвсем спокойно може да си ги развила през бременността, а не да си ги пипнала от някъде. Просто през този период влагалищната среда става по-чувствителна и доста по-незащитена/поне така ми казаха на мен/ и от там се получават разни гадинки. Аз също имах гъбки, но ги откриха още преди да родя и ги лекувах преди раждането. Някакви свещички слагах и пиех антибиотик подходящ за бременни и кърмачки, но ти сега можеш да пиеш всичко.
И Хера е права-лекувай ги щото са много упорити и трудно се махат. Стискам палци да ги изчистиш преди да заредите втория бебок.
Успех ти пожелавам и в изследванията и в бебеправенето!

# 25
  • Мнения: 7 718
Anaise, от мнението ти разбирам, че с един преглед са ти установили гъбички.
В никакъв случай не се съгласявай да те лекуват без микробиологично изследване на влагалищен секрет и без антибиограма.
Защото някои лекари обичат да определят на око и да лекуват с един и същ антибиотик.
И ако ти нямаш необичайно течение, сърбежи, дискомфорт, все неща характерни за гъбичките, един лекар няма как да ги установи при обикновен гинекологичен преглед.

# 26
  • Мнения: 4 298
Защото някои лекари обичат да определят на око и да лекуват с един и същ антибиотик.
И ако ти нямаш необичайно течение, сърбежи, дискомфорт, все неща характерни за гъбичките, един лекар няма как да ги установи при обикновен гинекологичен преглед.
newsm10 Подкрепям напълно! Вече отказвам да слагам предписани препарати наизуст  Crossing Arms, само след микробиологично изследване. Напатила съм се вече. Последните пъти даже и алергия си докарах от противогъбните лекарства.

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 09:20 от *vera

# 27
  • Мнения: 4 068
Аааааааааааааа, ама верно без микробиология не може да се каже има ли гъби или не.
Освен това Лали е права да си поискаш и антибиограма, понеже иначе изписват антибиотик наизуст, а твоите гъби може и да не се влияят от него. Та ако не са ти правили такова изследване е излишно да се притесняваш поне докато не направиш.

# 28
  • Мнения: 2 641
Ходих при д-р Гергов, който ми препоръчаха няколко мами тук, защото изрично исках микробиология. Той ми направи микробиология, колпоскопия и вътрешен видеозон. Имаше и тема за него мамите бяха доволни. Беше малко дръпнат ама караи. Та микробиология - 3-4 степен вл. чист., Кандида +++, и Коли бактерии 142 Shocked Каквото и да означава това. Каза че количеството не било за антибиотик и ми предписа Микосист 2 хапа и Макмирор глобули. Това дали ще оправи нещата newsm78 А точно 1 месец преди това бях при друг лекар за цитонамазка и колпоскопия и нищо не ми казаха Shocked

# 29
  • Мнения: 4 068
Най-вероятно става върпос за Ишерихия коли. Значи аз мога да ти кажа следното-принципно не е нормално във влагалищната среда да има Ишерихия коли. Но ако се открие се прави проследяване задължително и ако не се изолира колония, а само отдлни бактерии не се лекува с антибиотик. Ишерихията е условен патоген и дори и в нормалната им среда в определени случай могат да предизвикат заболяване. Но пак ти казвам-ако не е колония не е опасно и не се пие антибиотик. И щом твоя доктор не ти е предписал значи явно няма нужда от подобно третиране. Но е добре да се направи проследяване затова ако искаш като отидеш другия път пак поискай микробиология, за да видите как се развива.
Това поне знам аз. Може и да не съм права.

Общи условия

Активация на акаунт