боя за коса L'oreal Sublime mousse

  • 83 572
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 312
На мен не ми хареса боята  Confused  косата ми стана една сплескана , без блясък ... никаква Sad

# 61
  • Мнения: 111
И аз днес си Я купих. Обаче чета на кутията, че е трайна боя и изненадааа  Crazy Аз мислех, че е безамонячна. Със светло кестенява коса съм и съм взела номер 90, тоест най-светлото русо. Какво да очаквам?
Мисля, че се води " С намалено съдържание на амоняк". Обаче ти гарантирам, че няма да ти изсветли косата, най-много да ти направи рижави отенъци. То хубав рус цвят  трудно се постига с амонячни бои, какво остава с тази ....

# 62
  • Мнения: 257
И аз си взех 9-ката,утре ще се мацотя.Не очаквам такова русо,както на снимката,но се надявявам максимално да се доближи до желания цвят.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 521
Привет!

Току що се овапцах с 41 номер на сюблимния мус - ледено деликатно шоколадово пише на кутията  Laughing
Още не съм се видяла на слънчева светлина, но като че ли е цвят черен шоколад, почти черна, няма червеникави оттенъци, което ме радва.
Ще видим след няколко измивания какво ще се случи и ще Ви пиша.

Досега съм ползвала лореал кастинг крем глос 415 - ледено фрапе - бързо се отмиваше на белите коси и след 1-2 измивания шоколада почваше да червенее на слънце, което ме дразнеше.

Наистина този мус се нанася супер лесно и даже е много приятно. На моменти се усеща амоняк съвсем за кратко, явно съдържанието му не е много.

Намирам, че на пипане косата след кастинг крем глоса е много по-мека и приятна на пипане.




Да споделя - 12 дни след боядисването, миене на косата през ден и доста ходене по слънце, цвета е същия устойчив черен шоколад, при мен не са се появили червеникави оттенъци, явно зависи от състава на оригиналния косъм. Белите коси по контура не прозират. Доволна съм.

Само не знам нормално ли е, не съм ползвала много бои - след първото къпане на косата (като не броим самото боядисване) като подсушавах косата и върху кърпата останаха леки петна от боята, които даже върху бялата кърпа леко червенееха, но пък косата ми не червенее, много странно.

# 64
  • Мнения: 1 289
Да, нямам и аз червеникави отенъци 18 дена след боядисването. Но под душа още тече черно докато си я мия и няма никакъв блясък Tired

Искам да ви питам, понеже не съм ползвала други амонячни на Лореал. Вие доволни ли сте от някоя такава като трайност, и най-вече ме интересува блясъка. Щото черно без блясък не ме задоволява.

# 65
  • Мнения: 539
Аз се боядисах с номер 50 (чист кестен) преди месец. Като плюсове мога да отбележа лесното нанасяне, количеството (косата ми е дълга, а една боя ми беше предостатъчна), след първото измиване повече боя не ми е текла от косата, цветът не се е променил. НО никакъв блясък, никаква мекота, все едно не съм се боядисвала. Бих повторила само поради факта, че за 30 минути у дома мога да залича белите косми.  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 1 167
И аз днес си Я купих. Обаче чета на кутията, че е трайна боя и изненадааа  Crazy Аз мислех, че е безамонячна. Със светло кестенява коса съм и съм взела номер 90, тоест най-светлото русо. Какво да очаквам?
Мисля, че се води " С намалено съдържание на амоняк". Обаче ти гарантирам, че няма да ти изсветли косата, най-много да ти направи рижави отенъци. То хубав рус цвят  трудно се постига с амонячни бои, какво остава с тази ....

E, защо пък точно рижави отенъци??
Някой преди да се боядиса, пробвал ли е само на един кичур?
Върху мазна коса ли нанесохте боята и след това слагахте ли шампоан?
А тест за алергия направихте ли си?

# 67
  • Мнения: 111
Защото когато боята не е достатъчно силна да изсветли косата , обикновено се получават точно рижави/оранжеви отенъци. Това го казвам от опит, пък и съм го коментрила с фризьорки. Цвета много зависи и от устойчивостта на самата коса.Някои коси се поддават лесно на боясиване, други -не.
 Освен това  на  боята отзад има картинки на какъв цвят коса може да се ползва. И действително ако не се спази тази инструкция, резултата няма да е добър.
Боята се нанася на немита коса. А аз лично  след това  си сложих матиращ шампоан, но то е защото  искам пепеляв отенък.

# 68
  • Мнения: 1 167
Вече се боядисах  Laughing Нанесох боята на немита коса. Имах чувството, че се стичаше по едно време, даже ме насърбяваше леко скалпа. Имаше толкова много балсам, че се узорих докато го изхабя целия  Laughing, а косата ми е почти до кръста. Още не ми е изсъхнала напълно, но цвета който забелязвам е карамелено. Да се надяваме, да не е рижаво утре, като се погледна в огледалото.

# 69
  • Мнения: 635
И аз се боядисах с муса, номер 70.
Като цяло не съм доволна и няма да повторя. Като плюсове са наистина лесното нанасяне и количеството. Обаче косата ми е твърда, без блясък, без мекота, суха ... ужасна на пипане.  Освен това полученият цвят е доста по-тъмен от показания.

# 70
  • София
  • Мнения: 311
И аз се боядисах с номер 70 преди седмица. Косата ми не е твърда, не се стича боя, цветът ме устройва, има блясък. Преди това ползвах L'Oreal Excellence 7.
За трайност ще споделя след седмица-две  Peace
Като цяло за сега съм доволна, а най-вече от лесното и бързо нанасяне. А и белите ми коси ги покри перфектно, дори по добре от L'Oreal Excellence.

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз оставих без следващо боядисване до пълно измиване. Удържа съвсем прилично количество време боята.
Единственият ми проблем сега е, че се подстригах по-късо и деленето на боята на части стана хептен трудно.

# 72
  • Мнения: 89
И аз да споделя. Когато избирах цвета обаче взех с топ по светъл от моя и малко съжалявам.
+ нанася се лесно
+една боя покри коса до плешките ( обикновено купувам по две).

# 73
  • Мнения: 15 021
Аз не съм доволна! Боядисвам се с номер 40 и още след първото измиване имам червеникави оттенъци!  #2gunfire Иначе наистина е супер удобна за нанасяне и дори и аз, която няма опит, се справих с нея без да се нацапам. Но само леко ми матира корените и съвсем скоро пак избеляват, което определено не е от растежа на косата ми, защото тя расте бавно. Като споменах гадните червени оттенъци, някой може ли да ми препоръча кестенява боя без такива?

# 74
  • Мнения: 89
Сега да ви споделя каква идея ми идва. Според мен лесното и икономично боядисване идва от ефекта на пяната. Ефекта на пяната идва от тубичката ( може би имате и такива за почистване на лице)
 Thinking ами ако сложа друга боя във флакончето дали ще се получи ?????

п.с Всъщност на този въпрос ще ви отговоря скоро, понеже съм твърдо решена да го изпробвам.

Общи условия

Активация на акаунт