Сухи чушки, как да станат сухи?

  • 3 567
  • 6
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
искам за бъдни вечер да имам сухи чушки на масата, ама никога не съм правила.
моля, който знае да ми каже как да ги направя...... дали ще станат до 24/12 ?

Последна редакция: нд, 04 дек 2005, 01:20 от Скарлет О'Хара

# 1
  • Мнения: 2 142
Оооо, аз зимата най-харесвам сухи пълнени чушки, имат по-особен вкус. Много ги обичам.
Измиваш чушките, защото при съхранението може да са се понапрашили. После ги накисваш в гореща вода за известно време, докато поомекнат и се поопънат, после пълниш с плънка, която си си приготвила. За Бъдни вечер- постна,  а инче моше и месна.

# 2
  • Мнения: 694
Немисля, че ще станат. Те се сушат през есента на проветриво и сухо място. А знам, че и доста трудно, защото повечето мухлясват. По позорите продават готови сушени. Малко са скъпички, но аз ги обожавам и си заслужават парите.

# 3
  • Мнения: 2 142
Ооооо, аз май не съм ти разбрала въпроса, но наистина е малко късно да нижеш сега чушки. Няма да ти станат до Бъдни вечер, а и се сушат на проветриво и сухо място. Добре е и да са на по тъмно, за да си запазат цвета. Аз купувам чушките баба ми ми ги ниже и суши. Тя живее в къща и има прекрасен таван за тази цел.
Както вече са ти казали, продавт се сушени чушки попазарите, но миналата година, понеже и аз си нямах сушени си спомням че цената им беше доста солена (около 30-тина лева за кг). Верно е че чушките са леки, но като си вземеш 10-12 и ти излиза като кило свинско.

# 4
  • Мнения: 5 140
Оооо, аз зимата най-харесвам сухи пълнени чушки, имат по-особен вкус. Много ги обичам.
Измиваш чушките, защото при съхранението може да са се понапрашили. После ги накисваш в гореща вода за известно време, докато поомекнат и се поопънат, после пълниш с плънка, която си си приготвила. За Бъдни вечер- постна,  а инче моше и месна.

И аз така ги правя,когато имам сушени.
А свеки например прави със замразени,но не са както сушените.

# 5
  • Мнения: 694
но миналата година, понеже и аз си нямах сушени си спомням че цената им беше доста солена (около 30-тина лева за кг). Верно е че чушките са леки, но като си вземеш 10-12 и ти излиза като кило свинско.


Да, но според мен няма по вкусно нещо от тези чушки за Бъдни вечер. Аз си купувам защото ги обожавам. А и можеш да купиш по 2 чушки на човек примерно.

# 6
  • Мнения: 1 002
и аз да кажа , че вкуса им е много по-хубав от този на замразените ...
сушенето не е трудно , но сезонът му не е сега , да

Общи условия

Активация на акаунт