продаване по интернет

  • 3 405
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте,искам мнение от някой запознат по въпроса ми.
Преди повече от 20 дена продадох нещо на една жена във известен сайт за продаване на излишни неща.Сделката беше осъществена успешно-тя получи стоката си, а аз парите си.Сега обаче се сеща да ми каже,че стоката която съм и продала не отговаряла на марката.Аз бях публикувала снимка,описание и всичко както си му е реда.Също бях писала и марка на продукта,като се водех по написаното на кутията,която съм имала.Оказва се обаче,че явно кутията е била фалшива или не знам как точно да се изразя и аз също съм била излъгана и по този начин съм я подвела и нея неволно.Сега след 20 дена тя се сеща да си иска парите обратно или ме заплашва да подаде жалба срещу мен за интернет измама.Аз и предложих да си избере нещо друго от моите стоки за да компенсирам по този начин неволната ми заблуда и да уравним малко или много разликата като по този начин искам да покажа и че съжалявам.Но тя не е съгласна и си иска парите.Но според мен след 20 дена да си търсиш парите за нещо което сигурно си и използвал....
Та въпросите ми са-какво може да стане,ако откажа да върна парите?Може ли да се стигне до съд?И какви евентуално ще са последиците?
Аз наистина не съм я подвела умишнено,както твърди тя,но мисля че като получаваш нещо го отваряш,оглеждаш и преценямаш веднага заслужава ли си парите или не.А не да чакаш да мине 1м и тогава да решиш,че вече трябва да ти се върнат парите.
Благодаря на всички,които биха ми помогнали.

# 1
  • Мнения: 4 585
Това за използвана стока ли става въпрос? Като частно лице ли си я продала, или като фирма, занимаваща се с електронна търговия?
Нищо не може да ти стори, нито да заведе дело. не може да докаже, че точно тая вещ е била обект на покупко-продажбата. Само те плаши, вика бау!

# 2
  • Мнения: 31
Не мога да проумея ,как човек ще получи стоката и чак след 20 дена ще си иска парите и ще каже че ние същата която  искала.По принцип като получиш колет или стока по поща ,еконт спиди и др. отваряш я и проверяваш ако има проблем или не ти харесва за своя сметка връщаш стоката . повечето фирми и сайтове дават срок 7 дена ,мисля че тази жена не е коректна и е хубаво да се знае коя е и от къде е ,Аз също съм се заблуждавала .но сори купила съм го и захвърлила но никои зорлем не ме е карал грешката си е само моя ,никога не бих притеснила ,камо ли заплашвала човек.
 #Crazy

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ееее, че то къде дават такъв дълъг срок за рекламация, 20 дни?!
Я ти върне твоята стока, я не. Ако изобщо ти върне нещо.
Плаши те, не си я слагай на акъл.

# 4
  • Мнения: 520
Цитат от - Закон за защита на потребителите
 
Чл. 55. (1) Потребителят има право, без да дължи обезщетение или неустойка и без да посочва причина, да се откаже от сключения договор от разстояние в срок 7 работни дни, считано от датата на:

1. получаване на стоката от потребителя, когато са изпълнени изискванията на чл. 54 - за стоки;

вижте и чл. 52  

Ако сте дали възможност за опция преглед преди плащане, то с получаването на продукта и заплащането му на наложения платеж, / предполагам че е с НП /, купувача се съгласява и приема продукта и има 7 дена за размисъл. Всякакви обяснения после са несъстоятелни.


Това е само мнение, не е препоръка.

Последна редакция: пн, 09 май 2011, 08:04 от dikobraz

# 5
  • Мнения: 305
Здравейте,благодаря на всички за отговорите и подкрепата.Поуспокоих се малко,защото наистина изпитвах леко притеснение.А относно това как я е получила-чрез БГ пощи.Не е с наложен платеж,но тя ми е изпратила парите след като е получила стоката.И аз също и казах,че ако по рано ми беше казала за недоразумението щях да се съглася,но тя се сеща след близо 1м.Имала е време да отвори,разгледа и да установи дали и харесва или не,дали отговаря на публикуваното или не.Освен това аз бях публикувала реална снимка на стоката,която купува и е имала време да я разгледа и реши дали изобщо я иска.Но както и да е.Ще видя какво ще предприеме и какво ще е развитието.Но тя каза че е решена да си подаде жалба за измама.

# 6
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
iraikova , стана ми интерсно каква е тази употребявана вещ, която да си заслужава толкова усилия. Когато се купуват такива неща е ясно, че има някакви следи от носене или употреба. Аз от твоят пост разбрах, че проблемът е в марката. Това е несериозно. Би ли могла да пуснеш линк към обявата си, ако не ти е проблем?

# 7
  • Мнения: 305
Линк не мога да пусна,защото сайтът има автоматична функция  известен период след продаждата да изтрива  обявите със сключините сделки.И така се е изтрила и моята обява.

# 8
  • Мнения: 116
Според закона за защита на потребителите май имаше нещо,че ако не си обявил фицялно на видно място,че стоката може да се върне до 7 дни,срокът се овеличава на няколко месеца.Не помня точно.Но тук до колкото разбирам не става въпрос за продажба от името на фирма,така че не важат тези правила предполагам.Питам се аз кога ще измислят закон,който да защитава търговците-не може току тъй,защото на някои му кефнало и не знае какво иска да връща закупена стока,при положение,че въпросната няма дефект и е изрядна.

# 9
  • Мнения: 40
Мацка извинявай че ще се намеся в темата ти но ...
За да не пускам и аз нова (съща) тема


И,аз имам подобен проблем, в известен  сайт за търговия на ненужни вещи

продадох екстеншън за 29 лв . на едно момиче

ясно съм упоменала
вид
дължина
цвят  и така на татък...
Ясно съм упоменала че  продавам ,и не връщам парички
носила съм я 1 седмица нищо и няма

гледай кат купуваш дет се вика,не съм ти слагала нож на вратъ да я купиш.
ясно съм упоменала  че не пращам за проба
Ясно съм приложила снимки на косата
Упоменала съм и се вижда че няма плик демек носена е
без сертификат за оргинал и от къде е закупена


Тя без да оферира ми писа лично съобщение че я купува.
казах и косата е кестен и не препоръчвам да я боядисваш у вас дай я на фризьор за да си доволна Simple Smile

Тя каза ок пращай.


Пратих аз , с наложен платеж по пощата

след 2,3 дена наща ми пише връщам ти косата  защото я разопаковах и фризьора каза да я върна защото нищо не става от нея  #Crazy ??????

Ами,викам  мойто момиче тва си видяла тва си искала тва си купила аз пари не връщам ..не си в магазин,нямам фирма какво искаш от мен тва си искала тва си купила ...

Наща ми върнала косата по пощата ..Отивам аз ,и кво да видя  37лв. трябва да дам за да си я взема  #Crazy  щрък за гъска е*ати.... от 29 лева станаха 37 ...
казах и ок ще ти върна сумата но само 29лв. защото ме товариш с ненужни 9 лева  #Crazy  макар че не заслужаваш  (ако беше друг нищо нямаше да ми върне само един среден)

Разбрахме се и какво стана
Сложила ме в списъка за некоректни черни потребители  #Crazy
хубаво не ми пука нека ме слага  ма това ме надърви нищо да не и дам и стотинка даже!

Питам ви аз
 понеже каза ще пусна жалба срещу теб, има ли от какво да се страхувам и дали ще стане нещо,дали да върна паричките,не съм лош човек и се притеснявам да не стане нещо????
тя ми има грешните имена
(не е умишлено не обичам да си давам истинските данни в нет-пространството)
(не го правя нарочно с умисъл)

Съжелявам за дългия пост.Имам нужда от съвет!   bouquet

# 10
  • Мнения: 31
Споко, не може нищо да ти направи ,обади и се и и кажи тази не е същата която аз ти пратих да видим тя как ще рее гира като  е толкоз отворена . А и всичко си упоменала в обявата не си я карал насила да купува .Не мога да ги разбера такива хора .

Последна редакция: пт, 20 май 2011, 21:04 от Ira-ari

# 11
  • Мнения: 40
Споко, не може нищо да ти направи ,обади и се и и кажи тази не е същата която аз ти пратих да видим тя как ще рее гира като  е толкоз отворена . А и всичко си упоменала в обявата не си я карал насила да купува .Не мога да ги разбера такива хора .


Не съм си давала телефона
просто много не обичам ей така да си раздавам адреса и контактите ..

Ние в сайта си пишеме мислех честно да и ги върна ма тя не заслужава от 29 лв стана 37лв косата

В момента седи в пощата защото аз няма да я взема и след 20 дни пак ще иде при нея като е много отворена.

Така е да още повече че там има пострекателки че съм била измамница

Ма да ти се невиди щом мислиш че косата не  е естествена да не си я купувала от мене а се сещаш на другия ден...  когато си се съгласила да я купиш по своя воля.   newsm78

Па,макар и да съм "измамница" примерно кой я кара да купи не съм я насилвала...
каква ми е сметката да пращам и да ми връщат стоката ебаси.


Ххаха ,аз ако и кажа че тва не  е същата коса  ще каже че съм нагла  Joy 
А,и за да си взема косата трябва да дам 37 лева....Което няма да стане незнам ше ме коли  ли ше ме беси ли  Grinning

# 12
  • Мнения: 481
по въпроса за марката - щом продавачът обявява марката, той носи отговорност за това.
За косата - не бих върнала и стотинка - ако искала повече информация - можело е да я получи преди покупката

# 13
  • Мнения: 35
по въпроса за марката - щом продавачът обявява марката, той носи отговорност за това.


И аз така мисля Thinking
Продавала съм неща в немския ибей, ако напиша различна марка от това което предлагам, ще ме изядат с парцалите Crazy, като нищо и на съд ще ме дадат, но все пак в Бг е малко по различно Wink
И определено това, че съм написала, снимала, обяснила......няма да ми помогне, тъй като съм дала лъжлива информация за марката на продукта.

# 14
  • Мнения: 345
Iraikova, според мен нищо не може да се случи, защото реално няма как да се докаже, че точно тази стока е изпратена.  Дори и жената да си пази бележките от пощата, нищо не може да докаже. Това му е кофтито на покупко-продажбите между физически лица. Но ако трябва да съм честна и ти имаш вина. Не можеш да се оправдаваш с това, че и ти си била излъгана. Ти не отвори ли кутията, не видя ли какво има вътре? Как така пишеш нещо просто така? И да, един месец е много, но аз като се замисля колко пъти си взимам пратките с дни закъснение, защото не съм имала време да ида до пощата или пък мъжа ми ги взима, когато ме няма и ги виждам след седмици. Да, според закона е 7 дена, но тези сделки са извън закона (за зла участ на Дянков  Mr. Green) И двете имате вина. И поради тази причина, бих те посъветвала да и предложиш, ако стоката се върне в състоянието, в което си я изпратила, да и се възтановят парите. Така си мисля, че е редно, но ти си решаваш  Peace

Общи условия

Активация на акаунт